Jump to content
FAS Goran
chikavili

Crossover solucije

Recommended Posts

Obrati pažnju na Teriosa :thumbsup::unworthy: redovno održavanje je u rangu ostalih Japosa, a za ostalo pravac bratska nam Grčka :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre loodace, jes' ti lizo slicice :D

Polo u zivotu ne bi uzeo. A i ako si gledao poredjenje, mogao si da vidis da je Polo cross offroad isto koliko i obican Polo ;)

@phantom: Terios kosta 20.000€ sa 1.3 motorom :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, htedoh da dodam da mi se jos jedan auto vrzma po glavi - naime, iako nije 4x4 ipak ga stavljaju u crossover grupu - Kia Soul

Trenutno je na akcijskom popustu od 4K €, pa tako su benzinci (1.6) od 12 do 14,5K, a dizel (1.6) od 15 do 16K

Vrlo zanimljiv i simpatican auto (ne za svakoga), 7 godina garancije i lepa cena (sa popustom) :)

0902_01_z+2010_kia_soul+front_three_quarter_view.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povodom ove teme počeh da primećujem SX-4. Mislim, primećivao sam ih i ranije, ali prosto nisam zagledao. Iskren da budem, i SX-4 i svi ostali slični su po meni jedno obično sviranje qrcu. Što neko reče, uzmi Juga i imaćeš isti klirens kao i ovi tzv. offroad automobili.

Zaista, koliko vidim Vili ti želiš da uložiš ozbiljne pare u taj automobil pa mi onda nije jasno zašto ne bi kupio neki malo ozbiljniji terenac. Recimo Nissan Terano II, Frontera, Pajero... ako su ti previše veliki, imaju one verzije sa 3 vrata koje su dosta manje...

Na brzaka sam prelistao oglase i svi se mogu naći za 10-12k €, a ipak je to mnogo ozbiljnija priča od nekog tamo prdavca SX-4 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terios jeste skup nOV ali kao polovnjak ima svašta da se nađe :whistle: a pojavljuju se i Suzuki Jimnny mlađi od 2000 godišta po konkurentnim ciframa :harhar:

ali po meni pikapovi su najbolji mada su veliki ali su pravi terenci, a registracija ostala smešna kao kod "normalnih " kola do 2000 cc jedini je problem što su venčanica jer nema tržišta kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dovla

Stvar je vrlo jednostavna

1. Ako cu da dam 12+K €, onda ce to da bude nov auto sa garancijom i kaskom

2. Ne pada mi na pamet da placam dodatni namet za SUV-ove i sulude registracije za velike kubikaze

3. Ne treba mi terenac, treba mi gradski auto, koji ce bez problema moci da se vozi off-road po potrebi

4. Koliko kosta odrzavanje terenaca (jos polovnih, po 10 godina i vise)

Poredjenja sa jugom su krajnje besmislena i ne koriste ovoj temi, pa bih molio da se suzdrzite.

@phantom: svakako sam uzimao i Jimny-a u razmatranje. Taj autic me privlaci odavno, jos od njegovog prethodnika, samuraja :) Nego sam zaboravio da ga pomenem

Kad bih mogao bez razmisljanja da kupim ono sto zelim, uzeo bi Hilux-a 4x4 TRD :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Jimnya i malo sam se razocarao jer dopadljiva spoljasnjost nestaje kad se sedne u auto. Jeste terenac ali dosta skucen, sa skromnom unutrasnjoscu. Imao sam osecaj da uopste nije stabilan, doduse mozda sam imao prevelika ocekivanja. Vitara mi je bila mnogo bolja opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vitara je boagtija, udobnija, femsija, ali je Jimny bolji "terenac" od nje. Jimny, je namenski spartanski uradjen auto za zezanje po prirodi, nije bas dobar kao jedini auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vili

Nakon što sam prvi put polomio karter počeo sam posebno da obraćam pažnju na to gde se mogu ja popeti, a gde ne mogu i koji se to automobili mogu popeti tamo gde ja ne mogu, a posebno sam počeo da obraćam pažnju nakog drugog stradalog kartera.

