Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Veeeeeliko sniženje cena originalnih rezervnih delova

Recommended Posts

Ljudi:

...Pozovite ih radi detaljnijih informacija.

Koga da pozovete? :whistle:

Eno u prvom postu ogromnog plakata i na njegovom kraju telefona kompletne servisne mreže, plus imate dva ovlašćena koji su partneri Kluba koji imaju svoje teme na ovom forumu, a linkovi ka njihovim temama su takođe u tom prvom postu kojim je otvorena tema. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U celom onom spisku za komplete kvacila nema Bravo, Brava, Marea 1.9JTD 110KS :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^u prvom postu imas da su originalni setovi. Mozda je bolje da postavis pitanje Banetu (Vozdovac) ili Milancetu (Bogunovic) sta ide od originala u Tvoj auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima koje li su marke ti zupcasti kaaisevi?

Roler je SKF (France), Spaner nemacki, ne pise proizvodjac a ne pise ni na kaisu. Sve je zapakovano u originalnu kutiju sa specifikacijom Fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog te mazo, ja sam samo ugradnju platio pre mesec dana kod Gorana u Altini oko 8.000 hiljada ! A ovde je sa delovima isto toliko !!!

Jel zna neko neki sajt ili broj telefona nekog ko prodaje plastike za fiat stila... ne mogu nigde da nadjem.zahvaljujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u Stojanovu -Novi Sad

Fiat Marea 2001 1.9 jtd 110ks

veliki servis bez redovnog servisa 17600

u to spada set zupcastog set PK i

pumpa za vodu

sve je Original specifikacija FIAT

mogu se kupiti i posebno

set zupcastog 5700

pumpa vode 2700

pk kais 1540

Spaner pk 1530

roleri 2900

Usluga zamene PK 950

Usluga zamene seta zupcastog sa setom 7995

redovan servis ulje filteri (uljni, nafta, vazduh i klima) oko 8000

znaci sve komplet sa rukama 25600

moze da se uradi veliki servis bez redovnog pa oni koji oce da ustede plate veliki 17600 a redovan urade sami za 6000 otprilike ( f. klime 690, f. vazduha 380, f. nafte 680, f.ulja 290, ulje 2*2l selenia 2*1490=2980 + litar 750 = 3730)

redovan servis cene iz radnje za fiat

iz racuna izadje da za celokupno sredjivanje ruke kostaju 5520 sto nije skupo posto privatnici uzimaju 4-5000

telefon i digitron u ruke pa se sracunajte sta se isplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio i ja danas u Stojanovu, naručio set kvačila za multiplu za 7.500 DIN. Pristojna cena, posebno kad vidim koliko košta isti komplet za opel zafiru 1.9 CDTI (isti motor, ista klasa - kompaktni MPV)... čak 73.000 DIN! Bar tako piše u SAT-u, rubrika polovnjak, izvor "Autopromet".

Cena delova je bitna stavka koja se mora uzeti u obzir kad se pazari auto. Danas, kako su polovnjaci veoma jeftini, ljudi često uzimaju veliki auto čije je održavanje bitno iznad njihovih mogućnosti. I još se istroše na nabavnu cenu, pa nema rezerve za popravke, a već nema naravno ni garancije proizvođača. Tako je jedan moj poznanik pre par godina uzeo renault espace i sad mu je bilo skupo da nabavi set zimskih guma (17" ili 18" točak ne znam već). Celu zimu ga zato nije vozio!

Edited by Bolens

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam ja bio na faksu cale je vozio stila na veliki servis (ovlasceni na banovom brdu u ivice devcica) i zamenjen mu je zupcasti kais sa spanerima (cena kao sto je napisano,malo ispod 8000), za ostale su rekli da su u redu, jedino da bi neka remenica trebala uskoro da se menja jer kao lupka malo na leru. Ali je cena 12000 ( :blink: ) tako da cale nije hteo da pozuruje nista dok ja ne vidim ovde sa vama :thumbup: Ja sam malo trazio po netu i video da ima neka remenica alternatora i radilice,verovatno su mislili na ovu alternatora posto je ona skuplja :/ Jel to neki bitan deo ? Posto sam nasao da je u AP sportu dosta jeftinija a u jednoj temi na forumu se pominju polovne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko košta komplet kvačila za Punto 1.3 Multijet 2004. godište? Jel cena akcijska ili redovna? Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo, moraš ih zvati... imati svoj VIN broj spreman i pitati. Jedino ti tako mogu reći tačno cenu i da li ga imaju u magacinu. Ako nemaju naručuju. Meni je kvaličo trebalo danas da stigne ali su mi javili da isporuka kasni i da stiže u utorak. Sad ponovo inventarišem šta bi sve moglo da mi zatreba i za redovan servis i onako zlu ne trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio sam pitanje i u delu AK Voždovac zajedno sa brojem šasije ;) Ako bude odgovor pre ponedeljka super, ako ne - zvaću u ponedeljak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao danas Stojanov i ostao prilicno zbunjen, u pitanju je Novi Bravo 1.9 MJT/120KS - cene su sledece:

Filter goriva 4800 din (sa prethodne strane: Filter za gorivo >>> 1.9 MJ 120KS >>> 3,434)

Filter ulja 960 din (sa prethodne strane: Filter za ulje >>> N.Croma, Grande Punto 1.9 MJ 120KS >>> 604)

Nije mi jasno da li se filteri goriva i ulja razlikuju zavisno od tipa, tj. nisu isti za sve 1.9MJT/120KS ili Stojanov pokusava da "izvrda" akciju racunajuci popust na tip vozila, a ne motora?

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice ovo drugo, treba da budes detektiv pa da znas sta odgovora od drugih starijih modela pa tako da narucujes jer su snizenja uglavnom za starije modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ili Stojanov pokusava da "izvrda" akciju racunajuci popust na tip vozila, a ne motora?

Date su preporučene cene FAS-a ka krajnjem kupcu sa PDV-om, bez cene ugradnje-zamene.

Svako može da se ugradi, pa okreni još ovlašćenih i uporedi cene. Tako najbrže saznaš da li se Stojanov ugradio dodatno na te preporučene cene od strane Fiata, ili nije... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova akcija stvarno prija nasim dzepovima. A sada da pitam da li neko zna do kada ova akcija traje? Nisam uspeo da vidim da li je vremenski ogranicena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...