Jump to content
FAS Goran
nenadantonovic@yahoo.com

Fiat Punto mk.2a - slaba oborena svetla / problem sa svetlima

Recommended Posts

Imas teme ...

 

o ksenonima http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-iskustva/page-71

 

o sijalicama kod punta http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62781-punto-mk2a-okretanje-xenon-sijalice-h7/

 

ovo drugo i ja planiram da probam, samo kad bude lepse vreme, jer moram napolju da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to nista ne vredi,ja imam 4 godine ksenone,pa sam i farove polirao,al slaba vajda,na kraju sam nastelovao duga da mi koriste kao oborena i dosta bolja situacija

il druga varijanta da se kupe novi farovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pomoci ali je dosta komplikovano. Ja sam rasturao farove i cistio sve kompletno iznutra. Posle toga perfektno ali bas je veliko cimanje . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz...imam jedno pitanje...posto moram popraviti svjetla na puntu 2...da li mi je bolje da ugradim angel eyes,ili da promjenim sociva i da ugradim xenone...vase misljenje...hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prstenovi ti nemaju nikakve veze sa svetlima, cisto estetski se stavljaju :) Promeni sociva ili farove i ugradi xenone ako hoces bolja svetla. Najbolje kad bi mogao dobar Morimoto set da nabacis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su izgorela sociva projektora na kratkim svetlima. ja imam problem godinama. resenje su novi farovi i nista drugo!!!!!  do tada,sto kaze clan silenci " oboris farove da ti diga budu ko kratka i vozi!!!!"

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, avuckovic said:

 resenje su novi farovi i nista drugo!!!!!

 

Greska.
Stari far + morimoto i xenon sijalice. Izadje i jeftinije od novih farova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u vezi svjetala na MK2b, vidio sam kod par ljudu na MK2b i punto classicu da nemaju onaj metalni prsten (sjenilo) oko sijalice oborenog svjetla, da li to inace samo otpada ili ljudi to skidaju iz nekog razloga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to Classic uopšte. H7 sijalica to ima na sebi na vrhu (metalnu kapicu) pa nije potrebno da je ima i far.

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, uglavnom kod mene imaju ti metalni prstenovi kod oborenih svjetala, kod dugih nema, a vidio sam kod drugih puntica da nema, ne znam cemu to sluzi uopste kad vec postoji na sijalici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, zeleo bih da stavim malo jace sijalice na svom Puntu (mk2). Farovi su mi razliciti (oborena su H1 i H7) pa ne znam sta je bolje da stavim. Razmisljao sam da stavim OSRAM night braker 55w. Kakvo je vase misljenje o ovim sijalicama i ako je neko stavljao neka napise misljenje ili jos bolje sliku kako daju svetlost.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su losi projektori, ne pomaze ni Osram, a ni najbolji xenoni. 

Probaj sa jacim sijalicama, pa ako i dalje lose sijaju onda je jedino resenje zamena projektora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače nightbraker sijalice u dobrom faru stvarno lepo svetle, samo ne traju dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pavle,ja sam imao isto problema opasnih,sa obicnim sijalicama se nista nije videlo. Narucio sam preko drugara Hid Xenone obicne 20e h7.. Kada smo stavljali vidim da je u jednom faru h7 u drugom h1,ali smo namestili sve kako treba.. I mogu ti reci da je dosta bolje preglednost,ne moze da se poredi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su sociva okej, nije to bas toliko lose, kum ima isto punta ali kod njega se bukvalno nista ne vidi. Ja bih samo malo jace i da nije onako "zuta" svetlost. Zamena OSRAM sijalica bi me iznela oko 2500din. A xenone mogu da nadjem 50e ali nisu kineski. Pa gledam sta mi je jeftinije i lakse. Da li neko koristi OSRAM sijalice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su to ksenoni, a da nisu kineski?

 

Sočiva posle toliko godina rada moraju malo da izgore i da se s#ebu, ja sam pred prodaju kupio obične sijalice iz Delmaxa, skinuo kineske ksenone i progledao, sijalice su lukas, u zelenoj kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Cromu stavio Osram NB unlimited. To je valjda poslednja verzija sa poboljsanim vekom trajanja u odnosu na ranije verzije. Ranije su mi svetla bila onako, osrednja a sa NB sam veoma zadovoljan. Svetle jace, snop je malo duzi a svetlost bela. Ko ne zeli ksenone vec da ostane na obicnim sijalicama, NB su jedna od najboljih resenja i najjeftinijih ( par h1 su izasle 1680 din/13,5 eur). Ipak, ako su projektori losi, tu ni NB ne pomaze.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud sad cena od 50e za xenon set. Gde god da sam gledao cena varira od 20 do 30 eura za H1 i H7 xenon set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratis Axicu, kaze nisu kineski :D

Ja bih razbio monotoniju belila i ostao samo na boljim sijalicama. A ako bas zelis xenon, preporucujem philips, ali oni su malko skuplji doduse.

Sad i u kuci kada uzimam led sijalice, biram one sa manjim brojem kelvina, da ne sijaju belo, ne prija mi uopste previse belila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, verovatno cu da probam prvo sa zamenom sijalica a ako bas ne pomaze onda skupljam pare za Morimoto sociva pa da vidimo kako ce idi dalje :P

Ali prvo da legne plata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, m1hajlo said:

Ne pratis Axicu, kaze nisu kineski :D

Ja bih razbio monotoniju belila i ostao samo na boljim sijalicama. A ako bas zelis xenon, preporucujem philips, ali oni su malko skuplji doduse.

Sad i u kuci kada uzimam led sijalice, biram one sa manjim brojem kelvina, da ne sijaju belo, ne prija mi uopste previse belila.

SVe je kinesko :P

Inace, ovo sto si napisao za kućne sijalice ja jos uvek razmisljam da li ih stavljati, sve mi se cini da je svaka previse  plave boje kao kod auta 6000k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic Ima istine u tome sto kazes

 

Sto se tice sijalica :offtopic:alert :D Neka neko pliz pomeri negde prikladno.

Istu dilemu sam imao i ja kada sam uzimao.

Ovakav slican pasus mi je bio presudan

Quote

As shown off by the Philips Hue, LED bulbs are capable of displaying an impressive color range, from purple to red, to a spectrum of whites and yellows.

Evo linka odakle sam pokupio pasus: https://www.cnet.com/how-to/five-things-to-consider-before-buying-led-bulbs/

 

Nisam isao skoro kuci pa ne znam na pamet karakteristike ovih sto sam uzeo bas ja, ali cini mi se da su slicne ovoj:

Screen Shot 2017-01-05 at 11.55.27.png

3000k bi trebalo da bude tacno na granici gde prestaje zuto i bude belo, ali ne ono neprijatno belo, nego skroz umereno.

U gigatronu imaju lumix sijalice. Ja sam uhvatio neku akciju za stan koji rentiram, pa sam za 560din uzeo 2 komada(uzeo bih opet philips da nije bila akcija). Inace je komad kostao toliko.

Uvek mozes da uzmes jednu i probas, a siguran sam da mogu da se vrate i imaju garanciju 2-3 godine, sto je za sijalicu extra bas, ali s' obzirom na cenu opravdana je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...