Ono što mogu sa sigurnošću da kažem jeste da SX-4 i ostali prdavci koji se ovde pominju nisu ništa bolji za offroad od nekog običnog Punta, Astre, Stila 5v, Megana, Golfa, A3 itd, a nude se po većoj ceni nego što realno i vrede. Konkretno Golf V (ok znam da ne dolazi u obzir ali dajem primer iz ličnog iskustva) smo oratk i ja terali po CG letos po neverovatnim gudurama, puteljcima i predelima u kojima ja mogu samo da sanjam da prođem sa mojom Bravom u jednom komadu.

Mislim da treba iskoristiti neki od standardnih 4x4 pogona koji se ugrađuju u putničke automobile (npr quattro u Audiju, 4 motion kod VW itd) nego bilo šta konkretno očekivati od nečega što ima plastificirane blatobrane i zadignut branik <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, ja sam otvorio temu "Crossover" a ne "Sta da kupim?"

Ja nisam jos odlucio sta cu, ni koju klasu da kupim, razmatram razlicite mogucnosti, a ova tema je (kao sto naslov kaze) prica o Crossover solucijama, pa bih ponovo zamolio da se drzimo teme, koja je... pogodicete - Crossover (iliti CUV, po nekima)

Ja znam da je Golf najbolji lokalni terenac, ali ne bih da u ovoj temi pricam o tome.

Sto se tice malih prdavaca, prihvatam samo komentare iz iskustva, nikako pretpostavke (sa sigurnoscu), posto sam ih i sam do skora nazivao prdavcima, dok nisam imao prilike da probam neke, pa sam shvatio da ipak imaju upotrebnu vrednost.

Prinudjen sam na cifru do max 14-15K u slucaju novog automobila i mnogo manje u slucaju polovnog. Dresine stare 10+ godina ne dolaze u obzir, automobili cije odrzavanje je skuplje od moje paprene mesecne kirije, takodje ne dolaze u obzir. Znam ja sta je dobro, nisam lud, ali znam i koliki mi je guber pod kojim mogu da se pruzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ako nemas da das 20+ hiljada € za terenac, onda si osudjen na plastican enterijer, nema tu mnogo filozofije, niti pitanja sta hocu-sta necu :D

hehe, jel' vam pozato ovaj malisa ;)

1035254_f520.jpg

1035259_f520.jpg

Jeep Phoenix

Poznat kako da ne :yes ,ovde ih ima sa Fiat znackom ko pleve :coffee: ,

interesantno je resenje prskalica za pranje farova na ovom modelu :geek:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=141327658&pageNumber=15&__lp=15&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=28&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

a evo i konkurencije :rolleyes:

http://super-auto.blogspot.com/2008/04/suzuki-ignis.html

http://www.suzukijimny.co.za/downloads/suzukijimnyjeep.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Panda 4x4 ipak otpada iz vise razloga, a glavni su: ipak je previse mala i preskupa je cak i polovna (plus se tesko nalazi), Naravno mislim na dizel varijantu, posto mi je besmisleno da uzimam 4x4 auto od 60ks.

Malo sam istrazivao po net-u o SX-4 i u principu, prilicno su zadovoljni ljudi i uglavnom je dobio dobre ocene.

Kao glavne prednosti, nevedeni su: niska cena, jeftino odrzavanje i veliki spisak standardne opreme cak i u baznom modelu.

Kao glavne mane, navedeni su: mali prtljaznik, nedovoljno atraktivan u klasi crossovera, benzinski motor trazi visoke obrtaje i nista vise bitno.

Vecina review-ova se svodi na isto:

Practical and spacious, the Suzuki SX4 makes for an ideal, low-cost family car. It's comfortable too and handles well. As most buyers favour low running costs over actual off-road ability, the majority of SX4s are front-wheel drive only, but four-wheel drive is available on the top-spec version. The dashboard is well laid out and build quality is impressive.

Elem, SX-4 4WD GLX (1.6 benzin, 120ks) za 13.200e nudi:

- metalik boja

- manuelni menjac

- select drive 2WD, 4WD, LOCK

- manuelna klima

- ABS sa EBD

- 6 vazdusnih jastuka

- Elektro servo

- MF volan (podesiv po visini)

- Radio CD/MP3

- 9 zvucnika

- board comp

- kodirani ključ sa imobilajzerom

- centralna brava sa daljinskim otkljucavanjem

- grejanje prednjih sedista

- alu felne

- elektro podizaci napred

- elektro retrovizori sa grejacima

- maglenke

- sedista podesiva po visini

- krovne sine

- bocni odbojnici

- polen filter

Kod 95% drugih vozila koja sam gledao, za sve ovo treba dati mashala vise para.

