Jump to content
FAS Goran
oktopod

Komunalna policija, kakva ironija

Recommended Posts

Hehehe, znao sam da ima jedan ulicni prodavac benzina na Autokomandi, ali nisam znao i za ovog sto mi je na 2 min od kuce... :D

Salu na stranu, posto ste probali normalnim zakonskim putem primerenim normalnih evropskih ljudi koji zive u 21. veku, i posto vas sistem i drzava apsolutno nisu ispostovali, nikako drugacije se sa tim olosima ne mozete izboriti sem njihovim oruzjem.

Za pocetak jedno vece izvali taj znak odnesi ga negde i baci, onda kad parkirate u toj ulici nemaju osnova da vas nose jer znaka nema, ako ga stave opet, vi ga opet izvalite i tako kome pre dosadi, a njima ce, jer su znakovi jako skupi, plus sto ih boli uvo za neko sokace u Mirijevu. Svidja mi se ovaj predlog sa poklanjanjem retrivera, razni povoljni oglasi, narucene pice i slicno po 5x na dan (ili na noc :D ), itd, itd. :whistle:

Edit: Mirijevo pripada opstini Zvezdara! ;)

Edited by Danilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde da stavim ovu temu, pa je prebacite gde mislite da je bolje...

Kod mene u komšiluku živi jedna baba koja je bivši radnik suda. U penziji je a radila je neprijavljeno. Njen muž prodaje gorivo na ulici i dan danas još od vremena Slobe, mislim da je jedini u gradu. Njen sin je takstista, neobrijan, podočnjaci, svako veče tokom noći po 5 puta dođe i ode iz garaže. Imaju rođaka u 29om, mogu prezime da vam kažem...taj im je glavni sređivač!

Pored ostalih stvari kojima nam zagorčava život, svima u tih 5 zgrada u nizu, skoro je izdejstvovala postavljanje znaka zabranjeno parkiranje u moju ulicu koja je mala i slepa i jedino tu možemo da parkiramo kulturno. Po njenom pozivu, dođe pauk i nosi nasumice koga stigne. Pandur koji dođe sa paukom psuje i nervira se, ne vidi što je dolazio ali morao je jer ga šef stiska pa odnese ko mu je najzogdniji da se ne vrati praznih "ruku".

Jutros gledam sa terase i ne verujem, vozilo komunalne policije stalo kod tog što prodaje benzin, pored njega kantica i levak, i pokazuje on prstom na moj auto. Komunalac prilazi i slika mi auto. Ja siđem da vidim šta je, kaže parkirani ste na zelenu površinu, a ja parkiran na trotoar sa dva točka na blatu, pošto je trotoar tu uži od punta, odmah uz unutrašnju ivicu trotoara, znači bukvalno samo širina točka na "travi".

Onda je slikao još jednog juga koji je jednim točkom bio u blatu, ja ih pitam što ste takvi, kontroliše vas jedan prodavac nafte i upravlja vama, kažu "nije nas niko zvao". Zatim sedaju u auto i odlaze ka gradu, a pored mene i tog juga još 5 auta parkiranih na isti način koje nisu slikali!!!

Ako to nije selektivno sprovođenje zakona na pokaz prstom jednog kriminalca, ja ne znam šta je!

Šta mi savetujete da radim na sudu, koliko para je kazna za taj prekršaj i jel idu bodovi? Blagodarim!

Mislio sam da sutra slikam po kraju sve tako parkirane, da razvijem slike i predočim ih i ispričam ovo što i vama gore...znam da nema neke vajde ali plače mi se od muke, aj da sam vozio pijan ili nešto, parkirao brate ispred zgrade kao i svi ostali u celoj Srbiji koji žive u zgradi.

za zelenu povrsinu 2000 dingera po tocku to znaci da ima da platis 4000.

a Yugo samo 2000. :whistle:

Pa ti vidi i zovi komunalce da oteraju prodavca corbe sa ulice.

Ja bi to tako napravio.A zvao bi ih svaki dan da intervenisu i svaki dan da ga sklanjaju sa ulice :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prijavi ga kod komunalne, finansijske, ekoloske, i svake ostale policije koje mozes da se setis, svaki dan. Takodje svaki dan zovi vatrogasce jer mislis da se taj benzin zapalio i vidis neki dim. Posle napujdaj komsiluk da rade isto to.

A za parkiranje, lepo jednu noc kljuc 13 ili 15, bem li ga koji je, u ruke pa negde drknete onaj P znak, dozvoljeno parkiranje i samo ga kod vas u ulici zamenite. Eto, parkiranje dozvoljeno. Znas kada ce putari da ga zamene, nikada. Ako ga i zamene a vi opet. Sve to je naravno kriminal, ali ako nema drugog leka, jbg.

