Jump to content
FAS Goran
oktopod

Komunalna policija, kakva ironija

Recommended Posts

Brate stani pored njega i bacaj mu petarde malo, ima sad petlovki, zvezdara, mozes i neku dinamitaru... Onako sa osmehom stanes prekoputa, palis i bacas :whistle:

Da ne pisem kakav sam ja lekic nasao za komsiluk, procitace neko.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se nisam danas izvrnuo , skoro necu !

Poznajem coveka koji je stavio u oglas auto na prodaju. Nedeljom se u Zrenjaninu odrzava "sarada" od pijace , svi gledaju niko nista ne kupuje. Medjutim , zasto ne probati i na takvom skupu ?!

Zbog takve zainteresovanosti potencijalnih musterija prodavci su vec osmislili sistem, dovijaju se ljudi na ovu krizu , pa kako bi izbegli ne malu cenu "pijaca" parkiraju na okolnim parkinzima sa istaknutim cenama i ostalim...

Valjda je to "nekome" zasmetalo pa je odlucio da uzme zakon u svoje ruke i krenuo da rasteruje okupljene ili da im zabranjuje isticanje oglasa po staklima automobila pod izgovorom da nemaju pravo, vec da se to radi na pomenutoj lokaciji za koju bi naravno uzeli izvesnu nadoknadu ! Mo's misliti !

Kad se nisam prevrnuo i izvrnuo ! :crazy:

Naravno da nismo "postupili po naredjenju" i voleo bih da vidim facu koja smislja ovakve idiotizme ! Pa zar misli da se svi zakopcavamo ... :realmad:

Posto je velika navala na obliznji parking prostor , prodavci u kasnim satima prethodnog dana ili ranim narednog ostavljaju vozila kako bi obezbedili mesto uz regularno placanje parking mesta a ovi likovi se ne ustrucavaju da zovu na istaknute telefonske brojeve pod izgovorom da smesta oteraju vozila ili da uklone oglase sa prozora ! Alooooooo, pa ima li kraja idiotizmu ?! :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto npr kod nas u Smederevu ispred trznog centra bukvalno u centru grada je neki mozak postavio parking za takva vozila, tj na jednom delu sa leve strane je 15-ak mesta za stanare, 15-ak mesta za ove koji placaju da bi tu prodali automobile ... sa desne strane ima jedno 3 mesta za taksiste, pa taksisti koriste mesta za obicne automobile, pa kad je preko dana guzva, taksisti se pomeraju, staju kuda ja treba da prodjem, nerviraju kolegu Jankovica i slicno ... a kad bi neko bio malo pametan i da te automobile za prodaju premesti negde malo dalje od centra, pustih parkinga koliko im volja, bilo bi lakse i taksistima i stanarima i svima nama kojima je potreban parking ... za sve bi bilo mesta ... ali nema tu mozga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo moguće?

 

Nova ovlašćenja Komunalne Milicije - Moći će da zaustavljaju vozila, rade u civilu, snimaju prekršioce

 

Skupština Srbije usvojila je danas Zakon o komunalnoj miliciji koji omogućava da i opštine, a ne samo gradovi, mogu da planiraju njeno formiranje. Zakon uvodi dva nova ovlašćenja - zaustavljanje i pregledanje vozila kao i prikupljanje obaveštenja u cilju otkrivanja prekršaja i njihovih učinilaca. Pripadnicima komunalne milicije biće omogućen rad u civilu, ali isključivo po pismenom nalogu načelnika komunalne milicije.

 

''Radom u civilu omogućiće se da se uspostavi komunalni red posebno u oblastima bespravnog zauzeća javne površine, nelegalne prodaje, nelegalnog taksi prevoza, kao i buke u ugostiteljskim objektima'', istakao je u raspravi ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić. Komunalni milicionari će, prema Ružićevim rečima, moći da snime dokaze o komunalnom prekršaju i tako dokažu bilo kakvo remećenje komunalnog reda, poput parkiranja na pešačkim prelazima, tramvajskim šinama ili u žutoj traci, bacanja smeća, puštanje glasne muzike i druge komunalne prekršaje. Kao jako važnu izmenu, Ružić je naveo da svi prekršioci moraju da postupe po nalogu komunalnog miliconara, što do sada nije bio slučaj. Komunalna milicija će asistirati lokalnim javnim službama i preduzećima - građevinskoj inspekciji kada treba da zatvori neko bespravno gradilište ili na primer, ekološkom inspektoru, koji pokušava da spreči neko zagađenje. Komunalni milicionar će moći da piše prekršajni nalog, a novim zakonom su definisane kazne za fizičko lice od 10.000 dinara, ako plati u roku od 8 dana onda je 5.000 dinara, a ako to lice smatra da nije kriv, onda će po tom slučaju postupati nadležni sud.