Kia Soul mi je sve primamljivija, posto za 15K e dobijam dizelasa 1.6 od 128ks sa sasvim pristojnom opremom, ali i pogonom na dva tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili, jesi li vozio modele koji ti se dopadaju - sx4 i Soul?

Kia Soul bolje izgleda uzivo nego na slikama. Zagledao sam je kad su moji kupovali Ceed SW.

U Zemunu, gde je Kia salon, imaju test voznje, ljubazni su i usluzni, pa ti predlazem da odes i probas. Blizu ti je auto-put ka aerodromu da vidis kakav je po pitanju buke i ponasanja na +120km/h. U Zemunu je kao svakodnevna voznja, a pored salona, na puteljku ka Goranovom servisu imas mini ofroad. :)

Da li cenom, izgledom, karakteristikama Nissan Juke, ili "neki model Honde" dolaze u obzir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, bio sam u Kia-i na altini, ali na zalost tada nisam mogao Soul da probam u voznji, samo sam ga ovako prepipao. Takodje mi se vise svideo uzivo nego na slikama, jako interesantan izgled. Enterijer mi se svidja, jednostavan i prijatan, oprema (srednji paket) obuhvata sve sto mi treba (osim alu felni), malo mi je visoka njuska kada sednes u njega, ali to je vec stvar navike. Prtljaznik nije mali, ali sam ocekivao da je veci i iznenadilo me da fabricki nema zadnju policu :question: Imaju ih dosta na lageru u raznim bojama i ne mora da se ceka. Planiram da odem opet, da ga probam, ako budem uspeo.

Sto se tice SX-4, pokusavam da nadjem nekoga ko bi mi dao da ga probam :). U salonu su imali samo najjeftiniju varijantu, ali ocekuju sledece nedelje da dobiju ceo asortiman. U medjuvremenu, na netu sam iskopao neke strane i hrvatske forume i blogove vlasnika istog, pa citam njihova iskustva. Neki ljudi se zale da je malo bucniji u voznji, ali od Punta dizelasa sa kratkim oprugama i zimskim gumama ne moze biti bucniji (osim ako ima VW oznaku na haubi ;))

Nissan i Honda su ipak dosta iznad mog budzeta. Cak i Hyundai ix35 i Kia Sportage izlaze iz mog plana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam momka iz Zemuna koji godinu-dve ima SX4, kupio ga je novog u BG, presao je oko 20k km. Ako bude trebalo, mozemo dogovoriti vidjenje da ti prenese iskustva o: potrosnji benzinca, ceni redovnog odrzavanja, prednostima/manama, i voznji "van puta". Zanima ga fotografija, pa je cesto isao do nekih jezera, brda, reka, radi slikanja prirode. Uz to, pre je vozio Punta mk1, pa mislim da je kompetentan za poredjenje.

Ne znam ni priblizno cene novih, sve gadjam sa +/- hiljadu-dve. Kad vec kupujes auto, i gledas da je nov, jesi razmisljao za kupis neko test vozilo godinu dana staro sa 10-20k km na satu, sa oko 15-20% nizom cenom?

Npr. nov Soul 15k evra, ti ga pazaris za 12k.

Ostaje ti garancija.

Znam da je novo - novo, tu nema spora, ali eto, par hiljada evra nije malo. A opet, nije ona krajnost da je preakan, sa 50k km godisnje i sl.

Fin duel moze biti SX4 Vs. Soul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima ga fotografija, pa je cesto isao do nekih jezera, brda, reka, radi slikanja prirode.

Pa to mi treba :D

Jos bratic zemunac, znaci... ugovori sastanak (no homo) slobodno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitacu ga za vikend, tacnije nedelju, posto smo tada nekom logikom najslobodniji.

Pusti mi na pp broj brzojava da ti javim, lakse je i brze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad već ugovaraš viđenje i mini test SX4 i ja bi rado svratio da se malo provozam u SX4 :thumbsup: i odradim koji sklek u Zemunu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault_Scenic_Conquest_2007_1024x768_wallpaper.jpg

e ovo je vili auto za tebe : :thumbsup: :meni se jako dopada ovaj senik,ja mislim da moze da odgovori tvojim zahtevima,samo ne znam bas koliko kosta otprilike,al auto je ki bombona.on je i jeste i nije croossover

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...