Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

neki dan sam vozio standardnog juga 55 koji je teski lom i po cajgeru je opusteno navukao 150 gde sam vec pustio gas a pre par godina sam imao čačnutog yuga i to je islo kao blesavo tako da je i meni nejasno sve ovo oko tvojih performansi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au i meni je bas slaba ta brzina za ovakvog super jugica :thumbsup:,mogu misliti neki da je jugo najgori auto na svetu,al meni je on super i vezu me lepe uspomene ,od vremena kad sam vozio juga,a ja sa mojim jugicem sam vozio ,po cajgeru citavih 160,par puta,naravno gas do patosa :harhar:,a dosta puta sam ga cepao 150,bez problema na auto putu i po par kolometara

a bio je standardan koral 55,dok nije uradjena treca specijala

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha imao je moj drug produvanog 1.1 Yuga pa je isao kao lud do 100 i isao 150 kao nista dok nismo ustanovili da kad cajger pokazuje 60 ide ustvari 50, kad pokazuje 120 ide 100km/h... Moj ide provereno toliko koliko ide i ja smatram da su to te performanse koje odgovaraju toj snazi ;) I vise puta sam naleteo na Yugice koji idu kao 200km/h ali sve se to svelo kad se izracuna po formuli za izracunavanje brzine da cajgeri lazu po 40-50km/h pri toj brzini... ;)

Neki ga ne smatraju autom, nekima je biiip auto, ali ja Yuga ne bih menjao za drugi auto, Yugo je meni ono sto meni odgovara, ultra mali auto sa dobrom bazom za doradjivanje bez modernih "pomagala" za vozaca :thumbsup:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja dok sam vozio juga. Ja ga teram on pokazuje 120-130. Jedan prijatelj sa mercedesom c klasa išao zamnom i kad smo stigli gde smo pošli. Kaže on meni aj što ti ide dobro taj jugo ljulja 80-90 nečuje. Samo sam ga pogledao i jasno mi je bilo kolko imam tačan cajger.

Inače jugić zasad lepo skockan, svaka čast na uloženom trudu i novcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, trenutno vizuelno i nije u nekom stanjum trenutno je akcenat bacen na mehaniku koju lagano dovodim u stanje koje zelim pa ce onda doci na red sredjivanje kola viuzelno da izgleda redovno a ne ovako pun ogrebotina i udubljena sa odvaljenim delovima branika ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I unapredjivanje "lezanja" se nastavlja :D

Polako se skupljaju potrebni delovi pa cu napraviti cetiri Bilstein amortizera na Yugica :)

Slika0637.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika0648.jpg Slika0650.jpg

Kupljena sva 4 Bilstein gasna uloska. Nabavljena i dva prednja amortizera u koje cu ubaciti uloske, ostalo jos da se nadju zadnja dva pa sklapanje moze da pocne :thumbsup:

Inace su amortizeri 3 puta tvrdji od fabrickih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast. Slucajno nabasam na temu i morao sam je od pocetka detaljno prouciti. I ponovo SVAKA CAST :clap:

YUGO je perverzija kolko je dobar. I mnogo mi se svidja zvuk motora u onom klipu od 7min.

Mada ni meni nije jasno kao samo 150 i nesto km? Mada vidim da si skaratio brzine pa mozda i to utice.

Cudim se jer znam da je yugo moga dede isao 170km (dok ga nije zakucao u drugi). JA licno isao iza njega sa kadetom suzom i krstio se.

Predlog ubaci el. podizace.

Samo tako nastavi... pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pohvali ;) Inace je to bas zvuk motora tj zvuk usisa, u kabini se uopste necuje zvuk izduva ;) Pa najvise je vozen po GPS 153km/h. Ali je jednom prilikom vozen oko 160km/h ali GPS nije bio kod mene u autu... A sa novim menjacem je vozeno najvise 151km/h po GPS. Inace je to sve na ravnoj deonici posto 2% nizbrdica moze da poveca max brzinu do 10%... A inace nije bas merodavno gledati brzinu po cajgerima, posto dosta sam pratio merenja tacnosti i jako retka su kola kojima laze brzinomer manje od 5 posto, vecini laze od 5 do 10% kod elektronskih sistema, pa cak do 20-25% kod brzinomera koji se pokrecu sajlom sa pinjona... Tako da fabricki Yugo nije isao sigurno 170km/h ;) A i fabrika ih deklarise na 135-155km/h u zavosnosti od motora ;) A inace da bi fabricki Yugo isao oko 170km/h morao bi da nagura oko 6700-6800 obrtaja u cetvrtoj, ili eventualno u petoj oko 5600-5700 obrtaja ali to malo teze... A i treba oko 75ks za tako nesto. Sto se jasno vidi i iz primera Una koji je jako slican i gde 1.5 sa 75ks ima max brzinu od 171km/h kako sam ja nalazio po podacima na netu ;)

Inace su u planu podizaci ali nisu mi prioritet trenutno a i cekam da nadjem neke povoljne, ne daje mi se 50+e za neke kineze... ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svestan sam sam da cajgeri lazu ali 170km je pisalo meni na kadetu a ja sam isao iza yuga moga dede, a koliko je bilo kod njega nisma ni pitao.

Tako da ce pre biti da je meni cajger dao lazne podatke. Doduse opel imao i 16 tice tako da je i to sigurnio uticalo na rezultat.