 

Komunalna milicija će vršiti kontrolu nad primenom zakona kojim se uređuje upotreba državnih simbola, osim u odnosu na državne organe, organe teritorijalne autonomije i jedinica lokalne samouprave. Takođe, zakonom se uređuje i postupanje prema maloletnicima, tako da jedan broj komunalnih milicionara mora da položi ispit za postupanje sa maloletnicima. U naredne tri godine svaka lokalna samouprava koja ima komunalnu miliciju samostalno će odrediti izgled i boju uniforme koja treba da sadrži lokalne specifičnosti, a koja će se razlikovati od policijske uniforme. Ružić je rekao i da je velika pažnja posvećena profesionalizaciji službe, jer se uvode stroži kriterijumi za zapošljavanje.

Ukida se dosadašnje ograničenje - jedan milicionar na 5.000 stanovnika.

 

preuzeto sa - blic.rs

 

 

Edited by neshaoct
dodao sadržaj sa linka

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce je...sve je moguce. idemo dalje, ko nema posao pravo u sns i eto posla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je ondda svrha svih saobracajaca i uopste normalne policije, kada maltene toliko preklapaja ovlascenjja ima medju svima njima, a komunalna ocigledno najvise ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je laka lova. Ulozis u fotoaparate, slikas okolo i saljes kjazne. Nista ne resavas, samo naplacujes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno po meni je svrha da se svi mi polako, ali sigurno dovedemo u red.

svi vozimo ovako i onako...bez pojasa, pricamo na tel, gledas sms, bacas limenke i cigarete kroz prozor, ali avaj, cim se primaknemo nekoj granici automatski to prestajemo da radimo, makar to bila i bosanska granica, odmah pojas, odmah telefon na uredjaj u kolima se spaja, cigarete se gase u piksle, limenke se bacaju u kesu kod suvozaca itd...

svi smo krimidzimi do granice, a od granice itekako znamo za red i kulturu voznje...jbg tako je kako je...hteli smo u evropu, evo nam evropa...

 

meni licno to ne smeta, boli me patka. dobar dan, dokumenta...izvolte ga, pogledaju ono sto zele da pogledaju i dovidjenja...

gledam i na yt neka budala sto snima kada ga policija legitimise...kaze on coveku u uniformi ko ste vi?

policajac!!!

kaze: kako ja da znam da ste policajac?

oooo mamu ti biiip, kako da znas...90' je to resavala samarcina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ali bez selekcije. Svi odreda, bili mamini, tanitni, politicarevi... Inace se toliko vozila sa blinkerima pojavilo (posebno na autoputu, u gradu sumnjam da vecina njih sme da upali iste) pogotovu kola koja ni po cemu ne lice na vozila pod pratnjom (je, nisu besne limuzine nego Ford Kuga) da ne mozes ni voziti normalno vec gledas gde su svetleci projektili. Bitno je da vecina nema kulturu da se skloni za hitnu i vatrogasce kada prolaze, u svabiji taj ne bi video vozacku doveka.

