Jump to content
FAS Goran
mig

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - ne prima gas / gubi snagu / problemi sa snagom?

Recommended Posts

Zdravo svima.

Ja sam nov na forumu i ponosni vlasnik GRANDE PUNTA 1.3 multijet.

Da li svaki punto ima knedlu kada se pritisne papucica gasa  tj ide normalno ali kao da se turbina ukljucuje tek oko 2500 obrtaja.

Hvala unapred uskoro cu postaviti slike.

Pozdrav.

Edited by neshaoct
edit & spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao

Nema trpanja više problema u jednu istu temu, nego svaki problem (pitanje) u posebnu. :thumbup:

 

Koji je Grande, onaj sa slabijim ili jačim 1.3 MJet motorom u njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

Ja sam nov na forumu i ponosni vlasnik GRANDE PUNTA 1.3 multijet.

Da li svaki punto ima knedlu kada se pritisne papucica gasa  tj ide normalno ali kao da se turbina ukljucuje tek oko 2500 obrtaja.

Hvala unapred uskoro cu postaviti slike.

Pozdrav.

ja ima gp i manje vise se tako oseti tako da mislim da je to normalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je porez nemanja varijabilne turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta ja znam meni to ne smeta nego da odogovorim coveku.. meni kada treba ja ga presaltam i eto sve reseno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP sa 75 Ks se " budi" od 1500 okr. Od 1700- 3000 luduje a posle je kao na pocetku price!

Kada se na to nauci moze se biti veoma brz i u cudu ostaviti mnogo snaznije aute.

Ako pocinje ludovati nakon 2000okr onda nesto nije u redu jer mu je najveci obrtni moment na 1750 okretaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas GPa pa ako je sve ok znas kako dize obrtaje i ubrzava.

Preko 3000 se dodavanjem gasa nece mnogo dobiti. Tada treba prebaciti brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Grande Punto 1,3 75 , kreće da ubrzava tek preko 2000 obrtaja, ponekad se desi da se prilikom davanja gasa gusi, potone, kao da nema goriva. Radjena dijagnostika, nema grešaka, uradjen mali servis (ulje i svi filteri),ako moze pomoc da znam u cemu je problem i sta me ceka kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci okretni moment mu je na 1750 okretaja znaci da oko tih okretaja vuce kao JET!

Servis nema veze sa kvarom koji imas. Mozda je neka banalna sitnica tipa napuklo crevo ili sl.

Pravi majstor bi ti brzo trebao reci u cemu je problem ili ga resiti mada mi je cudno sto ne upali lampicu i zapamti kvar kada se gusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek na preko 2000 vuce kao lud (do tad mrtav), a servis sam pomenuo zbog filtera nafte, jer kad "potone" kao da u trenutku ostane bez goriva.  Inace na leru ima savrseno miran i tih rad, a na auto putu bez problema dostize 160 sa uključenom klimom (moze i više).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da on ostane bez vazduha a to mu dodje skoro isto. 

Treba proveriti turbo. Verovatno je u pitanju banalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima,  za par dana ide kod majstora, razgovarao sam danas s njim on sumnja na regulator pritiska goriva ili egr, ali cu mu svakako reci i za savet iz prethodnog posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto bio kod majstora, (očišćen regulator pritiska goriva, egr) stavljen na dijagnostiku nema grešaka, na leru maf daje za nijansu veće vrednosti. Kupio bih ga odmah kad bih znao da je do njega. Da li neko ima iskustva sa lambda senzorom, na stranim forumima sam video da moze biti razlog za gubitak snage vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

od jula ove godine vozim GP 1.3Mjet 90ps i od kako sam ga kupio imam uvijek nekih problemcica sa njim. Trenutni problem je taj da kada hocu malo brze da vozim i iz druge presaltam na nekih 3000 obrtaja u trecu auto prvo malo zastane (papucica gasa ima otpor kao da ga nesto gusi) i onda ocepi, isti slucaj je i kad se presalta iz 3. u 4.. Drugi problem je kad stanem na leru auto ima pojacane obrataje na 1000, ali ne uvijek, samo ako sam ga malo vise stisnuo u nizim obrtajima. Pomagajte ako neko zna sta da mu dalje gledam izludi me. Prosli punto sto sam imao je bio 1.2 mk2 nikad nikakvih problema, samo sipaj, vozi, deri...

Od kada sam ga kupio ocistio sam mu FAP filter, ili kako se vec zove kod fiata (znam da me izludio :realmad: ), promijenio cijev sto ide sa turbine na interkuler, naravno sve filtere i ulje. Majstor kaze da mu je ERG ventil cistio.

 

hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko ko da hoce za sitne pare da se upusti u iskljucenje EGR-a na tom racunaru. Treba definitivno utvrditi da li je do njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci komplikovan je motor pravo, zajedno sa elektronikom koja ga prati. Moze li iko i ublizu reci sta bi moglo biti da znam gdje da "kopam" ili je to ovaj EGR, ne razumijem se, jel moze EGR uticati da ostnu poviseni obrtaji na leru nakon stiskanja?  Moze li ovaj EGR biti cist a praviti probleme? Dizne sam isto provjerio, nisu zacepljene.




 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacepi EGR pa probaj kako ide auto. Na multijetu ce ti pokazati gresku na tabli ali sve jedno mozes da ga testiras, ako je do njega onda trazi ko moze da ti ugasi gresku to se radi 2 min posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davore, ako nisi bio kod Hote otidji, mislim da ce ti rijesiti problem. Specijalista je za italijanske automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na grande punto 2006.godiste 1.3mjet 90ks, 6 brzina, mi se desava da kad je hladan (cak i leti kod prvog paljenja), zavergla normalno, nekako teze "slozi" rad prvih nekoliko sekundi, i kad hocu da krenem normalno on kao da se ugusi i izgubi snagu. To traje dok mu ne dodam onako na silu malo jaci gas i onda kao bude normalno (al naravno to nije normalno). 

U cemu moze da bude problem?  Ne pokazuje nikakve greske itd.,ociscen je protokomer, malo se cuje turbina ali nista strasno, ne izbacuje razne boje dimova. 

Hvala unapred 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je da oteras u neki servis i da se oni bakcu sa time.E sada ono sto mozes sam je da otkacis protokomer i vidis kako ce raditi bez njega,samo mu izvuci dzek i probaj.Ako je i dalje problem tu,nije do njega.Bez obzira sto je ciscen.I da upalice check lampicu kada ga izvuces.Dalje sto bi moglo da bude,a ne mora da znaci je da neka dizna ima problem.Mozda je regulator pritiska goriva,mozda je map senzor.Previse tu ima mozda i zato sam ti na pocetku napisao da je najbolje da servis pogleda.Mada proveri protokomer na gore opisani nacin za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...