Jump to content
FAS Goran
chikavili

Crossover solucije

Recommended Posts

E ovako, razmisljam u poslednje vreme sta kupiti umesto Puntishe ukoliko budem ostao u Srbiji.

Posle malo razmisljanja, shvatio sam da bi mi najbolje dosao neki crossover, posto planiram dosta da putujem po pucu i bespucu, a za ozbiljan terenac para nema, a ni ne gotivim ih preterano.

Kao prve varijante, koje su mi pale na pamet su Suzuki SX-4, odnosno Fiat Sedici (mnogo je lakse kod nas naci SX-4 nego Fiata, a isti paja). Da li neko zna nesto, ima neku informaciju, kakvi su za eksploataciju, koliko skupi/jeftini i slicno. Za dizele znam kakvi su, ali me interesuju i benzinci.

Takodje me interesuje i kao jeftinija varijanta Suzuki Ignis, takodje i dizelas i benzinac. Da li je 1.3 ddis, Fiatov multijet ili nije i ostalo, ako neko zna nesto, neka slobodno podeli.

I naravno, ako neko ima neku bolju ideju, slobodno neka kaze i neka obrazlozi. Poenta je naci nesto sa dobrim odnosom cene i kvaliteta, kao i uvek ;) Salu na stranu, cena je primarni faktor!!!

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Lada Niva?Za malo para opasan terenac.Malo njih moze proci kuda ona progazi.Za razliku u ceni moze se dodati sta volis od opreme.smoke.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj Sedici, on je SX-4, a dovoljno je različit da ćeš da prsneš oko održavanja. SX-4 bi trebalo da možeš normalno da održavaš kod nas. On je simpatičan, ali stvarno malecak, imam 2 komada u kraju - gledano odozgore sa prozora izgleda isto velik ko Punto. Neki Subaru ili neki 4x4 karavan ti nije u opciji? Cenim da su korisniji automobili od SX4 i sličnog šminkeraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po tim bespucima kroz koja mozes da prodjes sa crossover-om, mozes i juga da proteras, samo mu kupi ljudske gume :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je! dacija!!! i onda si naj laf u selo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki Subaru ili neki 4x4 karavan ti nije u opciji? Cenim da su korisniji automobili od SX4 i sličnog šminkeraja.

Ma rado bi ja Subaru Forestera, al' nemam tol'ko para ;)

Karavana nebi, posto ne volim dugacka i velika vozila. U principu, meni treba vise mali gradski auto, koji ce biti spreman za vozikanje po tzv "seoskim" putevima - dovoljan klirens i po mogucstvu 4x4 za svaki slucaj. (uzeo bi ja i pandu 4x4 da nije bas mala za mene :))

Od terenaca mi jedino zapao za oko neki freelander, nisu grdni sa cenama, ali za odrzavanje vec ne znam.

U slucaju SX-4, u obzir pre dolazi nov nego polovan, a za ostalo samo polovnjaci.

PS - DuNster nije u opticaju :p

go-duster.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezi od Freelander-a, dobri su ti SX4, dizeli jesu Fiatovi, ne znam kod Ignisa ako je KS isti ili slican onda 95% jeste Fiatov motor . Dosta je bolji sx4 od Ignisa ali nije ni Ignis toliko los. Dobar je odnos cena kvalitet, ima delova a i Madjarska je blizu posto se tamo prave. Bila je i opasna Liana 4X4 Hachback novija varijanta 2005 kad smo mi gledali stajala godinu i po u Sabcu dok se nije prodala. Sladak srebrni ali to je vec egzotika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo auta za tebe, prolazi svugde gde i ti šugavi crossover-i, košta tepsiju ribe, održavanje je džabaka :p (ne, nije Lada Niva)

Premotajte na pola da vidite šta sve može :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bezi od plastike, moja ti je preporuka. Raspeva se vrlo brzo cim sidjes sa puta "hasfaltiranoga".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pod "plastikom" mislis na...?