Za ovo poslednje sto je snimao i pitao (u principu ako snima za sebe moze, ali samo kacenje na YT to je vec budalastina) ima pravo da trazi legitimaciju od sluzbenog lica na uvid, ofc na normalan ljudski nacin. Obucen sto si ne znaci i da si to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nisu gluposti, zivimo kao zivotinje, sve po gradu smrdi, sedis bukvalno u djubretu i svuda gde je zeleno sada je blato jer je ocigledno neko pametniji od nas svih budala. Za takvo parkiranje i bacanje smeca ne 2500 nego 25000, jednom kada platis tu kaznu nikada neces baciti vise. Takodje nije ni Nemac lud pa je uveo gradjanin policajac koji dobija procenat od kazne.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nemac lud naravno ali mi da budemo nemci ne mozemo ni za 100god Standardna izmisljotina radnih mesta i masina za pravljenje para kao i sve sto je do sada izmisljeno u ivoj zemlji.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to ne dovodim u pitanje, naravno da kradu. Treba neko da nas dobro vaspita i izudara po dzepu, jer ovo je postala dzungla

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites



Takodje nije ni Nemac lud pa je uveo gradjanin policajac koji dobija procenat od kazne.







Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je ta selekcija, ništa više. Meni su naplatili kaznu za parkiranje na okretnici kod Savskog keja, i nemam ništa protiv.

Platio sam, snosim odgovornost za svoje poteze, ali ne ide mi u glavu zašto je jedini moj automobil imao zakačeno papirče od bar još 20 automobila koji su bili u još gorem prekršaju oko mene...

Znači kod nas je zakon takav, da kad se nekom drkačiji tako digne, da stavi kaznu na automobil koji mu se najmanje sviđa, ili šta je u pitanju....? 

Evo fotografije uslikane vikend posle toga na istom mestu, gde se vidi gomila automobila u duplo gorem prekršaju od mene, i ni na jednom nema kazne. 

Ako kažnjavaš, kazni sve bez izuzetka, pa ćeš možda tako i napraviti neki red. 

IMG-4022a06e73bfdb05a59f7f4cc31fbbb1-V.thumb.jpg.fce3a04cbb2068a2637628520bacfb4f.jpgIMG-c433f34fe096ef79b85d7ca190fcdf9f-V.thumb.jpg.5c057f56d99476f74dc582f601936eed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

činjenica je da i sadašnja komunalna ne radi svoj posao, ili ga radi tako što skromne građane kažnjava a sistemske prijatelje zaobilazi, imaju oni posla previše ali ga ne rade. Ova druga komunalna je za zapošljavanje partijskih prijatelja, a šta će raditi i koliko dobro.... videćemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji primer njihovog rada je vidikovačka pijaca tj.van pijace i prodaja iz kamiona na ulici koja je zabranjena,ali ako platiš 5000 din kaznu možeš slobodno da prodaješ. Neki plate i manje,njima se nepiše kazna već to ide u dzep. Jutros čitam malo su pojasnili kad tačno mogu da zaustavljaju kola 

IMG_20190710_084809.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, dach@ said:

IMG_20190710_084809.jpg

e upravo je ovo ono sto sam napisao...

@MS PK nije brat moj bas tako, nego mi to gledamo kao tako. drzavi treba para...ima drzava pare, nemam ja brige za drzavu, ali da nas ima raznih, ima nas...

 

@ISV_01 necemo se zajeb avati...jedan slucaj u milion godina da je neko obukao policijsku uniformu laznjaka i sad kao meni pridje uniformisano lice i ja trazim da mi pokaze sluzbenu znacku, puti te petparacke price...u civilu uredu, samo sto te taj u civilu nece zaustaviti i traziti dokumenta, nego te taj sa onom crnom carapom na glavi sa tri rupice baca na zemlju, jeb... kevu i vodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protiv sam ovakvih izmena dok god se zakon primenjuje selektivno, jer koliko ja vidim ovo je samo otvaranje dobro placenih poslova sendvicarima koji ce sada moci da lelemudaju po kaficima u "normalnoj" odeci.

 

Drugo nikad nisam shvatao zasto se brani da se uzmu podaci od sluzbenog lica. Ne kazem da treba odbijati saradnju da se uradi ono sto se trazi od strane sluzbenog lica jer vi prvo trazite njegove podatke, ali nakon sto vam napise kaznu, ne vidim ni jedan razlog zasto ne mozete da zatrazite njegove podatke i pozovete neki broj ili odete u stanicu i pozalite se na njegovo ponasanje, postupak rada, proverite da li je to lice zaista sluzbeno lice i da li je uopste na poslu itd. Ili bas da pohvalite ako se to desi nekad. Niti zasto je snimanje odmah remecenje rada policije, ok bzvz je da drzite telefon u ruci i da mu unosite u facu, ali ukoliko je kamera u vozilu ne vidim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole

Slazem se, ali to lepo stoji kao mogucnost da se legitimno trazi, sto je ok. Bilo je svojevremeno (doduse u civilu) lazni presretaci na autoputu pa zvekecu kazne sebi u dzep (pisano na forumu, bilo u stampi i slicno), drugovi 'drzavne sluzbe' koji nude poslove i slicno.

