Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne, ne, ne, sve je klasika, opruga za normalnu voznju i konstantne osobine amortizera, ovaj sistem sluzi samo da se vozilo podigne za 30mm radi lakseg prelaska preko vecih neravnina i radi ispunjavanja zakonskog ogranicenja minimalne visine od tla koja iznosi 100mm a kod mene je 85mm.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima jel ovo tebi tazvaljen prednji branik? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo pratis, razvaljen je jos skoro od pocetka teme :laughing: Bice zamenjen kad skupim pare, prednji, zadnji branik, pragovi, prosireni rubovi za 30-40mm i najverovatnije plasticna hauba i blatobrani ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam,ali sve mislim da si vec zamenio jer mi je cudno da stoji tako vec ihaaaa vremena i vozis a da ti ne smeta???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad i nisam vozio 20 meseci zbog problema sa kocnicama :laughing: Nije mi po volji, ali postoje bitnije stvari na autu ;) Sredjivao sam mehaniku da bih znao sta ce sve kako da stoji i funkcionise, tako da od mehanike mi je ostalo da sredim oko menjaca i zamenim kvacilo za vece sto ce biti ujedno kad izvarim celu karoseriju da bih je pojacao, onda cu srediti sve ostalo i ide kompletno farbanje auta i malo ce se tapacirati kabina i onda posle toga ostaje mi samo neke pojedinosti koje nemaju puno veze sa ostalim, tipa bregasta iz Punta Sporting 1.6 ili 128 Rally/Z101 Specijal, da sklopim neku frikombinaciju desne poluosovine iz dva dela ko Uno Turbo/Punto 1.4T i N2O sistem ;)

 

Postoji plan i program :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 meseci kazes?

I uredno registrovan i trpane pare za sve gadzete koje si dobavio?

Pa sta vozis u medjuvremenu i glavno pitanje,koji ce ti ako ga nisi vozio 20 meseci???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam auto zato sto zelim, ne zato sto mi treba, modifikujem zato sto volim ;) Sve modifikacije i delovi su izradjeni od strane mene ako ne racunam strugarske radove i varenje koje prepustim poznanicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namestaj mozda,ne znam koliko bi trajao.Ali lep namestaj ne biva!

Za to su se svosjki potrudili inzenjeri i projektanti zastave jos davno davno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, potrudile su se neke strane dizajnerske firme, a sad kome se svidja a kome ne, to je subjektivno.

 

10346303_912013135499512_547893117862702

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skoro, ima 155cm sirine i skoro 40cm gume :laughing: Da je malo sire, bio bi registrovan kao valjak :laughing: Bice jos bolje kad se rasire rubovi pa povecam trag tockova za 40-50mm  :smoke: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednje ojacanje na autu, dok ne dodje vreme za varenje. Ojacanje polusasije:
CAM03434.jpg

Napravljen stelujuc centralni oslonac na gredi za gibanj:
CAM03439.jpg

Nastavljeni radovi na airliftu:
CAM03442.jpg CAM03440.jpg CAM03441.jpg

Kupljeno novo koferce za alat i ostale zakoneske potrebstine u autu, visak koji sam pre nosio leti napolje, malo da olaksamo auto:
CAM03443.jpg

I spremili neke sitnice da ofarbamo:
CAM03445.jpg

I za kraj, provozan auto :)

Kocnice ne zaustavljaju vozilo - Sanirano, vozilo usporava brze nego sto ubrzava
Zadnje kocnice blokiraju pre prednjih - Ispravljeno, prestelovan regulator sile
Diskovi imaju korozije na njima - Ispravljeno, diskovi vise nemaju korozije
Hladne kocnice - Ispravljeno, kocnice termicki obradjene
Kocnice se lako doziraju - Potvrdjeno, papucica kocnice daje odlicnu kontrolu i osecaj
Pedala kocnice ide lako - Potvrdjeno, pedala ne zahteva veliki trud
Creva kocnice vise - Ispravljeno, creva kocnice obesena
Motor ima vise snage - Potvrdjeno, proklizava i dalje pri saltanju u drugu
Motor postize radnu temperaturu na odgovarajuci nacin - Potvrdjeno, termostat hladnjaka ulja funkcionise
Razlika u temperaturi ulja pre i posle hladnjaka ulja - Potvrdjeno, hladnjak hladi ulje
Motor gubi snagu i dobija knedle nakon duze voznje - Sanirano, ugradjen CAI
Auto se cudno ponasa na pravcu - Sanirano, prestelovana reglaza
Auto se cudno ponasa u krivini - Sanirano, namontirana zadnja b. stangla i stegnute poluosovine
Zadnje gume ne nalezu celom povrsinom na tlo - Sanirano, ispravljen pritisak u gumama
Auto ide brze kroz krivinu - Potvrdjeno, granica nije dostignuta jos
Desni zmigavac ne funkcionise ispravno - Sanirano, los kontakt
Levi zmigavac ne funkcionise ispravno - Sanirano, sijalica crkla
Unutrasnje svetlo ima kontaktnu gresku - Sanirano, svetlo svetli samo kad treba
Tapacirung zvoni - Sanirano, ubedjen da ne zvoni
Pojas popusten - Sanirano, pojas zategnut
Volan ide lako kao i pre - Potvrdjeno, volan i dalje ide lako
Merac predjene kilometraze radi - Potvrdjeno, jos uvek nije crklo
Komsije se ponadale da je auto prodat - Ispravljeno, komsije upoznate da je auto ovde
Auto nije postigao 100km/h tokom 2 godine - Ispravljeno, auto dostigao 100km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bravo YUgisa tako se to radi...

56 minutes ago, YUgisa said:
Tapacirung zvoni - Sanirano, ubedjen da ne zvoni

Komsije se ponadale da je auto prodat - Ispravljeno, komsije upoznate da je auto ovde

Ali ova dva^ su vrhunska :D

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...