Jump to content
FAS Goran
oktopod

Komunalna policija, kakva ironija

Recommended Posts

Ne znam gde da stavim ovu temu, pa je prebacite gde mislite da je bolje...

Kod mene u komšiluku živi jedna baba koja je bivši radnik suda. U penziji je a radila je neprijavljeno. Njen muž prodaje gorivo na ulici i dan danas još od vremena Slobe, mislim da je jedini u gradu. Njen sin je takstista, neobrijan, podočnjaci, svako veče tokom noći po 5 puta dođe i ode iz garaže. Imaju rođaka u 29om, mogu prezime da vam kažem...taj im je glavni sređivač!

Pored ostalih stvari kojima nam zagorčava život, svima u tih 5 zgrada u nizu, skoro je izdejstvovala postavljanje znaka zabranjeno parkiranje u moju ulicu koja je mala i slepa i jedino tu možemo da parkiramo kulturno. Po njenom pozivu, dođe pauk i nosi nasumice koga stigne. Pandur koji dođe sa paukom psuje i nervira se, ne vidi što je dolazio ali morao je jer ga šef stiska pa odnese ko mu je najzogdniji da se ne vrati praznih "ruku".

Jutros gledam sa terase i ne verujem, vozilo komunalne policije stalo kod tog što prodaje benzin, pored njega kantica i levak, i pokazuje on prstom na moj auto. Komunalac prilazi i slika mi auto. Ja siđem da vidim šta je, kaže parkirani ste na zelenu površinu, a ja parkiran na trotoar sa dva točka na blatu, pošto je trotoar tu uži od punta, odmah uz unutrašnju ivicu trotoara, znači bukvalno samo širina točka na "travi".

Onda je slikao još jednog juga koji je jednim točkom bio u blatu, ja ih pitam što ste takvi, kontroliše vas jedan prodavac nafte i upravlja vama, kažu "nije nas niko zvao". Zatim sedaju u auto i odlaze ka gradu, a pored mene i tog juga još 5 auta parkiranih na isti način koje nisu slikali!!!

Ako to nije selektivno sprovođenje zakona na pokaz prstom jednog kriminalca, ja ne znam šta je!

Šta mi savetujete da radim na sudu, koliko para je kazna za taj prekršaj i jel idu bodovi? Blagodarim!

Mislio sam da sutra slikam po kraju sve tako parkirane, da razvijem slike i predočim ih i ispričam ovo što i vama gore...znam da nema neke vajde ali plače mi se od muke, aj da sam vozio pijan ili nešto, parkirao brate ispred zgrade kao i svi ostali u celoj Srbiji koji žive u zgradi.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novembru mesecu 2010. da bi izbegao futošku ulicu ja se zavučem u slepu ulicu iza elektro škole u NS i na 5 min. skoknem gde sam već skoknuo. Pre par dana eto poziva vlasnika auta na koga se u to vreme vodio auto, posetila ga murija sa pozivom da se javi u NS. Ja otišao da vidim o čemu se radi a ono slika jedno 10 auta parkiranih uz desnu ivicu u samom kraju slepe ulice, moj auto prvi na slici i nešto iza znak zabranjebog parkiaranja. Imao sam izbor da kažem jesam li ja ili vlasnik vozila a kazna je 5000,00 rsd. Nema tu vrdanja ako imaju sliku, možeš samo da platiš i ništa više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam mogu li da stvar nekako podignem na viši nivo imajući sve ove činjenice u vidu, zakon sam svakako prekršio pošto je crno-beo, ja sam u ovom slučaju crn :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mozes da platis kaznu pa da se zalis na istu, a razlog za zalbu realno nemas. Jedino sto mozes je da ti licno lepo uslikas ili snimis i prijavis tog tvog komsu sto prodaje benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da pucam visoko, ali stvarno ljudi kako doći do glave toj kretenskoj porodici, ceo kraj maltretiraju? Ali zaista, nisam ja sad nešto umislio, sa svima imaju problema, mog ortaka su prebili dok smo još bili maloletni, on zvao muriju, nikom ništa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ćeš morati da platiš kaznu, a kao najpametnije i jedino dugoročno rešenje (sem da ga ih pobiješ i odeš u ćorku) je da pokušaš da skupiš komšije i da se svi zajedno izborite za svoj normalan život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U austriji postoji "ANONIMNA PRIJAVA" slikas i posaljes slike a policija radi dalje.E sad kod nas....?

