Jump to content
FAS Goran
stefanan

Probne tablice ili šlep služba ?

Recommended Posts

24 sata - 3500

72 sata - 4500

10 dana - 7000

ja koristio pre mesec dana ovu opciju od 24 sata

Probne tablice | Potrebna dokumenta za probne tablice i izdavanje probnih tablica pdf_button.png printButton.png emailButton.png

  • Faktura (ukoliko je prodavac firma ) ili kupoprodajni ugovor između vlasnika iz saobraćajne i kupca
  • Carinska deklaracija ( za vozila iz uvoza) ili odjavljena saobracajna ukoliko je vozilo već registrovano u našoj zemlji
  • Lična karta i vozačka dozvola vozača

Ukoliko je potebno izvaditi probne tablice radi ukucavanja broja motora, neophodno je priložiti i uput koji je izdao ovlašćeni tehnički pregled.

Ako se probne tablice izdaju na zahtev i za potrebe fime uz navedena dokumenta treba priložiti i potvrdu banke da su takse plaćene.

Probne tablice se izdaju sa rokom upotrebe od najkraće jednog dana, tj. 24h, najduže 15 dana.

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da dodam da su mom drugaru trazili i tehnicki pregled da uradi. ne znam zasto, ali nisu hteli da mu izdaju probne table bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj automobil koji treba da doteramo iz Begrada u Sabac je registrovan do maja 2012 i nakon kupovine izvrsice se prenos vlasnistva. S obzirom da je i dalje registrovan ne vidim razlog zasto bi mi trazili da obavim tehnicki pregled. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se vozilo kupuje na placu za cenu koju ste se dogovorili, dovlačenje vozila na šleperici bi trebalo da bude u ceni. Naravno, ako je neka razumna kilometraža recimo do 50km. Svaki iole ozbiljan auto placi ima i šlep servis kojima dovlače sebi vozila i kupcima isporučuju kupljena. Znam pošto sam skoro kupio drugi automobil, naravno ako je kupovina udaljena od mesta vlasnika vozila preko 100 i kusur kilometara isplati se gimnastika koja se zove probne tablice. U gornjem postu su navedene cene, i naravno opet tu gimnastiku bi trebao da odradi prodavac jel proizvod koji ne može da se odnese iz prodavnice je prilično beskoristan. Ako prodavac nije spreman da za razumnu cenu preveze Automobil, ili da odradi probne tablice onda treba razmisliti da li uopšte i hoće da vam proda vozilo i u kakvom je stanju isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kupujemo od fizickog lica. S obzirom na rok od 15 dana koji se dobija za prenos vlasnistva, mi cemo odmah izvrsiti prenos vlasnistva da se kasnije ne bismo time zamlacivali. Zbog svega toga se tablice moraju odjaviti a posto je automobil u Bg a mi treba da ga doteramo u Sabac neophodne su nam probne tablice.

Edited by m4rk0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, dovezi lepo auto u Šabac, onda skini tablice i idi u BG ili pošalji tablice vlasniku da ga odjavi i da ti vrati papire... mani se probnih tablica, čisto bacanje para ;) Iskren savet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem pošto Inđija nije imala probne table. Jednostavno sam iskopirao stare table stavio fotokopiju na šoferku napred i pozadi i rizikovao jbg. Meni se isplatilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neki nacin da vlasnik u tom trenutku zaj**e kupca i kaze "Nemam vremena, necu da odjavljujem tablice.." itd. Sta onda raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekom slovu zakona, prodavac je dužan da plati prenos vlasništva i da odradi taj deo odjave itd. U principu ti imaš kupoprodajni ugovor i on ne može da prijavi policiji vozilo kao ukradeno ili tako nešto. Ti si mu odvezao auto, dao si mu pare. Ono što se može uraditi kao dodatna sigurnost je da se odmah uradi i punomoć i overi u sudu/opštini da ako te on ispali ti možeš bez njega da prevedeš auto na sebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odeš u neku agenciju u mestu kupovine tamo sve dogovoriš napravite punomoći poplaćeš odeš kući.Posle pošalješ tablice agenciji oni završeu SUPu i pošalju ti papire nazad.Naj jednostavnije ,najjevtinije i najbrže rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nazvah, rekose da ne mogu oni nego mora vlasnik licno da odjavi tablice...glupost. Onda je najisplativija kombinacija da se posalju tablice i pare post expressom i da vlasnik zavrsi placanje poreza i odjavu i da posalje potrebnu dokumentaciju nazad kupcu kako bi kupac mogao da prebaci auto na sebe i dobije nove tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odeš u neku agenciju u mestu kupovine tamo sve dogovoriš napravite punomoći poplaćeš odeš kući.Posle pošalješ tablice agenciji oni završeu SUPu i pošalju ti papire nazad.Naj jednostavnije ,najjevtinije i najbrže rešenje.

Ovo mi ne pade na pamet, ali da, može i ovo.

Sad nazvah, rekose da ne mogu oni nego mora vlasnik licno da odjavi tablice...glupost. Onda je najisplativija kombinacija da se posalju tablice i pare post expressom i da vlasnik zavrsi placanje poreza i odjavu i da posalje potrebnu dokumentaciju nazad kupcu kako bi kupac mogao da prebaci auto na sebe i dobije nove tablice.

Pozovi neku drugu agenciju ;) Otkako su počeli da izdaju nove tablice počeli suz da smaraju oko tih punomoći da moraju biti overene u sudu pa onda ove iz agencije smara da se cimaju do suda da bi to overavali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, dovezi lepo auto u Šabac, onda skini tablice i idi u BG ili pošalji tablice vlasniku da ga odjavi i da ti vrati papire... mani se probnih tablica, čisto bacanje para ;) Iskren savet ;)

Hvala druze, tako je uradjeno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se uvek tako radi, malo ostadoh nesiguran da nisam propustio možda neki detalj da je kupoprodaja "specifična" iz nekog razloga, ali eto rešen problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde izvaditi probne tablice u Beogradu, danas u nedelju? Da li neko zna da li radi nesto gde se mogu izvaditi.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, probne tablice izdaju samo Via car, Balkan i MUP u Ljermontovoj. Zovi ih i vidi da li neko radi, mada mislim da je mrka kapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna neko nesto o ceni probnih tablica, tipa, koliko je po danu i da li se dobijaju odmah po uplati taxi i prilaganje papirologije

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...