Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Juce napokon skraceni amortizeri od strane mene ;) Tako da vise necu imati problema sa lezajevima u solji amortizera :D

Slika0522.jpg

Slika0524.jpg

I promenjena manzetna na poluosovini posto je bila probusena...

Slika0526.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi sve na tabli, ali nisam je ja povezivao, to je ubacio bivsi vlasnik ;) Mada koliko ja znam, nije tesko ubaciti, treba samo staviti elektricni pinjon umesto klasicnog Yugovog i ima samo nesto malo cimanja oko povezivanja meraca za nivo goriva... Tj nije povezano samo par signalnih lampica, ali to nije nista komplikovano za nekog ko se malo razume u elektroniku ;) A sto se tice branika, ne znam u kojem smislu su ti veliki? ;)

Deluju malo robusno ,tj produzeni su na dole vise od fabrickih(mislim na novog yuga in)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bravo HGT

Pa sad ne znam sta da ti kazem :D Ako ih zadrzim, ne planiram da ih menjam vizuelno... ;)

@Nedostizni

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ;)

Lep stojdza, jedino mi onaj znak dole na blatobranu nekako odskace od auta ;)

Jel uveden motor u saobracajnu i ako jeste da li je zahtevalo atest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uveden je u saobracajnu a nisam morao raditi atest samo su udarili pus i izvadio novu saobracajnu gde je upisan novi broj motora.

Iskreno nisu me ni pitali koja je kubikaza jer je motor skoro isti :thumbup:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam da vidim kad je zastavin auto lepo sredjen ja sam mog stojdzera vozio 175km.h najvise nisam smeo vise jer sam naisao na neravan deo autoputa doduse moj je bio 2005god. ali opet na toj brzini nije mi bilo bas prijatno ali taj motor od fiata tipa je odlican a nema nesto puno prepravki prilikom ubacivanja.

Ako te interesuje evo nabrojacu ti sta sam morao da odradim sto se tice izmene...

1 zamenio sam malu glavu zbog gornjeg nosaca sto stojadin ima mada na jugu to nebih morao raditi jer on nema taj gornji nosac tzv.sipka

2 usisnu i izduvnu granu od keca na glavi nemas nikakve prepravke brezoni se poklapaju.

3 zamajac,korpa,lamela,menjac sve pase.

4 e jedino na razvodniku paljenja posto sam ja stavio moj razvodnik morao sam prepravljati zupcanik uljne pumpe posto kod fiata ide veci a kod stojdze je manji tako da su mi nutevi od razvodnika malo hvatali zupcanik pa sam morao osovinu razvodnika malo produziti tako da mi je to strugar uradio profi na strugu.

Moze se staviti i fiatov razvodnik ali moras staviti i njegovu bobinu a ja nisam hteo budziti jer bi mi izgledalo nakaradno tako da sam se odlucio na soluciju sa orginal razvodnikom.

Eto nadam se da vas nisam udavio ali eto ako se neko odluci za tako nesto nadam se da ce nekom ovaj post dobro doci. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle nove felnice ;)

Slika0553.jpg

Slika0551.jpg

Evo kako bi to odprilike izgledalo na autu :D

Slika0548.jpg

Inace felne su teske 8kg, odnosno sa gumom 12.5kg, a fabricka celicna felna sa 145/80 gumom sto sam ja bio pre merio bila je 11.5kg... Sto je razlika 1kg, sto ja mislim da je zanemarljivo u odnosu na dobitke... A inace trenutni set guma ima preko 13.5kg guma sa felnom, plus 20mm distanceri, svaki oko 1.25kg plus zbog seta od 16 srafova po tocku, 8 ce biti visak sto mu dodje teze oko 2.5kg po tocku... ;) Inace se na drugoj slici vidi i koliko ce biti izbacenije u odnosu na sadasnje cak i pored toga sto cu da skinem distancere od 20mm...

Tacni podaci za felnu su:

Precnik: 15"

Sirina: 7j

Raspon rupa: 4x100

ET: 13mm

Tezina: 8kg

Centralna rupa: 36mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo,lepo!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo smo isprobali felne ;)

Slika0555.jpg Slika0557.jpg Slika0558.jpg

Naravno, nece biti bas ovako izbaceno, tu stoji jos distancer od 20mm koji bi trebao da se zameni sa distancerom od 5mm ;)

I jedna slika motora ;)

Slika0554.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel prodajes ove felge od Alfe :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada ne ;) Videcu na prolece sta ce biti sa novim zakonom za zimske gume, pa ako postanu obavezne, voleo bih ako budem mogao da nadjem jos jedan set ovakvih felni ko sto sada imam, a dok ne nadjem onda morace biti alfine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobane nove felnice i pozadi :thumbsup:

Slika0583.jpg

Slika0582.jpg

Slika0581.jpg

I dve slicice iz Kule :thumbup:

DSC00916.jpg

DSC00915.jpg

Postignuto vreme 45.38s, mada ja jos iscekujem tacne rezultate posto nisam siguan ali koliko se ja secam i ono sto sam video na stazi, to je bilo najbrze vreme u konkurenciji od 12 Alfi i 2 Yuga... :harhar:

Performanse:

0-100: <12.5s

Max: 153>km/h

KS/rpm: 69/5750

Max rpm: 6250

Trenutno jurim plocice za napred, pa posto imam 257mm napred kao Fiati i Lancie, jel ima neko neki predlog za plocice koje koce nadprosecno dobro?

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha pa ono pre je bilo smesno kako je lezao naspram ovoga sada :rambo: Mada joc uvek nije gotovo B) A sto se tice da je isao kao lud, cekaj, ovo je tek nekih 30% poboljsanja od ukupnog sto treba :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne mislite da nista ne radim :D

180vs215mm

Slika0616.jpg Slika0617.jpg

hpim4875.jpg Slika0619.jpg

Sad jos samo da se olaksa zamajac za 2kg i da se napravi nova lamela, sinter sa 6 krakova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak,mozda glupo pitanje,ali ne moze brze od 153kmh? Jel si radio menjac da ima na ubrzanju ili jednostavno ide toliko i to mu je,jer ima on lepe konjice za jednog yugica!? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozen je ~160km/h jednom pilikom, ali najbrze sto sam vozio a da sam merio sa GPS u mom autu je bilo 153km/h u cetvrtoj brzini... Od tada je promenjen menjac pa je sada kraci za bolje ubrzanje i pre jedno dve nedelje izmereno je 150km/h u petoj brzini gde je malo trom pa nisam dalje navlacio posto sam se priblizavao deonici puta punoj rupa... U svakom slucaju to su te neke performanse koliko toliko i neki limit, 1.1EFI sa 63ks ide 150km/h po fabrickim podacima a 1.3EFI sa 67ks ide 155km/h ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...