Jump to content
FAS Goran
chikavili

Crossover solucije

Recommended Posts

I ja bih se zakleo da sam 'video' da je 4x4, ali možda sam samo čuo od tebe. Puno automobila smo videli, ofkors da je moguće da je neko od nas, ili smo obojica pobrljavili.

Lično bih bio u dilemi da li 4x4 ili prednji pogon, po cenu veće potrošnje u gradu u kome će biti 99% vremena. Prava stvar je rešenje koje bi raskačilo jedan diferencijal po potrebi kod ovakvih automobila i aktiviralo ga, bilo automatski, bilo pritiskom na neki taster.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa SX4 ima izbor 2WD, Auto ili Lock diferencijala.

U principu, sada se kod mene bitka najvise vodi na frontu 4x4 vs Dizel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeldi je keva :unworthy: za ova krizna vremena :unsure:

s obzirom na karoseriju,aerodinamiku,tezinu i namenu,dizel je u blagoj prednosti :smoke:

a kao sto ja rekoh "mali gradski terenac" :coffee: je

kao sto si ti rekao :yes ,daleko od bilo kakvog pravog terenca :huh:

sto je savim dovoljno za poneki izlet u prirodu ,a i ovaj manji je mnogo zahvalniji za gradsku guzvu i parking,

sto bi se reklo :geek: mali,ali tehnicar :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

čika wudu što ti ne " smisliš " neku akcijsku cenu za odličnog mici ASX-a :whistle: znamo da imaš dobru pregovaračku poziciju :thumbsup: jeste svež model, ali valjda i on ima neki popust :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Lada Niva?Za malo para opasan terenac.Malo njih moze proci kuda ona progazi.Za razliku u ceni moze se dodati sta volis od opreme.smoke.gif

Znam da nije trenutno u konkurenciji :geek: ,ali ako se slucajno predomislis :rofl:

Lada Niva trenutno vodi :harhar: kod nas u izboru za "Najgori Auto godine" Auto magazina :huh:

naime par vlasnika koji je poseduje napisali su u prilog tome svoja tragicna iskustva :vava: sa novim Nivama

a jedan je rekao da mu se i Yugo 45 :unworthy: koji je vozio godinama manje kvario za sve te godine nego nova Niva,kojoj je za 2 godine koliko je ima sve delove izmenio,a potrosnja joj je nenormalna(njegove reci) i na kraju je zavrsio sa:

...ko hoce sebi da okaci omcu sa kamenom oko vrata,slobodno nek kupi novu Ladu Nivu :blink: ...

Izgleda je o ipak auto samo za privredna gazdinstva i drustvene firme,u kojima je svejedno koliki su troskovi odrzavanja,sta sve crkava na novim kolima a potrosnja je nevazna stvar :huh:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj neki link ka tim jadikovanjima :question: o Nivi :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh danas ovog Soul-a uzivo :rolleyes:

sasvim druga prica :whistle: ,mnogo bolje izgleda nego na fotkama, a enterijer je prava poslastica,bas lepo odradjen :yes fino uklopljeni moderni oblici i boje :p i jako kvelitetni materijali,pocevsi od tapacirunga vrata,pa sve preko sedista do table :p

netipicno uradjeno za Koreance :huh: ,definitivno :yes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeee, pa uvek je koncept "nabudzeniji" od prodaksn modela, secam se mnogo primera kada me koncept odusevi, a prodaksn model bude potpuno neupecatljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je tacno <_<

cesto proizvodjaci nemaju muda :thumbdown:-citaj love :veryangry:

da zaista naprave kako su i zamislili :no

nego prave kompromis :rant: i po pravilu to bude slabije od kocepta :( .

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam tekst o Soul-u i putu od koncepta do proizvodnje i kako su mnoge stvari morale da otpadnu zbog kresanja troskova, ali su dizajneri neke stvari uspeli i da sacuvaju uprkos zeljama glavesina

Battle against costs

The downward-sloping roof-line from the A-pillar to C-pillar is another representative feature. The glossy black cover of the A-pillar and the special coating on the doorframe doubled the costs. However, the designers insisted they were vital to convey Soul’s character and won over the other departments. On top of that, the use of double lens for the rear combination lamp and black bezel conjures up an image of crystals. Soul is also the first model in its relative segment to offer an 18-inch wheel option. With these features, designers came up with a small segment car that fulfills customers’ design wishes. One regret is that the concept car’s multi-folding rear gate could not be applied to the production model.

