Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ja Mislim da to nista nece valjati :harhar: :harhar: :harhar: 

Edited by pedja punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika1830.jpg  Slika1970.jpg

Jedna slika unutrasnjosti:

Slika1866.jpg

Stavljene univerzalne WURTH manzetne:

Slika2066.jpg

I izradjen leptir 51mm umesto fabrickog od 45mm:

Slika2179.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, drago mi je da ima ljudi kojima se svidja ;) Da, jeste od GSIja i to mi bolna tacka, zivce mi pojela jer ne mogu nikako da je namestim da sve funkcionise, pogotovo merac predjene kilometraze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje mehanizma brojaca predjene kilometraze je uradjeno totalno bzvz i istrosi se neki zupcanik, zaglavljuje mehanizam i ima slab elektromotor za to i onda kad se sve to ukombinuje, ne mozes nikako da napravis radi redovno... Sa 4-5 tih meraca izmerio sam celih 300km, zadnji je izmerio 240km i pukne zupcanik unutra :turned: Brzinu meri vrlo precizno, do 140 i koji km/h meri skroz tacno, po GPS sa greskom do 1-2km/h, a onda preko toga pocne da laze, za svaki 1km/h koji pokaze tabla GPS izmeri odprilike 2km/h vise. Pa ustvari na 147km/h ja idem 153km/h (to mi ostalo u secanju i onda crko drugarov GPS :turned: )... Verovatno guma od centrifugalne sile pocne da se deformise... Ono sto ne meri dobro je da kad ubrzavas pun gas laze i pokazuje mnogo manje... Pa npr tabla u drugom stepenu prenosa do blokade kad ga razvucem punim gasom pokaze tek 72-3km/h a ja ustvari idem 10km/h vise... Ali cim krenes konstanto da vozis, onda sve ok pokazuje... I onda kad snimis ubrzanje smaraju te ljudi kako ti usrano ide auto :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao gsi-a i nisam imao problema sa tom km. Jel je tvoja ona starija ili novija sa polukruznim obrtomerom ( od 16v )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je starija sa spicem na 6000 obrtaja... Nemam pojma, vidim po netu da mnogi imaju problema sa meracem predjene kilometraze, imao sam table koje su presle od 36000 do 250.000 i ta najvise koja je presla je i najvecu kilometrazu izmerila :turned: A to sto laze pri ubrzanju kontam da ima neke veze sa pinjonom od Fiata, verovatno u prenosenju imuplsa pri ubrzanju ima nekih odstupanja, ali ovako radi super. Bitno da obrtomer dobro radi jedino sto meri samo 7000 a motor ide do 7500 :turned::laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim sa nekim novim slikama, radovima i planovima :construction:

Jedna slika sa ovogodisnjeg neformalnog skupa Zastava Foruma:
0bw6.jpg

Jedna bzvz slika:
8o1t.jpg

Posto se mehanika priblizava kraju, krenulo se malo i u stajling, kupljeni el. podizaci stakala i tipske patosnice:
sxqk.jpg
3xwj.jpg

Izradjeno je ojacanje koje dolazi ispod motora:
o3ey.jpg

A na prolece treba jos da se izradi ojacanje koje dolazi kod vrata i zadnja koska:
pyns.jpg
rtmk.jpg

Takodje ce usput biti napravljen i oil catch can i to je to za sada :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...