Nego ko majketi kupuje gorivo kod tog lika?To mi nije jasno.

Ovde se pretezno problemi sa ludim komsijama rese tek kad se preselis,izvini za ovakav odgovor ali je tako.

Cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja slicnih problema, samo sto nisu zvali policiju nego sam nalazio svakakva jela po kolima :realmad: razne ogrebotine itd pa sam malo pretio, pa su onda oni zvali inspekciju i policiju par puta a oni ljudi hvala bogu videli da je problem u komsijskim mozgovima pa posle nisu ni dolazili . . . Samo budi uporan i odustace, a uvek mozes da se nadas da ce brzo da riknu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOd mene je bila jedna baba koja je umislila da je zgrada njena u pocetku sam bio ljubazan i sve kulirao e na kraju smo imali "ljubaznu" konverzaciju na srpskom posto se ispostavilo da je bakuta slovakinja koja se udala za austrijanca.

Od tada me je pozdravljala kad god se vidimo,dok je bila ziva neka joj je laka zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican problem je imao moj cale.Na novom beogradu ima mesta na pretek za parkiranje ali napravili su glupe kocke izmedju parking mesta valjda da zasade drvece.Medjutim kad je sneg ili kisa napune se i voda je duboka do clanka ,e sad kad bi se ti propisno parkirao i izasao iz kola upao bi u baru.Cale se parkira tada preko te kocke pa tako zauzme 2 mesta.Stigne njemu slika i prijava za to neki "strucnjak "ga slikao.Ne budemo lenji izadjemo i slikamo kocku punu vode na parkingu i sam parking,razvijemo slike i cale se pojavi na sudu pokaze slike i jos isproziva sudiju najstrasnije, Da li bi se on parkirao i upao u vodu tokom izlaska iz auta itd...Uglavnom sud odbaci tuzbu odmah

Moj savet slikaj sve automobile na parkingu kako su parkirani i matorog kako prodaje gorivo jos ako ga uhvatis sa komunalcima na delu ihaaaaaa;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od saveta kao sto kaze Nightmare, slikas sve aute i situaciju u ulici pa poneses sa sobom kao dokaz.

A evo jednog slicnog primera, znam za jedno mesto blizu centra grada, medju novim zgradama nalazi se jedno dvoriste sa jako starom i veoma raspalom kucom. U toj kuci zive pripadnici Romske nacionalne manjine (da in ne nazovem cigani!). E sad, to ne bi bilo toliko strasno da se tu ne vrsi prodaja raznorazne droge, i prostitucija maloletne dece ciji se urlici cuju do kraja ulice...

Komsije iz cele ulice su se zalile, dolazile patrole, ali nikog nikad nisu odveli, nista... Na kraju je jedna zena otisla kod poznanika u 29. Novembar, i pozalila se, a odgovor je bio: "Gospodjo nemojte da se mesate, nemojte nista da radite, oni imaju vezu i tako ce ostati."

Tako da s druge strane u ovoj drzavi ko ima vezu i kintu moze sve, a ti pokusaj prvo na fin nacim sa fotografijama, pa ako ne mere tako, uvek moze neko da ih kolektivno izudara.

Edited by Niksha

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi na kakvog sudiju naletis... mene su pre par godina u stepojevcu radarom navatali da vozim preko 80 (ogranicenje 60), ali uz normalnu pricu i normalnog sudiju koji je sastavio odgovor (ili kako se to vec strucno zove) na sudski poziv,odustali su od daljeg gonjenja... inace nisam im ni potpisao kaznu...

a jedenom me je pandur zaustavio na komandi da vozim zutom trakom (inace svi idu zutom trakom oko 07:30 h) i nista mi nije pomoglo da ne platim 8000 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima :welcome:

Moram samo da vam objasnim ponovo, mi kao komšije smo se već skupljali potpisivali peticiju protiv tog znaka, ali kakvu peticiju da potpišemo protiv njih generalno kad su kriminalci koji imaju rođaka u 29om? Da li postoji neki zakon kojim sa 300 potpisa možemo da tražimo nekakvu zaštitu od te žene, barem da se evidentira da nije normalna, pa da sledeća prijava ima na težini, a ne panduri da mi sležu ramenima...

