Jump to content
FAS Goran
Dusan034

Fiat Stilo - ne radi CD na fabričkom uređaju

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Da predjem odmah na problem :) .. Naime, posedujem Stila 1.6 i imam sledeci problem .. CD player je radio sve ok, pustao cda format i juce ubacim disk za koji nisam bio siguran da li je mp3/cda i krene muzika sve ok i u jednom trenutku zakuca i na displeju izbaci jedno 10ak crnih kockica citavom duzinom displeja .. sada disk ne mogu da izbacim i kad je ugasen auto to stoji i dalje .... da li zna neko o cemu se radi i kako to mogu srediti? unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak izvadi Plejer iz kucista,kad to uradis otvori ga sa gornje strane...za to ce ti verovatno trebati torx srafciger kada skines lim videces gde se nalzi sam Cd citac otvori i njega i izvadi Cd pa sve to vrati kao sto je bilo...

Tako bih ja prvo uradio ako ne bi pomoglo onda servis ne znam sta drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarhed

Problem resen, skinuta klema i vracena.. Hvala kolega ;) .. to sam se setio prvo, ali nemam pojma, nisam smeo zbog kompa, ali eto, super .. :)

@mateo

hvala ti druze u svakom slucaju na pomoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se skoro zaglavio cd u plejeru pa sam morao pesaka da ga izvadim malo ocistio valjke vratio sve nazad i sad sljaka normalno...ali dobro sto se javio yarhead i pomogao ti na pravi nacin...

Osnovno pravilo kod resavanja nekog problema je krenuti redosledom od najjednostvnijeg...

Pre neki dan primetim da mi zadnja pozicija ne radi, malo lupio far kad eto radi pomovo :)

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu. . .

Imam problem sa fabrickim cd playerom... kupio sam ga polovnog i u njemu je bio PRINCO disc narezan na 10x brzini... I ja kada sam narezao discove svi slabo rade ili nikako... probam sa noname dikcom i nije htio nikako, MAXELL od 20centi, nekako ga ucita pa krene pa prestane da ga cita i prebaci se FM, i na kraju sa HP-ovim discom, narezao na 16 puta i njega nije nikako htio, pa proradi nakon nekoliko puta dosao do 10 pjesme i stao i opet nece, i kad god vratim da PRINCO disc koji je dosao u njega radi normalno... Sta je u pitanju sta da radim, za rezanje koristio nero 9.. rezao na cd-r diskovima.

Nadam se da imate neke savjete

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji format cita taj fabricki cd? i koji je na tom disku koji je dosao uz njega? Malo je verovatno da je bas problem sa brzinom rezanja. Jel proveris disk kad narezes ? I ja rezem preko nera pa cita sve. I ne vodim bas mnogo racuna koja je brzina rezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji format cita taj fabricki cd? i koji je na tom disku koji je dosao uz njega? Malo je verovatno da je bas problem sa brzinom rezanja. Jel proveris disk kad narezes ? I ja rezem preko nera pa cita sve. I ne vodim bas mnogo racuna koja je brzina rezanja.

Cita Audio CD, i takav sam i rezao, a i taj cd sto je bio u njemu je takodje audio disc... evo skoro sam proba disc, neki moj stari disc od Backstreet Boys-a :D star jedno 15 godina original, i njega ucita bez problema, medjutim momak koji mi je proda rekao je da probam sa VERBATIM ili PRINCO diskovima, jer je on te koristio... jel moze biti do toga da nedje diskove odredjenih proizvodjaca, nema logike, ali se slicno desavalo kod prijatelja na starom xboxu!?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava da nekvalitetne diskove nece da cita ili ocita slabo pa preskace. Originalne i ove malo skuplje prazne cita sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ja imam ludu srecu, ovaj cita i one bezveznjakovic.

mozda da izvadis pa da ocistis malo ? ne pada mi na pamet nista drugo trenutno. :question: Mozda se javi neko jos sa slicnim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava da nekvalitetne diskove nece da cita ili ocita slabo pa preskace. Originalne i ove malo skuplje prazne cita sve

Koje kupujes diskove koja marka i koliko para....

@Irokanji , kak oda ocistim, izvadim ga rasklopim, i kojim alkoholom, je onaj iz apoteke ili moze npr i rakija :D i koju vrstu krpe, jeli tipa onu za naorace ... ako ti nije smor da mi malo pojasnis, da nebude kad ga ocistim tek onda nece da cita nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas poseban cd koj je namenjen ciscenju lasera ne moras da ga otvaras....ali ne znanm tacno koliko je delotvoran...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj CD meni nije pomogao puno mada se primjeti razlika. Sada kupujem markirane CD-ove. Vecinu cita (i Princo). Ne cita ove no-name bijele i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da postoji mislim da mu je cena negde oko 300 dinara(3E), e sad dal je dobar ili ne pojma nemam, inace i ja ponekad imam ovih problema samo se ne opterecujem time jer CD skoro uopste ne koristim zato sto sam od samog pocetka izveo AUX izlaz tako da muziku slusam preko MP3 playera..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj CD meni nije pomogao puno mada se primjeti razlika. Sada kupujem markirane CD-ove. Vecinu cita (i Princo). Ne cita ove no-name bijele i slicno...

