Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jeste, tj mislim da ne radi niko tamo (ne mozes samo da banes i platis da se vozis ili da iznajmis karting) ali ja imam broj coveka ko je zaduzen za nju pa mogu da iznajmim ;) Pa cak i kad se vozio svaki dan, niko ga nije vidjao jer nikad ne idem tamo gde vecina ide :laughing: Kad ga okrpim, a ja se nadam da ce to biti pocetkom sledece godine, onda tamo na prolece/leto cu najverovatnije ici u Kulu da oborim svoj prethodni rekord :blushing: Ali prvo moram uraditi te kocnice, prepraviti zadnju b. stangu u stelujucu, napraviti neko ojacanje za polusasiju napred, neke kosnike za ojacanje i kosku zadnjih koseva i mozda ako budem imao funansija da kupim odgovarajuce brizgaljke da strpam veci leptir... Onda ide skupljanje para za 215mm kvacilo i za remont menjaca pa je onda vecinom mehanika nagrubo sredjena, ide skupljanje para za farbanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, moze da se kupi kutija sa tockovima, ovo ima dusu ;)  Salu na stranu, ja auto imam jer mogu, ne jer mi treba, a zelim da imam jer mi je uzitak da cackam i naucim nesto novo... Primera radi, velika mi je zelja da ugradim N2O, ne zato sto cu se ja trkati, nego jer zelim da savladam tehniku toga. Tako sam poceo od najprostijeg odrzavanja pa sam stigao do toga da skoro sve delove sam izradjujem, platim samo varioca i strugara da odrade moje zamisli jer nemam aparat za varenje i strug. Vremenom su ljudi zeleli to sto ja imam pa pravim i drugima sad. Takodje, ja volim izrazito male aute i volim tako kad su kao karting, pratkicno nista od novijih automobila mi ne odgovara, plus klima, servo, ABS i slicne stvari mi nisu potrebne ;) Tj ukratko:

419_Vh_Xeh_C4_L_SX300.jpg

 

Najbolja fora su amortizeri, vec par puta se desilo da mi ljudi traze sifru jer su obisli brdo prodavnica i apsolutno niko nikad nije cuo za Bilstein sportske amortizere za Yugo, sto naravno i ne cudi, jer sam ih ja sam napravio :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino tepam jugic :D A drustvo ga zove EFIzni sto je prvobitno znacilo za druga sa belim Yugom sa snimka i mene da idemo da se provozamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli :laughing:

 

Milutine, da jeste bio nitro 25ks dok je bio kod bivseg vlasnika ;) Ja planiram nesto vece brojke :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, tj mislim da ne radi niko tamo (ne mozes samo da banes i platis da se vozis ili da iznajmis karting) ali ja imam broj coveka ko je zaduzen za nju pa mogu da iznajmim ;)

 

Onda kolega idemo na prolece jednom, jos ako se skupi vise ljudi, bas bih voleo da isprobam i ja mog efija kako ide na stazi :)

 

Gledaj da ga do tada toliko skockas da me ostavis negde u prasini ili obidjes za citav krug :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proba gewinda (nisu moje, 15mm nize nego do sada) ;)
CAM01517.jpg
CAM01522.jpg
CAM01524.jpg

Inace gewinde nemaju stelujucu platformu, nego je stelovanje uradjeno odvojeno na donjem delu tako da nema remecenja hoda amortizera :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas tako zakucan, nizi je 15min u odnosu na pre ali vratio sam nazad moje amortizere i opruge ;) I ove gewinde ne spustaju nize od mojih amortizera, samo su za probu stavljene mekse opruge od mojih pa se spustio malo ;)

CAM01511.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupili se neki delovi:

CAM01582.jpg

CAM01544.jpg

Stelujuca b. stangla po tvrdoci (nastelovana da bude tvrdja oko 30%):

CAM01542.jpg

CAM01606.jpg

I jedna zimska :smoke:

CAM01581.jpg

I jedan snimak za kraj 2014 godine:

Sretna Nova 2015. godina u kojoj nas ocekuje jos puno modifikacija :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni nosaci motora:
CAM01634.jpg
CAM01636.jpg
CAM01637.jpg

Stavljene brzoskidajuce klemne akumulatora:
CAM01676.jpg

I napravljen stelujuci hod kvacila:
CAM01672.jpg
CAM01677.jpg

Toliko za sada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...