Jump to content
FAS Goran
bglion

Čišćenje usisne grane na JTD

Recommended Posts

Danas sam cistio klapnu usisne grane i EGR (juce MAP)

E sad u usisnoj grani nema cega nema i to poprilicno

:wallbash:

DSC_0176.jpg

NA drugim forumima sam procitao da se mora razupciti motor i skinuti CR pumpa da bi se skinula usisna grana (i ocistila naravno)

Da li postoji mogucnost nekog ciscenja (bez diranja kaiseva i pumpe)?

Ili da sklopim sve nazad (posto nisam vratio sve na mesto) pa da zatvorim EGR koji za divno cudo nije zatvoren pa sta izgori izgorelo je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam citao da su to znali cistit nekakvim sprejevima kao ono drzis ga na 3000okretaja i pocnes spricat u granu taj sprej i onda on to izbaci sve van kroz auspuh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

ako je konstrukcija motora kod tebe ista kao kod 2.4 jtd pumpa je sa suprotne strane.Nema nikakave veze sa usisnom granom.

Veci je problem cime hoces to da cistis jer to se bas ne skida tako lako.

Provereno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@a.m.

Nasao sma na par mesta da se spominje tako nesto ali nista konkretno (cak ima i na YOutube kako neki lik spaljuje plamenom unutrasnjost grane :D -- skinute sa auta naravno ;)

@jagodinac

-odustao sam i od pomisli da je skidam :)

A evo OVDE sam citao da mora da se skida i vidim da je ovo verovatno 2,4 JTD

E sad da li dobijam ista ako sastruzem bar ovaj ulaz (koliko mogu da dovatim da mu smanjim muku) ili samo mogu da napravim s.anje ako nesto uleti unutra (neki veci komad)? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju nije ovde rec o pumpi vec o onoj zajednickoj cevi za napajanje.

A pumpa je sa suprotne strane i sa tom cevi je povezana jednom tankom cevcicom.

Nadam se da si ukapirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Jagodinac.

Ne diram nista , ipak je to malo veci zalogaj za hobi varijantu (nije posao za dvoriste ;) )

Ocisceno je sve od turbine do samog usisa videcemo sta ce da kaze sad :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad da li dobijam ista ako sastruzem bar ovaj ulaz (koliko mogu da dovatim da mu smanjim muku) ili samo mogu da napravim s.anje ako nesto uleti unutra (neki veci komad)? ;)

Ili skini i operi ili nemoj nista cackati. Te naslage su od poesane cadji i ulja. Ima cvrstih delova a ima nesto poput smole. To cvrsto moze da napravi problem ako upadne. Znaci grana napolje, tecnost za pranje motora i vrela voda pod pritiskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima da li je neko samostalno skidao usisnu granu na gore navedenom motoru,prilikom ciscenja leptira primetio sam da je usisna grana iznutra izuzetno prljava,mada je i to blaga rec.Bio bih zahvalan ako neko ima neki savet ili jos bolje neke slike vezane za to.....hvala pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas jednostavno u sopstvenoj reziji pogotovo ako nemas garazu, moze tu da ode puno vremena, ali ne brini i meni je grana bila katastrofalna, bas sam obratio paznju kad sam zatvarao egr, i posle jedno 1000km voznje sa zatvorenim egr ventilom, reko aj bas da pogledam kad ono nema bukvalno nicega sve je izgorelo i otislo kroz auspuh, a meracio sam se da odem kod majstora da mi skine usis i da sve lepo ocisti i ispolira. Tako da ako vozis sa egr-om toga ce uvek biti u usisu, probaj i njega malo da ocistis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas čistio leptir usisa i video u kakvom je stanju usis ( i tek onda video ovu temu). Untra je gomila smole, ulja, garži, odvratno..uopšte mi nije jasno kako motor uopšte radi.. Da je skidam samostalno i čistim nema šanse, prekomplikovvano je za kućnu varijantu, pa me interesuje da li je neko u nekom servisu radio skidanje i čišćenje i koliko bi to otprilike moglo da košta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle mesec dana isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj dobro sprejom nemoj ga stedeti,ima bas takav sprej za tu namenu i za dizele,ali najbolje resenje je skidanje grane i udri,trljaj,peri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko probao ovaj EGR3 sprej na usisnoj grani i ako jeste, kakvi su rezultati bili? Ja sam ručno očistio klapnu i EGR ali ne mogu (i ne smem) da se upustim u mehaničko čišćenje grane koja je puna smole. 

Edited by brokva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da se i sam sistem očisti kada zatvoriš egr(preporučujem da uradiš) i posle malo teranja kola :) Ja kod sebe nisam zavirivao u usis od zatvaranja egr-a, ali prvom prilikom ću pogledati pa pišem na šta liči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam nesto prckao oko onog plasticnog creva na usisu, sve je cisto.

EGR blokiran 2007. :) , a auto se redovno dobro produva na otvorenom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je tako i kod mene. Čim malo otpoli proveriću i slikati baš da vidimo da li ima razlike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cistio tim sprejem i nista biiip,dok se ne skine grana nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino tad ti se isplati kad se vec razubljuje ujedno i granu ti ociste da ne placas dvaput.Pomaze taj sprej oko ciscenja egr-a kad se skine i gde su tanje naslage za granu najbolje u ultrazvucnu kadu ili ako sam cistis najbolje da se zakisne u benzin da odstoji pa onda ribanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...