Probacu onda sa tim cdom...to je onaj sa onom malom cetkicom na sebi jelit tako?

E sad necete mi vjerovati, donesem od prijatelja VERBATIM narezani disk i ocita ga bez prob lema, posle njega ubacim ostale diskove i rade i oni malo su poravili probleme ali proradili. Auto je bilo u garazi, e sad da li postoji mogucnost da se na suncu ugrije cd player (nema logike) ili psoto sam skoro radio dubinsko prije dana pa da se player nije nakupio vlage, ili da mu smeta prilikom voznje nesto...

Veceras provozao auto i player je citao taj VERBATIM-om disk normalno....

E recite mi jesam li ja lud ili sta je u pitanju?

Posto sutra sigurno nece opet moci :D:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gogos 11

da te obradujem nisi lud :thumbsup: :thumbsup:

i meni se to desava zimi i kada je kisa rijetko cita cd-ove

a kada ugrije skoro svaki hoce mada po nekad izbaci i na njima ono check disk

danas sam odnio cd plejer na popravku pa kada majstor se javi

javit cu i vama ovdje

a meni je problem sto ne hvata ni jednu FM stanicu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kdo mene nece opet kad se ugrije, izgleda da su ovi fabricki cd player mnogo losi :( i reci mi jel tebi cita sve vrste medija ili samo odredjene, ako citra samo odredjene reci koje molim te :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

orginale cita ljeti top a zimi slabo skroz :wallbash:

a od ovih sto ja snimam cita mi neke deny cd-ove skroz su jeftini :thumbsup:

i pro4media i njih cita dosta cesto ali samo ljeti nista zima i kisa kada je :wallbash:

majstor jos nista ne javlja sigorno me proklinje :rolleyes:

cim javi javljam i ja vama

jer ja sam ga planirao popravljati ako popravka bude bila do nekih 30€

sve preko mi se ne ispalti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cim ugrabim pare kupujem drugi, a ovaj rashodujem, ili cu mozda uzeti onaj xcarlink, mada mi mnogo 100€ za stvar tog tipa, jedino ako bih nasao polovno, a to tesko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drug je imao problema sa svojim plejerom i kupio je taj cd za ciscenje (ima na par mesta cetkice koje fizicki ciste socivo). Kaze da nakon toga nije imao problema. Onda sam i ja preventivno ocistio moj. Za sada nema problema ako ne racunamo da ponekad nece da upali iz prve (upali se samo svetlo na displeju), al to valjda tako treba :lol:

... jer CD skoro uopste ne koristim zato sto sam od samog pocetka izveo AUX izlaz tako da muziku slusam preko MP3 playera..

Mateo, da li vozis stila ili grande punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je kvalitet sa izvedenim auxom, jel kvalitet kao i sa xcarlink-om ili losiji, i gdje moze da se nadje tutorijal za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande punta vozim...sto se auxa tice kvalitet je skroz ok i mislim da zavisi od dve stvari, prva je kvalitet same pesme znate i sami da ako skidate pesme preko you tuba kvalitet dosta moze da varira,a druga stvar je preko cega pustate,ja imam neki Bluebery mp3 totalni prosek a verovatno da je zvuk dosta bolji preko nekog Ipoda ili neceg slinog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na trenutak sam se ponadao da vozis stila i da si nasao neki nacin za 'pravljenje' aux ulaza. Jer na njemu (sto se mene tice) jos uvek nema prihvatljivog resenja za aux. Ima ono sa lemljenjem i cd-om sa narezanom 'tisinom' ali morao bih da nadjem nekoga da mi to odradi. A i nesto me ta cela ideja odbija.

I, slazem se sa tobom, nije aux nikakav problem sto se kvaliteta zvuka tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja popravio svoj cd-plejer u STILKONJI :unworthy:

majstor ima isti cd fabricki samo pukao displej a radio i cd radi

tako da je skinuo moj displej i stavio na onaj cd-plejer i to me

zadovoljstvo kostalo 30€ i posle godinu i 6 mjeseci

napokon je zapjevao radio u STILKONJI :unworthy:

ja sretan :thumbsup:

a samo su na izgled isti cd-plejeri ???

kod ovog novog je i drugaciji softver drugacije sve pise :question:

ali najbitnije fercera :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...