Jump to content
FAS Goran
stefanan

Probne tablice ili šlep služba ?

Recommended Posts

Posto ti je to komplikovano onda uradi ovako.

1 solucija

Idi za Loznicu odjavi vozilo i sve to zyavrsi papiroloski.

Vratis se u svoje mesto ne znam odakle si registruj auto i onda se opet vratis za loznicu stavis tablice i doteras auto.

2 solucija

Uzmi tablice sa drugog auta ako imas ponesi sa sobom stavi na taj tvoj i vozi nazad kuci.Ako te ne zaustave najbolje si prosao i sa najmanjim troskom a o strahu da te ne zaustave i moguce posledice necu da pricam.Dosta njih tako urade i prodje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva peripetija :D

 

Vlasnik ode i odjavi vozilo, plati sve što treba da plati. 

 

Pošalje odjavu i ostale papire tebi kurirskom službom i stavi otkup za iznos prevoda ili šta je već platio (ili mu ti uplatiš na drugi način nebitno). 

 

Registruješ auto u svom mestu, odeš sa tablicama kod njega, zakačiš i voziš. 

 

Mislim da će ti za 1000-2000 to sve i neka agencija uraditi i umesto tebe i umesto njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to mi je bolja solucija, da li cu moci da registrujem vozilo ako ne odradim tehnicki, mislim vozilo je tamo a ja da bih ga tegistrovao moram na tehnicki, jedino me to buni

I prodavac bi morao kupoprodajni ugovor da odradi bez mene, da li gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad malo motam film kako sam ja kupovao svoj prvi auto... 

 

Ja sam otišao po auto, na licu mesta napravili ugovor, platili porez, uradili tehnički (mada tehnički možeš i kod tebe kad dođeš) i sve. Onda sam odvezao auto kući na njegovim tablicama, a zatim poslao papire da se uradi odjava koje su oni meni vratili i ja uradio registraciju. Ako ne veruješ tom čoveku možeš dogovoriti sa nekom agencijom da oni urade to za tebe. 

 

Ovo je sve pod pretpostavkom da je auto registrovan. Ako je registrovan, onda ne moraš ni da radiš tehnički. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je ovo sto je napisao @DaliborLazarevic najbolje resenje..

Quote

Idi za Loznicu odjavi vozilo i sve to zyavrsi papiroloski.

Vratis se u svoje mesto ne znam odakle si registruj auto i onda se opet vratis za loznicu stavis tablice i doteras auto.

Sve zavrsis prvi dan u Loznici..Ugovor,odjavu,tehnicki,vratis se kuci,odes u sup,uzmes tablice,zavrsis registraciju i nazad po auto..Mozes i sve u istom danu da obavis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i opciju da iznajmiš šlep prikolicu ima ovde na forumu (mada ne znam da li ima za KV)... povezeš prikolicuu Loznicu, odeš po auto uradiš tamo šta treba, dovezeš ga na prikolici, uradiš registraciju i to je to. 

 

Ili ovo vozikanje tamo-vamo dva puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, werp690 said:

Dovezes ga na krutoj rudi :)

Ne smeš da vučeš neregistrovano vozilo.

 

Mi kad so uzimali Iveca iz salona morali smo da platimo šlep službu da ga dotera od slaona do tehničkog,uradili tehnički dobili probne i prava za Kragujevac i što kaže Totoi napsilai relaciju an kojoj sme da se vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam zavrsio, sve cu odraditi preko agencije, zvao malopre i covek mi sve objasnio, potrebna im je samo moja iscitana licna karta, ostalo oni zavrsavaju. Kupoprodajni ugovor se sacinjava sa potpisom prodavca koji se overava u sudu (bez mog potpisa), kada sve zavrse od papirologije ( porez, taxe, tehnicki..) salju mi dokumenta gde ja potpisujem kp ugovor i overavam svoj potpis u sudu. Nakon toga mup i registracija.

Jos jednom hvala svima na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je ono savet da stavi na auto tuđe tablice?

100 puta je bolje da ga preveze i bez tablica i neregistrovan... To je onda prekršaj.

Stavljanje tuđih tablica je krivično delo, sa daleko težim posledicama

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Kakav je ono savet da stavi na auto tuđe tablice? emoji47.png

100 puta je bolje da ga preveze i bez tablica i neregistrovan... To je onda prekršaj.

Stavljanje tuđih tablica je krivično delo, sa daleko težim posledicama emoji6.png

Tako je.

Ja Ypsilonku kad sam uzimao razmišljao da stavim tablice od Lybre i preteram je iz PA kući. Kaže onaj gazda placa da ne budalim jer se to gleda kao krivično delo....

Ja onda oteraću je bez tablica, i pd toga me odgovori čovek...nappsletku sam otišao po auto tek kad sam registorovao.

Jeftinije je potrošiti par hiljada bez razbijanja glave da li će te neko zaustaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo kad je auto iz uvoza. U oči im odmah upada nedostatak nalepnice na šoferki, pa je velika verovatnoća da te zaustave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kakva je situacija sa vađenjem probnih tablica subotom pre podne u manjem gradu, konkretno KŠ je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno - pitaj gde je sedište firme koja ti izdaje fakturu. Ako je npr u Subotici, tamo moraju da se vade probe.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto prodaje neki lik. Nije auto-plac,nije firma..auto ide na ime kupca...(mislis na spediciju?)
Mozda nisi ispratio temu Saveti za kupovinu GP. Tamo sam opisao situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link na koji sam naisao (i okacio ga gore) je ustvari ko-zna-sta. 
Zvao sam policijsku stanicu u Obrenovcu i oni definitivno NE IZDAJU probne tablice. Po njih se ide u Ljermontovu cime se cela "operacija" za mene dodatno komplikuje tako da cu,po svemu sudeci,odustati od zeljenog auta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...