Jump to content
FAS Goran
chikavili

Crossover solucije

Recommended Posts

neko uzeo sa vojnog otpada za sitne pare - i uložio jedno par somića max do 10 000 ( ako je sjebana bila redukcija) i sad se ugrađuje 3x - Srbija bato :wallbash::wallbash::wallbash:

inače da je lepo urađen jeste i da je kvalitetan jeste, ali nov verovatno nekošta te pare :question: mada se ne proizvodi verovatno od 2000, a sigurno ne posle 2005 kad je prodat Britancima :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh bre vili imash lepo golfa dvojku dizela... crossovera :) dal se zvao country ili tako nesto:) lepo vozish najbolji sprski autic i boli te dupe :) a za te varijante.... dovoljno je visok ai impreza wrx... i evo 9 i integralka evolucija:) :p:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam poceo da se neckam oko Soul-a...

Naime, dosao sam do jos nekih informacija u poslednje vreme, koje mi se ne svidjaju bas nesto.

Kao prvo, taj 1.6 dizel motor nije bas nesto stedljiv i kako sam cuo, prosek mu se krece oko 8l/100km u realnim uslovima i to vecinom na otvorenom, sto bi u gradu bilo... pa mnogo.

Drugo - prvi redovan servis za njega kosta 23.000 dinara (ulje i filteri), odnosno 20.500 dinara ako ne mora da se menja filter vazduha.

Trece - U poslednje vreme cujem za sve vise ljudi koji su nezadovoljni kvalitetom izvrsenog servisa u Kia-inom servisu.

I da, sve je vise SX4 na nasim ulicama. Vidim svakodnevno gomilu i sve novi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo - prvi redovan servis za njega kosta 23.000 dinara (ulje i filteri), odnosno 20.500 dinara ako ne mora da se menja filter vazduha.

Za koreance vazi pravilo da ono sto ne platis na mostu platis na cupriji.

I za SX4 benzinca vazi da se realna potrosnja dosta razlikuje od fabricke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aerodinamicnost Soula nije bas neka, pa zato i trosi dosta.

Isao sam na skijanje sa RAV4 2.0 benzinac, doduse, Thule na krovu, ali na otvorenom, ako spustis ispod 13, super. Autoput, brzina 130-140. Tek kad smo poceli da sipamo slovenacko gorivo, pala je ispod 13.

Tako da nemoj da ocekujes malu potrosnju kod tih kockastih modela.

Glasam za Soul mada mi se cini da je SX4 racionalnija kupovina. Ali ja vozim Alfu. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za SX4 benzinca vazi da se realna potrosnja dosta razlikuje od fabricke.

Da, znam za to, trosi poprilicno. Citao sam po raznim forumima da im se prosek krece od 8 pa navise.

Nego, ovo za Soul-a me malo razocaralo, citao sam neki test - 1.6 turbo dizel, vozili su ga uglavnom po otvorenom putu i trosio im je 8, sto mi stvarno deluje malo mnogo. Izgleda da je malo pretezak za taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam poceo da se neckam oko Soul-a...

Naime, dosao sam do jos nekih informacija u poslednje vreme, koje mi se ne svidjaju bas nesto.

Kao prvo, taj 1.6 dizel motor nije bas nesto stedljiv i kako sam cuo, prosek mu se krece oko 8l/100km u realnim uslovima i to vecinom na otvorenom, sto bi u gradu bilo... pa mnogo.

Drugo - prvi redovan servis za njega kosta 23.000 dinara (ulje i filteri), odnosno 20.500 dinara ako ne mora da se menja filter vazduha.

Trece - U poslednje vreme cujem za sve vise ljudi koji su nezadovoljni kvalitetom izvrsenog servisa u Kia-inom servisu.

I da, sve je vise SX4 na nasim ulicama. Vidim svakodnevno gomilu i sve novi :)

E to za servis sam i ja cuo i to iz prve ruke,rec je o mom pznaniku,koji evo vec ima drugog Ceeda,ovog restajling,karavan verzyija,1.6 b.

Naime,na prvom Kia Ceed-u 1.4 koji je imao,resi covek pred proslu zimu,da uradi veliki servis,na 80 000 Km,naravno u ovlascenom servisu,uradise mu servis i posle toga to nije bio vise isti auto,kaze da je imao mirniji i ugladjeniji rad,a pogotovo tisi sa starim fabrickim kaisevima,nego posle zamene.

Dzaba i 7-ogodisnja garancija i uveravanja u servisu da rade iskljucivo sa orginalnim delovima i po uputstvu proizvodjaca,jednostavno nije vise verovao tim kolima i uzeo je drugu,novu Kiu za istu ratu,a kao ucesce su mi priznali ovu staru.

Napominjem da je imao i par vanrednih intervencija,na toj prvoj Kiji,gde su u servisu bili jako ljubazni i zvali ga po prijavi proizvodjaca,menjali su mu neki semering radilice ili bregaste na 40 i nesto hilj i slicno,da kazemo da su to bile pozitivne strane,inace najskuplja stavka na redovnom servisu je bio filter klime,odnosno ventilatora kabine,ali ako se to ne zameni-nema overavanja servisne knjizice i gubi se garancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec vise puta ostavljan link i nekoliko puta odgovoreno da nemam 9000€ u keshu, tako da to nije opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, verovatno sam propustio suštinu, ali čini mi se da si negde pominjao i kupovinu novog vozila što bi sigurno izašlo više od 9.000 ojra :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i polovno vozilo da kupiš na kredu, koja je razlika? Ne provociram te, stvarno ne znam ako postoji neka razlika, nisam nikad kupovao kola na kredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio polovan auto na kredit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, to je štos. Nije mi samo jasno koja je razlika banci da li je prodavac firma ili fizičko lice. U svakom slučaju banka prodavcu isplati celu sumu i tu je njihova svaka priča završena, dalje su u priči samo kupac i banka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fizicko lice ne moze da ti izda fakturu, a tu je i porez i ovo i ono... peripetije, a i same banke malo zaziru od tih varijanti, nego ti odma uvale kesh kredit.

Idi kod nekog fizickog lica koje prodaje auto i pitaj ga jel' moze na kredit, da vidis kako ce da reaguje :D

@TOGO: nisam skapirao da je u pitanju firma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuna glupost, možeš gajbu da kupiš od privatnog lica na kredit, a ne možeš kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...