Svakako previse se selektivno primenjuje sve ovo. Mi (cast izuzecima) smo bahat narod i za nas nije nista sem po dzepu i govnjava motka. I pored toga ce opet neko da pravi sranja i pravi se pametan. Vise bi voleo da su npr kazne (kao u svici i drugim zemljama) shodne %tualnom iznosu plate.. Pa bato kada ti zvekne 25% plate kolika god da je (ili na godisnji prihod) da li ces neku glupost praviti ili ne.



Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj sad ti meni reci jel ovo normalno?
trazi mu da dokaze da je zandar...

jok, obucem uniformu i stanem ispred gradskog supa i drkam ljude...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa s obzirom da se obijaju auti na parkingu SUPa tu u Subotici, nista nije sigurno :D Pa i jedno i drugo je glupo, mislim ovo je primer onoga sto se desava i kada ne mozes biti siguran da je neko policajac u nedodjiji. Da, ovaj bzvz snima, ali i panduri su nadmeni kao da pokusavas da mu otmes platu a ne da pokaze sluzbenu legitimaciju.

 

Drugo tu se svi ponasaju kao da zajedno cuvaju ovce. Ako je ovaj magarac neki sa fazonima druze, sluzbeno lice valjda ima neki kodeks ponasanja prema gradjanima od kojeg ne bi trebao da odstupa bez obzira na situaciju. Ne znam zasto je tesko reci: Dobar dan, ja sam to i to sluzbeno lice, zaustavljeni ste po tom i tom osnovu, molim za vasa dokumenta. Da li vam je jasno da ste izvrsili taj i taj prekrsaj, to i to su posledice vaseg ponasanja, da li imate razlog za takvo postupanje i tacka. Proveris dokumenta i kazes, ovo je kazna, propusticu vas itd, ukoliko se ne slazete sa kaznom, vase pravo mozete da zatrazite na sudu, ukoliko platite kaznu u roku od 7 dana (ili vec koliko je rok) u mogucnosti se da snosite samo pola troskova i dovidjenja. Kakva prapucavanja i rasprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto uvodimo skoro američki sistem pogledajte koliko oni policija imaju i sa kojim pravima, čuvar parka kod njih može da vam zagorča život samo zato što ste prošli autom, motorom kroz neku vukojebinu a niste videli znak.
Tako da, opušteno, sve je namenjeno stezanju. Кo to ne prihvata pravac Rusija, tamo skoro pa ništa od toga ne postoji i neće postojati na duži rok.

 


 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nisam siguran ni za Rusiju. To je zemlja velikih kontrasta. Stežu i njih polako, mnoooogo pre nas su uveli kamere za brzinu i prekršaje na primer. Svima su poznati preko snimaka sa youtube i negativne zapadne propagande, ali imaju i dobrih strana. Ukupno sam proveo 8 godina u Rusiji, i nisam tamo vide išarane i uništene vozove, metro stanice, metro vagone, autobuse i tramvaje. Nije mi dobro kada se vozim Beovozom, jbt kao u Bronksu sedamdesetih da sam. Tamo sam se vozio u kupeima i u kušet kolima (plackart), i svaki vagon im je neuporedivo čistiji od našeg, počevši od onog u električki (kao Beovoz), pa do kupea. E da, i zamislite, vozovi im idu na vreme. O metro stanicama ne treba da pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic dace bog brate da i ovde to dozivis, bice ti kao u rusiji, tamo putin, a ovde ce samo zbog tebe AV da bude dozivotni!!!
ima kao u koreji da glasas, nas 6 miliona glasaca, a on ce da pobedi sa 7 miliona na izborima ;)

 

nego, jesi prodao golfa?

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...