E, da, kad vec gazite po travi, zgazite malo vise, da stvarno roditelji sa kolicima mogu da prodju. Mene to izludjuje i vec razmisljam da u setnje idem sa saberom ili ekserom u dzepu ne bih li odvikao ljude od te navike. Nekada stvarno moram da izlozim opasnosti i dete i sebe samo da bih prosao dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidžo, mesta nema, veruj mi, nema ni na 200 metara od zgrade, molim boga uveče da bilo gde nađem, nekad se vozim u krug bezveze...misliš da sam stvarno lud da ne stanem na parking..ne znam gde ti i mojito živite pa da i dovodite tako nešto u pitanje :thumbdown:

I ja sam Mishoniume upravo tako i bio stao, malo više na zelenu površinu tj blato baš da mogu ljudi da koriste trotoar, verujte ljudi što se obzirnosti kako ću ostaviti auto tiče baš sam pedantan..

Znak su klinci iz kraja skinuli, sutra je stavljen nov. Skinuli su i njega, došla im je četvorici na vrata murija i odvela ih u stanicu, pogađate ko je javio ko su a nije ih ni videla...sad imaju prijavu.

Pisali smo svi peticiju za uklanjanje znaka i ništa. Najavili smo skup za potpisivanje, došli panduri, ispoštovali 5 minuta dok smo potpisali i rasteraše nas..ispred rođene zgrade.

Ona je samoprozvani predsednik kućnog saveta, ne znam detalje kako je preuzela pečat i obaveze od prethodnog koji je čovek preminuo...podneli su peticiju 18 od 22 stana da je smene, lično joj je Dragan Đilas potpisao da je predsednik naredne 4 godine...

Brate, ne znate koja bagra...ona lično priznaje da ima mobilne telefone pandura u Mirijevu kako bi brže reagovali ako joj zatreba.

Al da ne duljimo o njima, ja sam razočaran milicijom koju plaćam, ne mogu da verujem da rade tako selektivno sprovođenje zakona, pa oni bi trebali tim fotografijama da pomognu pokretanje pitanja izgradnje parkinga, a ne pauk da dolazi i oni da nas slikaju...

Podnećemo predlog za izradu parkinga, baš ta zelena površina može malo da se krajcuje i izravnja i da parkiramo pravo.

tatamata sad sam tek shvatio, ekstra je fora!!! :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad po slikama vidim, znam tacno gde i sta, prolazio sam tu sto puta. Jel si pokusao da pricas sa njima, posto kazes da si na "bar dan" sa njima, da im objasnis situaciju?

Vidim da su kompletne budaletine, taj razgovor moze i da pogorsa odnose, ali opet bolje to nego da ti se smeskaju kad te vide, a posle tebi stizu kazne od njihovih plavaca. Ti zrtvuj parkiranje negde dalje od zgrade ako ikako mozes da ne mogu nista da ti pisu dok ne skenjas matore.

I usput, pun je grad tih mudonja sto koriste veze u muriji koje imaju da bi nekoga sjebali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako to ide, skupite potpise ne samo iz vase zgrade nego iz svih okolnih zgrada, sve sa pecatima kucnih saveta, zatim podnesete u opstini zahtev da predstavnika primi ombudsman. E kod ombusdmana zahtevate da vam se uradi parking. On je navodno tu da zastiti i pomogne gradjanima. Isti problem sa parkiranjem imamo i mi na Kanarevom. Kod nas je situacija bas gusta. Skola iznajmljuje termina za fiskulturnu salu, pri tome su svoj parking zatvorili i njihovi korisnici koriste javni parking. Nikada nema mesta. Roditelji dolaze po decu po sat vremena ranije i zauzmu sva mesta a mi koji zivimo ovde parkiramo da ne kazem gde. Sve i da nema skole i obdanista opet je malo parkinga. Ja sam pokretao neku inicijativu, ali znas koliko smo mi Srbi slozni. Nista nisam uspeo da uradim. Polako radim dalje u nadanju da cu uspeti da ujedinim zgrade pa da nastupimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi neku televiziju, Studio B, B92, oni vole da se bahcu tim lokalnim pitanjima, jos kada ima politicku podlogu utoliko bolje, ako vam oni ne pomognu, daj nekom pajdomanu 20e i kasikaru, on ce znati sa da radi sa njom! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popričao sam sa gospođom kad sam je i slikao...sve podatke koje sam izneo mi je ona bez blama rekla.