Kažem vam, mog druga maloletnog prebili taj matori i njegov sin jer je opsovao matoru, zajedno imaju 200 kila i nikom ništa a prijavljeno muriji! I nije jedini kojeg su prebili...Ticma, možemo da se busamo, ali nisu likovi za kačenje veruj mi...imaju veze ako ih i nadjačaš mišićno..

Prijavljeno je i bacanje saksije na krov auta koja je ista kao ostale na njenoj terasi, nikom ništa!

Sin taksista od 40 godina, po 10 puta noću uđe u garažu, zatvori je pa za dva minuta izađe, any ideas šta radi unutra da se ne lažemo...

I tako dalje i tako dalje...

A kod njega kupuju gorivo za 10 do 15 dinara manje nego na pumpi, ali ne moraju odmah da plate, tako narod muka natera...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej ti si živ :) pozdrav!

Jel zna neko da li je tačno 5 ljada i da li idu poeni?

Mene više smara što 10 godina nisam imao prekršaj i što zakon sprovodi selektivno prst jednog kriminalca...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako;Ja mislim da samo mandatna kazna ide.....Nisi napravio prekrsaj u saobracaju pa da ti pisu poene.....A i komunalni pise kazne za to a ne saobracajni.....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali prodaje gorivo na ulici!!! Auuuu jbt :wallbash: , pa gde mi zivimo! Sta da ti kazem, nego strasno da se tako nesto dogadja a da se u principu ne moze nista uraditi povodom toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se samo nervirati, opusteno. Pogresio si kod komunalne policije, trebao si da ih fotografises na delu. Ja sam iste takve greske pravio, svaka skola se placa ali se nauci. Odavno nosim fotoaparat uvek sa sobom a od skoro i mini kamericu na privesku za kljuceve pa mi vise nista ne moze da promakne. Koristi taj sistem ubuduce. Imas 15 dana po zakonu za prituzbu na policajca. Srecno. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da sam na tvom mestu napravio bih kratak dokumentarac o uličnom prodavcu benzina, sa naglaskom da je 2011 god.

Još kad bise tu našla komunikacija sa komunalcima.

Onda bih to negde postavio da svi mogu da vide, pa poslao linkove svim žutim i ne žutim novinama i B92

pa nek stvari počnu da se odmotavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, danas sam malo slikao...opet da podvučem, ne kažem da nisam kriv gledajući striktno po zakonu ali evo slike zašto sam tako parkirao i kako ostali parkiraju pa njih nisu slikovali..

Ja sam bio parkiran ovde gde je sad srebrna Škoda, posle bandere preko puta na desno, ispred Stila koji je ispred kontejnera.

Meni su doduše dva točka bila na "travi" a Škoda je na ulici sa dva točka.

Parking_004.jpg

Evo koja je gužva uveče i kako se sve parkira, čak u ukoso pola auta na travu.

Parking_001.jpgParking_002.jpgParking_003.jpg

Parking_005.jpgParking_006.jpgParking_007.jpg

Evo prodavca nafte kako bleji i čeka mušterije, malo je postao diskretan u smislu nema kantice na zidu.

Ulica 16. Oktobra ispred broja 38 u Mirijevu, prođite preko dana, tu je...

Parking_009.jpgParking_011.jpg

Evo gospođe ispred pumpe koja je dole u garaži.

Na slikama se jasno vidi i vozilo njenog sina u toku pretakanja koje se ne vidi jasno, kao i koja je garaža u pitanju, dovoljno je otvoriti garažu i videti da je puna kanti, kantica, flaša i levaka.

Parking_012.jpgParking_013.jpgParking_014.jpg

Gospodin je radio u Muriji i zna sve u stanici Mirijevo, prijavljivan je već nekoliko puta. Ona je radila u banci, ispravljam se mislio sam da je bila u sudu ali je sarađivala sa svim MUP stanicama poslovno.

Rođak veza iz 29og se preziva Kozić.

