Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
DJOKSA

Stilo 1.9 JTD - ulje od interkulera ; upaljač

Recommended Posts

poz svima imam dva problemcica,ako je neko voljan da mi pomogne ,odnosno posavetuje:1).upaljac mi ne radi?,odnosno leziste gde upaljac ulazi? 2). slinavi mi ulje na crevu od interkulera do turbine,da lije to tako normalno,mislim ne steti autu da izvinjavam se zaboravio sam da vam kazem da je u pitanju stilo 1.9 jtd 115 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice upaljaca to mozes da nadjes ovde na forumu.Vec je pisano o toj temi.

procackaj malo.

Sto se tice creva od turbine do interkulera sto ti slinavi ulje to je zato sto ti se verovatno pojavila rupica na tom crevcetu.

Auto hoce i da dimi zbog toga a i da pisti u radu.

To crevo je jedna od stilovih boljki jer levi sus pleh tj bocni nije proslicovan kako treba i to crevce se cese o njega i tu se napravi rupica.

treab da proslicujes sus pleh i da vidis dal ti je crevce naceto a ako jeste da pazaris novo (nije jevtino) ili da tu gde je otislo ubacis limenu cevku i da stegnes sa selnama i da vozis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala za crevo ,ali za upaljac ne mogu da naddjem taj pod forum...

Prvo ovo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

Onda na ovom podforumu na kojem si:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=22

...kucaš gore desno reč upaljač, lupiš ENTER i dobiješ ovu temu:

Stilo - ne radi mi upaljač

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vam svima da osigurac je bio,zamenio sam i sve je sada uredu,ponovo radi!!!! ali za ovo crevo interkulera jos ne znam sta je ,crevo je ok,a zbog cega slini na njemu ulje ne znam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nije negde "busno" kako onda da (slinavi) pusta.

1.proveri selne

2.proveri crevo.

kao sto su ti naveli u predhodnom postu lose su proracunali otvor na sus plehu i sece crevo.skalperom prosiri otvor tako da crevo slobodno vibrira.Isti slucaj sam imao i ja prosle god. na CETINJU pri odlasku na more pa sam stavio parce cevi od nekog auspuha kamionskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izbusio to crevo kad sam stezao suspleh na strani pored levog tocka.Holsraf ispao,ja stavio drugi i verovatno ga bocnuo.

Nije mi to palo na pamet dok nisam proctao ovaj post ali sad shvatam da sam to uradio :)

Od tad mi pisti vise,...a crveo ko 5-6k din...tako da dve selne i parce druge gume ili lime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da ima malo ulja u tom crevu (na svim polovnim dizelima).

Ne uzbudjuj se mnogo ukoliko nisu neke prevelike kolicine.

Evo sta kazu iskusniji i strucniji.

Ukoliko je crevo lose moze i ovako da se resi

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...