Ona je jako izverzirana šta će da kaže i kako. Ona kaže nije zvala ni njen muž. Ona nije pisala da se postavi znak, ona je tražila žardinjere ispred njene zgrade. Ona je sva nevina, a meni su ostale komšije napunile glavu. Oni nisu prebili mog druga, on to laže, verovatno je sam sebe iznabadao u glavu. Takođe nisu prebili ni jednu devojku jer je kupila psa a živi kod nje u zgradi, ne znam samo što su je vodili u urgentni...

Na pitanje kako baš ona svima smeta a ne ja, odgovor je bio "ludaci, pune ti glavu". Na pitanje što me gađala saksijom kad sam bio ispod njene zgrade u 8 uveče, kaže nisam znala da si ti, kao da to ima veze...

Bože moj, pa zašto bi ona zvala komunalnu da ispred "moje kuće" piše kazne, nju zanima samo "njena kuća" u kojoj je na mesto predsednika postavio Đilas i zato ne mogu da je smene. 4 godine.

Ona je ta koja se ne srami da mi kaže prezime tog u 29om, ona sama dalje kaže da ima mobilne svih pandura u Mirijevu da bi mogli da reaguju brže, da je njen muž bio pandur i zato ga ne diraju, da su oni svi "naši Valjevci"... O čemu dalje mi pričamo ovde?

I tako dalje, jedan krajnje besmislen razgovor.

Jedino taj parking da se izgradi, zašta će se pokrenuti peticija. Pošto kao što i sami znate, sloga i istrajnost nisu vrlina našeg naroda, a ja se za mesec dva selim jer sam kupi stan, ja lično verovatno neću ništa ni pokretati da ne bih gubio živce, pogotovo jer me par komšija počelo da napušava u stilu "pa ja bih prodao auto da nemam gde da parkiram", "što dolaziš kasno uveče" i slični zajedljivi komentari, pa se mislim ko ih j... nek se guše oni sa njom ceo život kad su takvi, ja odo.. :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, morate da pokrenete inicijativu za parking. To je rešenje. Ono što moram da kažem je da svi mi vozači pravimo istu grešku kad parkiramo na trotoar a to je da gledamo da se Ukoliko je trotoar uži od 1,6m (a koji nije?), na njega se NE SME popeti točkovima. Paradoksalno je, ali je tako, da je bolje parkirati do samog ivičnjaka na kolovozu i ostaviti dovoljno mesta za prolaz (3m), nego se popeti na trotoar. :wallbash::wallbash::wallbash: Sve ovo pod pretpostavkom da je dozvoljeno parkiranje, odnosno nije znakom zabranjeno!!!

Kako ono beše: Parkiranje je zabranjeno uvek: 5m od raskrsnice, 5 m od pešačkog prelaza, 15m pre i posle autobuskog stajališta, na mostu, ispod nadvožnjaka... Stav 13. član 66. Zakona o bezbednosti saobraćaja: http://www.parlament.gov.rs/content/cir/akta/akta_detalji.asp?Id=597&t=Z# :wallbash::wallbash::wallbash:

E da! Zovi komunalce za "Valjevce" svaki dan!

Edited by Ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking na trotoaru je ZABRANJEN, osim ukoliko postoji znak kojim je drugačije određeno.

SVAKI trotoar, ZARANJENO parkiranje.

Bokija nije verovao pa je pronašao u zakoniku, koga zanima nek potraži.

To dalje znači da je SVAKI auto na ovim slikama POGREŠNO parkiran!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nije tačno! U mom postu iznad (pisali smo u isto vreme pa nisi video) imaš i link ka zakonu pa pročitaj!

Stavka 13 člana 66 je za parkiranje na trotoaru.

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego je tačno zato što piše ovako:

13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza.

E sad ti nađi trotoar takav i objasni ovima sa Slavije što su odneli i dalje nose celoj firmi mojoj automobile, nema znak da je zabranjeno, ostaje 2 metra a ne uz kolovoz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem tvoj problem skroz al bre , pustate da vam babac i par dripaca terorise kraj.Nema nedodirljivih , i nad popom ima pop. Samo treba biti pametan i naci im slabu tacku.

Napisi mailove svim mogucim tv stanicama, sa svim tim slikama , svim komunalnim i svim mogucim inspekcijama , onda pisi tuzbu za ugrozavanje imovine, ima negde zakon o drzanju opasnih materijala. Tacno pise sta i koliko i u kakvim uslovima moze da se drzi.

I naravno kad saljes, salji iz nekog internet kafea da ni u ludilu ne mogu da povezu sa tobom po mogucstvu sa drugog kraja grada.

Uvek spreman diktafon , kamera, snimaj skljocaj i vec ce nesto da natrci.

Zapamti i jednu izreku pride : AKO NEPRIJATELJA NE MOZES POBEDITI TI MU SE PRIDRUZI.