Jedini auto u klasi, koji nudi opciju 18" felni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sa njim nikad kraja iznenadjenjima :thumbup:

18-ice :w00t:

koje bi pritom njegov klirens B) i vesanje :smoke:

trebalo komotno da nosi :p

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj neki link ka tim jadikovanjima :question: o Nivi :welcome:

Nazalost :( procitah to bas u Auto magazinu,pre neki dan,nema na netu :no

Ali moj drugar je imao kupio novu :yes Nivu

i za prvih godinu-dve dana je izmenjao nesto trapa,set kvacila i kocnice,nesto su mu priznali u garanciji a dosta toga i ne :thumbdown:

a onda je krenula korozija :wallbash: ,pa je morao da je zasticuje i stavlja one plastike oko tockova :no

sve u svemu Niva samo za firme :thumbup: kojima je zaista potreban takav auto :unsure:

Ko ne veruje :question: ,bolje da ne proverava :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam naleteo na ispovest lika kome je na novoj nivi probio dihtung glave posle 8-9 hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj senior vozi Nivu od 2003. Ne mogu da ga nateram da je proda - a imao je nekoliko prilika da uzme Stila maltene glavu za glavu... Sad nema šanse, a on ostaje nepromenjeno tvrdoglav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nizdo izgleda je tvoj Senior :smoke: dobio Nivu LE (Limited Edition) :thumbup: jerbo moj drugar je kupio negde malo kasnije oko 2005 :whistle: i dezintegrisala se :wallbash:,jos on nju vozi,ali je dobro ulozio u nju,i opet izgleda kao da ima bar 10-ak godina vise :o

A mozda je i kod NIve slucaj :question: kao kod Yuga-starije serije su bolje i kvalitetnije odradjene :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

toplogou.jpg

Čivakili, uživeli smo se, bre, u tvoj projekat. I ja sad ne znam šta bih radio na tvom mestu. Ali ipak se nešto preokrenulo prema toj kiji. Upravo sam posetio i Poštenog Jovana i samo tako ju je nahvalio! Posebno taj dizel motor.

A i sam koncept mi se sviđa jer je vrlo blizak multipli i sve češće se kopira. Relativno kratak auto, a visok i širok, ravnih stranica i povišenog sedenja. Čitav buljuk kola danas sledi taj dizajn - daihatsu materia, nissan cube, toyota urban cruser, pa i novi vw buli.

Međutim, kad bismo pozvali poštenog Jovana da dođe kod nas (na Sajam automobila na primer), i kad bi sagledao šire našu izvanrednu situaciju i sleva i zdesna, znam šta bi uskliknuo: Ford Focus 1.4 u Ambiente opremi za 9990 EUR! No dobro, nećemo brkati babe i žabe, traži se ipak crossover, a i ceo kontigent tog klasik fokusa je već rasprodat tako da više nema vajde. Ali mnogo kola (i to jedna od najboljih iz C segmenta), mnogo opreme i solidan motor za tu cenu. Ostane 4 hiljadarke za kasko, gorivo... što nije malo u ovo vreme.

Suzuki SX4, jeste lep i ima taj 4x4 pogon, ali je manji od soula i nekako se mnogo sužava prema krovu tako da je na zadnjim sedištima prilično teskobno. Probao sam. Ali zato je napred fantastična vidljivost, položaj vozača me je oduševio. Ipak, ne računaj da ćeš njime ostvariti značajne off-road poduhvate. Prvo će ti biti žao da ga grebeš i provlačiš se kroz nedođije... a drugo ipak on nije pravljen za to. Domet će mu biti trijumfalan odlazak na skijanje iako su neki tvoji drugari odustali jer sneg još nije raščišćen sa puta. Ali vredi i to. Sigurnije ćeš se voziti.