U svakom slucaju mnogo mi se svidja autic. Samo nastavi tako. Nadam se u skorijoj buducnosti i da se prosetam na koji skup u BG-eu pa se mozda i vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, neka laze 10% to je na 170kmh greska od 17km/h ;) A vec 153km/h izgleda moguce ;) Pa tesko da cemo se videti u BG posto ja nikad ne idem u BG :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog Yuga znam od pocetka svih radova, dok je bio u NS, prosao je kroz niz faza, pa i tom fazom 1.6 16v motora u njemu, koji nije nesto mnogo zaziveo, brzo je vracen na standard 1.1 EFI, tacnije 2005 godine...

Evo i slika motora koji je bio u njemu...

61247_113059638753322_113036708755615_100993_539.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vracen je 1.1 jer je bivsi vlasnik prodao drugu 1.6 motor a i ja svakako nisam bio zainteresovan za 1.6 nego za 1.1... I inace kad sam prvi put video auto, bio je jos 1.6 motor u njemu i znam kako je isao ;)

Inace, krenuli smo sa amortizerima :D;)

Slika0664.jpgSlika0665.jpgSlika0666.jpg

Cisto da napomenem, da to nisu moji fabricki amortizeri koje prepravljam :D Ovo su neki sa Yuga iz 80ih... ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel pada jos spustanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ici nize, nema potrebe, ovako je taman funkcionalno a i da hocu ne moze jer nema razmaka izmedju gume i ruba a i dalje spustanje bi negativno uticalo na komponente vesanja ;) Svrha ovih amortizera je da uskladim tvrdocu opruga i amortizera tj opruge koje su napred su za 235% tvrdje od fabrickih a ovi amortizeri su za 200% tvrdji od fabrickih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ne valja, nije poenta skratiti stablo amotrizera a stap ostaviti iste visine, bilo koju oprugu da stavis stosovace ti auto napred, treba da skratis stap isto kao i stablo, da bi dobio neki efekat, i opruga mora biti nategnuta na aortizer a ne slobodna, to nemoj da zaboravis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije stosovalo sa fabrickim stablom amortizera, nece sigurno ni sa 4cm kracim... B)

Moji trenutni amortizeri:

Slika0522.jpg

Trenutno se samo radi na uglavljivanju Bilstein gasnih ulozaka u telo Yugovog amortizera, posle ce da se skrati osovina amortizera za oprugu... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, kako ti kazes, ti si ipak neki znalac....

Ja ti ne govorim ovo iz neke lose namera, nego zato sto sam uradio mnogo Yugica u svom zivotu, i video sta je najbolje za neke solidne pare uraditi, ne govorim o stelujucim amotrizerima sa platformama i helperima, govorim o standard varijanti...

A ti sto si okacio sliku su najvece moguce smece, kao Zastava sport amotrtizeri, ustvari isti amotrizer kao fabticki samo ofarban u cevenu boju i stap skracem 2-3 cm, i upruga 2 kruga, koji propisaju za 5 rupa, te amortizere ne mozes meriti sa bilo kojim tvredo punjenim u i kracenim u ovom slucaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ti se zahvaljujem na savetu i znam da ne govoris iz losih namera ali...

Gresis za Zastava Sport amortizere, barem za moje... A sad da li je neko dobio fals ili ne to ja ne znam, ono sto sam ja video oko njih je tri vrste kvaliteta... Moji posle 40.000km kod mene i sigurno 10 puta vise rupa od toga rade jos savrseno. A i vozeni su odredjeno vreme i kod bivseg vlasnika...

Sto se tice opruga, da fabricke su biiip i prevrnem ocima svaki put kad ih vidim... Na svu srecu pa sam ih zamenio sa nekim od 50kg/cm...

Da sam ja ikad hteo tvrdo punjene i kracene amortizere, napravio bi ih... Ali nisam imao nikad potrebu za njima.

Hvala na savetu tj skretanju paznje jos jednom ali imam i ja malo iskustva oko toga, tri puta merim i jednom secem, tako da bez brige, radice sve super na kraju...

I na kraju, uvek mozemo da oprobamo na stazi Kula kako ciji trap funkcionise... B):coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno ti izgleda jugo :) Čitao sam štao si radio i zaista ne može biti bolji nego što jeste. A ovo za laganje cajgera mogu i ja da potvrdim da svaki treći stock jugo malo laže. Moj 55 sa oštrom bregastom navodno nagura oko 160 u četvrtoj(zanimljivo je da u petoj ne može preko 140 :blink: ),ali kada se prikači gps i proveri realna brzina vidi se da i po 30km/h slaže na preko 120..sličan problem je i drugar imao sa jugom 45,vozim iza njega 50 a njemu pokazuje 75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane: Nece biti nizi nego sada, necu menjati opruge i gibanj, menjam samo amortizere ;)

Igore: Hvala na pohvali ;) I moze on jos biti mnogo bolji, problem je samo "vreme"... Pa nije to problem samo Yuga nego vecine vozila, skoro sva lazu minimum 5%, tj ja jedin auto koji znam da je gresio 3% je bio neki noviji citroen... Moj je mogao slicno tako sa fabrickim menjacem, a sa ovim kracem u cetvrotj ide 147km/h i onda sam ga u petoj izvukao do 151km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...