A sad malo slika preko dana, da vidite kako su to ljudi parkirani, ovi neki što su im dva točka u blatu kao i meni taj dan, njih nisu slikali, samo mene i juga, čisto da nas ima dva. Takođe se na slici vide neki koju su parkirali na samoj raskrsnici i na zelenoj površini, kao i kako kad se ne popneš dovoljno na zelenu površinu smetaš pešacima sa decom, ništa to njih nije interesovalo, samo ja i taj jugo.

Parking_015.jpgParking_017.jpgParking_018.jpg

Parking_019.jpgParking_022.jpgParking_020.jpg

Pitaćete me što baš ja, mora da sam im se zamerio...nisam, čak sa tim čovekom imam normalan Dobar dan odnos, nego eto, taj dan sam bio ja sutra neko drugi.

Pitao sam danas i jednu ženu sudiju, kaže nema šta ja sam kriv, ali kazna može biti manja od 5000, samo da budem kulturan, imaju dosta sličnih prijava koje su daleko smešnije od ove moje.

Prijatno :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nema gde da se parkira možda 200-300 metara dalje od zgrade, nego mora baš ispred? Pitam u principu, ne kritikujem nikog. Fakat je gadno okolo zgrada u većini delova Beograda, nemaju kolica sa bebom da se poguraju, a da se ne ide ulicom, tj. ozbiljno je ugrožena bezbednost pešaka, pogotovo mlađih. E, sad, problem je što rešenja baš i nema, a nekog izgleda dugoročno da će stvari biti bolje definitivno nema, gledajući novogradnju i minimum minimuma za parking, ili sasvim bez parkinga okolo zgrade.

Mi imamo dva automobila, zbog čega sam odabrao da živim na samom kraju Novog Beograda, ali i ovde sam često primoran da parkiram auto malo dalje od zgrade.

Sve u svemu - zeznuto, ni sam ne znam šta da mislim o svemu. Cena života u gradu postaje sve viša, ne samo izraženo u novcu. Svakako pred sudiju izađi sa fotografijama, da vidi da je ceo kraj u istom prekršaju, a da si ti samo izvukao najtanju slamku. Želim ti da prođeš što lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao vecina tvojih komsija i ti si napravio prekrsaj i mislio si "ma nece valjda mene", ali ipak hoce... ne opravdavam komsiju sto prodaje gorivo, niti sina sto vas smara po celu noc,ali ni ti se nisi propisno parkirao na parking (ne shvataj ovo licno), nego na trotoar (staza za pesake) i tako dovodis u opasnost sve pesake koji bi tuda prosli a ne mogu od tvog auta... jel moze zena sa detetom u kolicima da prodje pored auta? pa mislim da si i slikao neku zenu kako obilaze kola...

Edited by mojito

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako neko ne ukrade znak, a i baba bi mogla dati oglas da deli kučiće zlatnog ritrivera džabe al da je zovu samo posle 21, a matori da da oglas da prodaje super mega premijum u pola cene, sin vozi do aerodroma za 100 dinara, a kao porodica možda vole jeh.. svedoke,... :whistle:

a možda neko misli da oni to žele a ne znaju, pa želi da im pomogne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se radi o maču sa dve oštrice. Postoji mogućnost da ti njih ''skrljaš'', onda će oni dodatno da ''skrljaju'' tebe i ostatak komšiluka redovnim pozivanjem Komunalne zbog parkiranja na zelenoj površini i na putu i tako sve u krug.

Jedino REALNO rešenje celog problema je da se pokrene inicijativa pred opštinom (koliko znam vi pripadate Paliluli ili Zvezdari) da se TRAJNO reši problem parkiranja stanovnika obližnjih zgrada. S obzirom na to da smo u predizbornoj godini i da to nije ništa ni skupo ni komplikovano da se uradi, postoje realne šanse.

Potrebno je samo da se neko od komšija (ili ti) pozabavite prikupljanjem peticije i podnošenjem inicijative u Opštini. Ja imam veoma pozitivna iskustva sa opštinom Palilula gde postoje ljudi i koji hoće da saslušaju i koji hoće da pomognu, a mogu ti dati i njihova imena i kontakte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...