Za nivu, Miče, potpuno si u pravu. Ni omiljenijeg, ni hvalospevima više opevanog auta, ni veće glavobolje sa njom. Znam ,jer sam je desetak godina povremeno vozio kao službeni auto. Više je bila kod majstora nego na terenu. Menjač - horor! Na kraju su nam u servisu poodvrtali one kugle sa reduktora i blokade diferencijala i rekli: ne pipajte ovo više! Interesantno je pročitati i dogodovštine našeg Viktora Lazića koji je nivom tumarao po bespućima Rusije. Napisao je i knjigu ("Velika avantura") o tome. Ona se skoro raspala... Ipak, kako je vozio ruski auto po ruskoj zemlji a i "braća" smo na kraju krajeva pa su mu stvarno pomagali na svakom ćošku (dobro, malo ga i pelješili upsut), uspeo je nekako da je skrpi i vrati se kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da kazem i ja nesto po pitanju Nive, posto smo za poslednje 4 godine promenili 2, i ukupno sa njima presli oko 130000km. Oba auta su kupljena nova.

Prva koja je uzeta 2006. godine je bila sa Euro 3 motorom koji se vukao kao mrcina (nesto za nijansu bolje od karburatrske verzije), odmah po kupovini je uradjen toliko strucno lamba sekvent plin da kada detonira imao sam utisak da je pola motora otislo u vecna lovista. Od popravki je bilo uobicajno za njih, lamela na 20000km, kugle koje su promenjene odmah nakon 3-4000 km, i ostalo je bilo sve regularno do negde 60000 km kada je prvo pukla izduvna grana koja nema da se nabavi nova, nego je krpljena stara koja je pucala jos 3-4 puta dok je auto bio kod nas, zatim mali hladnjak koji kao da su napravili sa rokom trajanja od 57000 km, i jos milion drugih sitnica sa kojim je auto prodat.

Ova koju sada drndamo je kupljena takodje nova 2006. godine, i za prethodnu je bila Space Shutle po pitanju lakoce voznje (ima servo) i uopste motora koji je za svetlosnu godinu ispred prethodnog. I na njoj su bile standardne boljke kao i na prethodnoj, plus sto gumice kardana odlaze brzo kao da su od papira, kugle su katastrofa lose, dizne zbog plina malo malo pa crkavaju, korozija je jos uvek nije nigde nacela, iako se auto koristi i kao svakodnevni i kao sluzbeni i evo na satu vec ima 70000 km.

Takodje i buduci surak vozi Nivu 2001. godiste (karburatorska verzija) koju smo prosle godine zajedno kupili, a posto je lovac taj auto se uopste ne stedi nego se tera tamo gde koze pasu pod rucnom, i za godinu dana osim standardnih boljki nije imao nikakvih problema, iako je Niva kada je kupljena imala na satu 67000 km, a sada ima preko 90000km. Izgleda da je fora kao sa Zastavom, ako se pogodi dobra serija nema nikakvih problema, samo sipaj i vozi, ali ako se pogodi losa..... Isto tako Nivu treba znati voziti, ko je duze vremena vozio zna o cemu pricam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bolens

Hehe, zanimljiv post :)

Svasta nesto sam razmatrao i razgledao i do sada su se ta dva modela izdvojila kao nesto najpribliznije onome sto mi treba. Naravno da nije kraj i bice tu jos dosta razmatranja i odmeravanja, kalkulacija, i slicno.

Za sada me ka Soul-u vuce dizel motor, izgled (pogotovo enterijer), 7-godisnja garancija i uglavnom pozitivna iskustva poslednjih godina od strane vlasnika Kia automobila iz mog okruzenja. Negativne strane su cene rezervnih delova, ne bas neke off-road mogucnosti. Napominjem jos jednom da meni ne treba "terenac" u pravom smislu te reci, vec gradski auto koji ce povremeno da baulja seoskim i poljskim putevima diljem nase domovine.

Ka SX4 me vuce vise nego atraktivna cena (doduse benzinska varijanta), fantasticna oprema za tu cenu (u kompletu sa alu felnama), mogucnost 4x4 pogona, kao i razna dodatna zastita za off-road (off-road branici, plasticne navlake na rubovima i slicne kerefeke). U top opremi dolazi cak sa bull-barom napred. Negativne strane su benzinski motor (ne bas stedljiv), malo "sirotinjski"/zastareo enterijer i ne bas atraktivan izgled (ali svakako nije ruzan)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv i koristan tekst poredjenja SX4 i Soul-a (doduse, SX4 u 2.0 benzinskoj varijanti):

Drive versus

Soul-ova prednost se izgleda ogleda jedino u izgledu/imidzu, dok je SX4 ipak nesto bolji (malo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...