Umlati ih njihovim oruzjem, a ne da tu sad cvikate od babe i njenih veza, navodnih, a niko nema tri ciste da proveri. A i sve da jeste tako, kad tim barabama pokazete zube, onda su manji od makovog zrna. I ne mogu da ne prokomentarisem , za tu devojku sto si pisao, brate, sad bi vec birali mesto za sebe i sve svoje potomke padne li im na pamet tako nesto . Cega se boje ? Pandura iz 29-og? Pa i oni su bre ljudi nisu troglave azdaje, i u krajnjoj liniji, nisu ni oni na vrhu lanca, samo treba biti uporan i pokazati zube. Takvu bre stoku treba nauciti pameti da nikome iz njihovog pecinskog plemena ne padne na pamet da mrko pogleda nekog vise.

Ma ajde sad se iznervirah.

Jel bese taj benzin zapaljiva masa il ..??? :rofl::whistle:

I zar bese taj stan nije na prodaju ???? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da nisi čitala od početka :)

Policija radi za njih!!! Ali bukvalno!!!

Nema za šta nisu prijavljivani i to više puta...veza u Mirijevu, veza u 29om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jesam citala sam nego se iznerviram :) od budala :) sad mi dodje da se udruzim sa tobom i da im nadjem slabu tacku :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam i ne mogu da verujem da si se toliko najedio :rolleyes:

Jednostavno skupi par ortaka i tom sinu njenom razbite farove,izbusite gume i polupajte sve prozore na kolima,idite im na vrata i recite ako jos jednom prijave u vezi bilo cega da ce fasovati takve batine da se nece secati ko ih je tukao,a oni nek dokazuju da si to ti rekao.

Mozda sam malo preterao,ali sa stokom drugacije ne moze,ako smislim jos neku bolestinu podelicu je s tobom,jer mi ovakve stvari zestoko idu na zivce i sad sam se iznervirao kao da se meni desava ta situacija. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi pade na pamet. Secate li se onih audio klipova "Stole vole"? To je za njih streptomicin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Choby brate, prvo, uskoro punim 32 godine pa me taj način rešavanja problema prošao :) ako ćemo da filozofiramo, tačna je ona "nasilje rađa nasilje", ulazim time u začarani krug bušenja guma i grebanja kola...i tuče...a pošto oni imaju veze, znamo ko bi izvukao zatvor.

Drugo, pre par meseci su tri klinca iz kraja otišli u 2 noću do njihovog stana da im gurnu žvaku u bravu, staviil su žvaku, kad su krenuli da silaze, opa eto murije!! Baba ne samo što ima kameru ispred vrata nego joj je izgleda upaljena po celu noć, možda čak i bipće ako registruje pokret, ma užas...onda je lepo zvala pandura na mobilni naravno i oni su stigli za minut, pohapsili momke i eto krivične prijave za pokušaj napada u sopstvenom stanu, krajnje ozbiljna stvar...pa ti izvoli :D

A pre neki dan pozovem muriju da mi pomognu da gasim požar na livadi blizu moje zgrade, danima seljaci pale travu koja se proširi na celo brdo pa dođe i do zgrada, znaš kad su došli? Kad sam već ugasio vatru...verovatno su bili zauzeti slučajem "zgažene gladijole ispred gospođine zgrade"...a 112 me spojili sa Mirijevskom ispostavom direktno...a možda su prvo morali da dovrše pivo, jedan stariji je stalno mrtav pijan, tek o tome da ne pričamo kako me čovek mrtav pijan jednom maltretirao u stanici kao da sam ubio čoveka, na kraju sam dokazano nevin (u guzu) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram skroz u kakvoj si situaciji,ali i dalje ne mogu da verujem da jedna baba diktira stvari kompletnom komsiluku. . .

ja bih je zapalio,pa makar isao u mardelj,ali ne slusaj ti mene,nisam ja normalan :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo gospođe ispred pumpe koja je dole u garaži.

Na slikama se jasno vidi i vozilo njenog sina u toku pretakanja koje se ne vidi jasno, kao i koja je garaža u pitanju, dovoljno je otvoriti garažu i videti da je puna kanti, kantica, flaša i levaka.

Parking_012.jpgParking_013.jpgParking_014.jpg

ne znam da li si i kako resio problem sa ovom porodicom ... ali ja mislim da tu malo vatre moze da ucini pravu stvar ... dignes sve u vazduh pa sta bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo narode, konačno je i stigao poziv za prekršajni sud u Makenzijevoj 31...javiću vam šta je bilo...

A gospodin odavno opet prodaje benzin, nisam se "setio" da javim u temi...primirio se jedno mesec dana, a u stvari čujem da je bio u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...