Jump to content
FAS Goran
stefanan

Probne tablice ili šlep služba ?

Recommended Posts

Ovako, nasao sam jednog stila koji mi se svidja, pa cu verovatno da zakazem ovih dana pregled u tim servisu (nisam pitao lika koji prodaje,ali ako ne pristane onda nista) i zanima me kako da odvezem auto do tamo. Nalazi se na banovom brdu,tako da ne znam sta bi mi bio jeftinije. Po nekoj mojoj logici svejedno i ako ga uzmem moracu da izvadim probne tablice da bi ga odvezao na tehnicki i registraciju. Verovatno nije nesto mnogo skuplje uzeti ih na 3 umesto na 1 dana, nego da ga svuda slepam. Totalno sam neupucen u ovo tako da sam mozda nesto nalupao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za probne tablice ce da te "oderu". Mnogo bolja varijanta je da stavis trokut nazad, ukljucis sva cetiri migavca i zakacis se za nekog drugara da te "odslepa" gde treba. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema Zakonu, ne može se ni šlepati vozilo koje nije registrovano. Probne tablice su paprene, tako da ''najisplativija opcija'' izađe da te šlep vozi po gradu. Mislim da uzimaju oko 2000rsd za takve vožnje. Ako si već odlučio da ga uzmeš ukoliko dobiješ amin u TIM servisu, plati šlep službi recimo 3000, i neka te posle TIM servisa odveze na tehnički, a posle tehničkog ispred zgrade. Nakon toga završi papire, natakni tablice i gotovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ti mogu pomoci, prosle godine u ovo vreme sam kupio svog Stila, uzeo sam ga isto na Banovom brdu u ulici Blagoja Parovica.

Kod Mikija pored servisa ima slep sluzba i ja sam ih zvao oni dosli spakovali Stila oterali do Mikija, Toma proverio aminovo ja platio samo doteravanje do servisa 3000din i milina, nije jeftino ali je najbrza varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema Zakonu, ne može se ni šlepati vozilo koje nije registrovano. Probne tablice su paprene, tako da ''najisplativija opcija'' izađe da te šlep vozi po gradu. Mislim da uzimaju oko 2000rsd za takve vožnje. Ako si već odlučio da ga uzmeš ukoliko dobiješ amin u TIM servisu, plati šlep službi recimo 3000, i neka te posle TIM servisa odveze na tehnički, a posle tehničkog ispred zgrade. Nakon toga završi papire, natakni tablice i gotovo ;)

Kom Zakonu?

ZOBS 14.Vucenje vozila clan.69-76. Nigde ne pise. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako si ga posle odvezao do kuce,na tehnicki i registraciju ?

Evo sad sam gledao po netu, ali mi i dalje nije jasno. Cena je 350 din po jednom danu ali se prvo placaju 2 takse koje izadju oko 1500, e ali trazi se i neki dokaz o tehnickoj ispravnosti i osiguranje i neki lik je napisao da za 3 dana izadje 5600. Sad enigma,zar nije fora sa probnim tablica da ih koristis dok odes na tehnicki,a oni traze potvrdu o istpavnosti pre nego sto daju tablice :blink: Treba da odletim u servis ili tako nesto izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj prodavac je imao spreman uradjen tehnicki pregled za moj auto i samo mi ga je dao, nisam terao auto i nisam isao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuča putničkim automobilom (šlepovanje) drugog neregistrovanog vozila jeste prekršaj i kažnjava se. Savetujem šlep službu. Ne bi trebalo da bude skuplje od probnih tablica. Naravno zavisi od pređenih km.

ALI PAZI DOBRO na čiji kamion dižeš auto - neka bude proveren ili sa preporukom. Zašto ovo pišem? Zato što je više ljudi naselo na priču o jeftinom šlepu a posle plaćalo posebno utovar i posebno spuštanje vozila. Prevaranata ima mnogo pa se na vreme raspitaj za cenu i sadržaj usluge!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam (ispravite me ako grešim) 99,99% prodavaca sa registrovanih (legalnih) placeva ima neki dil sa nekom agencijoma i tehničkim pregledom, i u 99,99% slučajeva registruješ preko njih, i dobiješ tablice i saobraćajnu za jedan dan.

