Jump to content
FAS Goran
oktopod

Komunalna policija, kakva ironija

Recommended Posts

Mene su snimili pre 20 dana, ispred Nemanjine, službeno vozilo. Kazna za firmu 50000rad. Pisao izjavu u firmi da sam bio privatno, potpisali direktori, popunio zapisnik u Makenzijevoj, trebalo bi da stigne 5000rsd, ako uvaže izjavu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vicent said:

Mene su snimili pre 20 dana, ispred Nemanjine, službeno vozilo. Kazna za firmu 50000rad. Pisao izjavu u firmi da sam bio privatno, potpisali direktori, popunio zapisnik u Makenzijevoj, trebalo bi da stigne 5000rsd, ako uvaže izjavu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Moguće je da grešim, al nelogično mi je da će ti uvažiti izjavu, jer mislim da  kazna ide prema vozilu (vlasniku) a ne prema vozaču ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene odneo pauk u NP, službeno vozilo a ja bez putnog naloga i ovlašćenja... Sva sreća pa kod njih nije kao BG i NS, da ne možeš da preuzmeš auto ako nisi vlasnik u saobraćajnoj   :X

A odneo me sa skroz kvarnog mesta koje je blago prepravljeno:  

 

IMG_20211207_130014.jpg

 

Golf je, po njima, navodno, propisno parkiran a ja ispred Golfa nisam bio... Ispred mene je bio još jedan auto koji se iskusno sklonio kad je pauk došao. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moguće je da grešim, al nelogično mi je da će ti uvažiti izjavu, jer mislim da  kazna ide prema vozilu (vlasniku) a ne prema vozaču ! 
Grešiš. Kod komunalnih kazni, ako priložiš dokaz ko je upravljao vozilom ili ako neko lično ode da da izjavu da je on vozio, kazna se sa pravnog lica prebacuje na fizičko, pod 10 puta povoljnijim uslovima. To od juče faktički više nema svrhe, jer su kazne izjednačene. Isto važi i za kazne vezane za saobraćajnu policiju (žuta traka, prosečna brzina na ap, brzinska kamera, prolazak na crveno...).

Jedina služba koja to "ne puši" je parking servis.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, šta su ti „Oko sokolovo“, komunalci i gradska "Odluka o komunalnom redu".

Drugarica ima garažno mesto u zgradi u kojoj živi. Vozi privatno kola registrovana na njenu firmu. Zaustavi se ispred zgrade, ispred ulaza u zajedničku garažu, da sečaka da se podignu rolo vrata (kaže, tako nekada i po nekoliko puta dnevno ulazi u garažu). 
Snimi je u tom trenu „Oko sokolovo“, dok je čekala podizanje vrata.

Komunalci šalju obaveštenje firmi ( sa fotografijama ), da je počinjen prekršaj za koji je propisana kazna od 50.000 dinara i da firma treba da da podatke o vozaču ( jer je u pitanju: "zaustavljanje, parkiranje ili ostavljanje vozila kojim se ometa korišćenje pešačke komunikacije, prilaz objektima, korišćenje protivpožarnog puta, kolskog prolaza između stambenih zgrada, interne saobraćajnice i slično" ).

Ona ode osmi dan kod komunalaca, popuni njihov obrazac sa izjavom vozača, objasni šta je bilo, ubaci obrazac tamo u za to predvidjenu kutiju (pošto je „korona“, nije mogla do pisarnice). 

Sad im stigao prekršajni nalog (dva naloga, jedan na firmu, na 100.000 dinara,  drugi na direktora, na 25.000 dinara ), izdat sledeći dan po isteku tog osmog dana, uz obrazloženje da u propisanom roku od 8 dana nisu poslali obaveštenje ko je upravljao kolima.

Živeo komunalni red ... 

Poslala mi je sve te papire. I fotografije njenog vozila ispred vrata garaže, ali je slika u pozadini tamna i slabo se vidi da li su rolo vrata i koliko podignuta. "Jedino" nema pisani dokaz da je 8-og dana ubacila u kutiju onu izjavu.

Ono što je posebno brine, jeste to što se pita koliko će još puta ovo da joj se desi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se par puta prepirao sa njima, zahtevajući overu da sam predao. Međutim, neki put su me odbili i isto rekli da ubacim u sanduče. Nisam hteo, nego sam poslao preporučeno poštom, sa povratnicom, zbog ranijih loših iskustava, baš kao i dotična što ih je imala.
Znam da sam predao (ili neko drugi), a onda dođe sudsko rešenje zbog neblagovremene predaje dokumentacije.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

austavi se ispred zgrade, ispred ulaza u zajedničku garažu, da sečaka da se podignu rolo vrata

Sta je resenje za taj problem, da stoji na ulici sa migavcem, blokira saobracaj i ceka da se otvore vrata i onda bez zaustavljanja da udje u garazu? Cini mi se da je to za saobracaj gluplji, ali za zakone bolji nacin? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, jedino pametno rešanje je ukidanje komunalne policije ili bar izuzimanje svih vidova saobračaja iz njenih nadležnosti. Nisu oni krivi što su glupi, a država im omogućila da to svakodnevno dokazuju.

Zna se šta se podrazumeva pod komunalnim redom.

To sugurno nisu saobraćajice i motorna vozila koja su registrovana i učestvuju u saobraćaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno zabeležiti broj predmeta prilikom slanja, ili uzeti cedulju sa brojem predmeta pri ličnoj predaji. Bilo komunalnoj, bilo saobraćajnoj policiji, bilo kome...

Sreća pa zapišem broj predmeta prilikom slanja brzom poštom, pa imam evidenciju šta sam konkretno poslao. Naime, poslao sam komunalnoj podatke o licu koje je upravljalo vozilom i načinilo tri prekršaja u tri različita dana. Sebi sam zabeležio brojeve za ta tri predmeta. Sad mi je stiglo da moramo da platimo 25.000 din za nedostavljanje podataka o licu koje je upravljalo tim vozilom, po jednom od ta tri predmeta. Dakle, u istoj pošiljci su bila tri predmeta i za dva imaju podatke, a za jedan nemaju

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada ce da predju na kupovinu jaguara zbog stabilnosti. Isti uvoznik pocinje zvanicno da prodaje i ferari koliko cujem, to tek ne moze da se izvrne. 500L ili dacia ne mogu da nose tu sofisticiranu tehnologiju, davno su objasnili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pederska politika, ali bukvalno... Verovali ili ne, sve te kombinacije i bolestine zapadnjacke se vrte oko GUZICE. 

Kad bi znali koliki je procenat bolesnika/pedera/pedofila u vladi... Sta mislite zasto je ipak dozvoljena "parada".. a ipak je bila "zabranjena"...? 

Sve su to "kombinacije". Video sam neke snimke i slike i zgranuo se. No nije tema. Izvinjavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Dale said:

Sada ce da predju na kupovinu jaguara zbog stabilnosti. Isti uvoznik pocinje zvanicno da prodaje i ferari koliko cujem, to tek ne moze da se izvrne. 500L ili dacia ne mogu da nose tu sofisticiranu tehnologiju, davno su objasnili. 

Dačija je u NS, al je plaćena kao sa je jaguar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to sto neki peruckaju kupus i paprike pa pustaju vodu na ulicu, ili bacaju sneg po istoj a niko im ne pise nista, svaki dan voda po glavnoj ulici a narusena bezbednost i to nikom nista , iz minimum 5 domacinstava bitno je da se vrtuckaju po gradu i "ickasto slikuckaju ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...