@notorni: znam da sx-4 ima fiatov 1.9mjet (a novi 2.0mjet), interesovao me ignis 1.3ddis, ima 69KS.

Kakvi su Suzukijevi benzinski motori (1.6, 120KS)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SX-4 sa dizelom više nije jeftin auto. Kada je benzinac bio na akciji, dizelka 4x4 je koštala maltene 20 soma, ne znam koliko je sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda Škoda Yeti ili Mini Countryman :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da sam u Quattro ruote citao o Sediciju/SX4 i znam da su mu kao mane

naveli problematicne prednje fabricke diskove,brzo se krive i bucan i tvrd menjac,valjda je to kasnije ispravljeno u proizvodnji.

Ne znam da li si razmisljao o ovome,jeste dosta manji,ali kada bi se naslo u varijanti sa 1,3 MJet-om,mozda bi bio interesantniji,mada je daleko manji i klasa ispod Sedicija i SX4

http://www.polovniautomobili.com/oglas982547/fiat_panda_4x4_climbing/#4

a nije da bas nema terenske sposobnosti

http://www.youtube.com/watch?v=s-C5ZHnWiZI&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da :yes

Ovaj prvi test sa LRoverom,govori sam za sebe,a dovoljno je sto je Panda izasla na crtu onolikoj azdaji i prosla istu stazu kao i on :w00t: .

A u ovom drugom se jasno vidi da je Polo cista sminka :thumbdown: i vise klasican putnicki auto :huh: ,dok je Panda ono za sta se predstavlja :yes -sasvim upotrebljiv 4x4 automobil :thumbup: .

Evo jos jednog Pandinog duela sa pravim terencem :thumbup:

U svakom slucaju,pored Pande 4x4 ja ne bih uzimao u obzir Suzuki Ignisa,koji mislim da se samo pravio u Indiji u istoj fabrici gde se radi i Maruti :blink:

A SX4 i Fiat 16(od 4x4) su u svakom slucaju visa klasa,ali skuplji i u nabavci ako polovnjak,a i za samo odrzavanje od Pande 4x4,ali pruzaju vise :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razmisljao sam ja o Pandi 4x4, ali mnogo mi mala :(

A i cena... mislim, panda 4x4 1.3mjet, sa klimom, maglenkama i ostalim kosta vise od benzinskog SX-4! (pricam o novim automobilima)

SX-4 sa dizelom više nije jeftin auto. Kada je benzinac bio na akciji, dizelka 4x4 je koštala maltene 20 soma, ne znam koliko je sad.

2.0 Mjet je skoro 19 soma. Benzinjare su na popustu, 13...14. Tako da zeldi u varijanti novog otpada, samo kao polovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pod plastikom podrazumevam, plastican enterijer. Imao sam prilike da se vozim u nekom istocnjackom crossover-u ili tako nesto, nisam ni obracao paznju koji je. Koriscen je za iste varijante koje bi i ti zeleo, samo ne znam u kom obimu, konkretno tip je imao relaciju od nekih 7km bez "hasfaltiranog" seoskog puta i cesto je isao njim. Naravno, plastika ne tako sjajnog kvaliteta se valjda od takve voznje "raspevala", tako da posle i na "hasfaltiranom" putu je pevala. Hteo sam samo na to da ukazem, jer to zna da tako nervira u voznji, znam jer zimi se meni plastika kod gepek malo raspeva na trenutke :wallbash: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ako nemas da das 20+ hiljada € za terenac, onda si osudjen na plastican enterijer, nema tu mnogo filozofije, niti pitanja sta hocu-sta necu :D

hehe, jel' vam pozato ovaj malisa ;)

1035254_f520.jpg

1035259_f520.jpg

Jeep Phoenix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbmlg, poprilicno ga nahvalise u onom tekstu.

Elem, trenutno stanje u mojoj glavi:

Nov auto -

1. SX-4 1.6 GLX 4WD (12.900€)

2.

3.

Polovan auto -

1. Panda 4x4 1.3Mjet

2.

3.

...

n. Suzuki Jimny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...