Ekstra je cimanje ta prva registacija uvezenog polovnog automobila, tim pre što ni ne znaš šta ti je sve potrebno. Otprilike, osim regularnih (svakogodišnjih papira i uplatnica) treba valjda i carinska deklaracija, faktura, kuporodajni ugovor i još poneka uplatnica. Iskreno preporučujem da prepustiš tu prvu registraciju onom od koga kupuješ auto.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto su te probne tablice sad toliko skupe, ja kad sam kupovao Stila, u oktobru, dobio sam probne tablice za jedan dan za 2500, dok je za 3 dana kostalo 3500...

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš Zakijevu varijantu 100%

ili agencija ili sam prodavac da ti sve završi :welcome: ja sam pre 3 godine na probe doterao iz NS i ovde sve završio preko agencije, jer bilo je skupo plaćati šlep do NS i nazad :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za probne tablice ce da te "oderu". Mnogo bolja varijanta je da stavis trokut nazad, ukljucis sva cetiri migavca i zakacis se za nekog drugara da te "odslepa" gde treba. :thumbsup:

:thumbsup:

Zemljak,to moze da prodje mozda u Krupnju i okolini.Ovde a pogotovo u Beogradu -NE.

Nemoj navracati coveka na zlo zbog 2000+ dinara koliko kosta slep u oba pravca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi ko reci gde se kupuju ..podizu probne tablica kada se kupi vozilo iz uvoza? u Beogradu?

hitno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da kupim auto iz auto kuce koja je u ulici Jurija Gagarina ...jel to ona sto prolazi pored buvljaaka....gde tamo ima MUP ... kako li rade sada za praznike....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste to je ta ulica kod buvljaka, 9ta(deveta) stanica policije ti je vrlo blizu tu mozes da izvadis,samo pitaj nekog kako da stignes do novog merkatora stanica je odmah iza njega...za radno vreme pogledaj na netu na njihovoj zvanicnoj stranici

jbg u ponedeljak putujem sacekao bi te ja i pomogao bi ti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda znaju ti ljudi na placu gde se i kako vade probne tablice... ako su iole ozbiljni imaju par komada kod sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je ovaj topik adekvatan za ovo sto me zanima.

Iz NSa sam, i trebao bih da odem 100+ km dalje da pogledam jednu Lybru. Ako odlucim da je uzmem, isti dan bih je dovezao nazad za NS, i mislim da je najbolje resenje probna tablica, na jedan dan. E sad, zanima me koliko dugo se ceka na tu probnu tablicu. Tj. jel se ceka samo u redu na salteru ili ipak treba da prodje dan-dva?

Pretpostavljam da moze da se izvadi u svakoj pandurskoj stanici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceka se u redu na salteru i kosta 2.400 din za jedan dan. Ne moze bas bilo gde da se izvadi jer je bilo dosta zloupotreba sa njima pa je pre mesec dana dosta poostrena procedura dobijanja, a policija kontrolise takva vozila intenzivno. Znam da su mene uputili na Ljermontovu, tj nisu znali da mi kazu da li jos negde mogu da se dobije jer izmedju ostalog za izdavanje tablica potreban je adekvatan poslovni prostor (najmanje 12 kvm kancelarija) a malo njih je spremno da za takav periferni posao ispuni te uslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, jasno. Pa, verujem da ce bar prodavac znati gde sigurno moze da se izvadi :)

Znaci, u svakom slucaju se sve sredi u toku dana?

Iiiiii, da li je bolje resenje probna tablica ili slep? U pitanju je put od 100tinjak km.

Hvala na brzom odgovoru ;)

Edited by neomckane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj auto doterao pre 2 godine iz NS-a na probnim tablicama, i to mi je bilo mnogo jeftinije nego slep. Sto se tice samog izdavanja tablica, to je zavrsio vlasnik auto placa kome je trebao samo moj broj vozacke dozvole i jos neki podaci, tako da su me tablice cekale kada sam otisao po auto. Tablice su vazile 3 dana i sa osiguranjem su kostale oko 3500 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...