Jump to content
FAS Goran
nenadantonovic@yahoo.com

Fiat Punto mk.2a - slaba oborena svetla / problem sa svetlima

Recommended Posts

Evo da se prijavim i ja. Pre tri, četiri dana sam menjao farove na mom puntu mk2a. Kupio sam nove. Farovi su išli bez sijalica i po katalogu u njega idu H7 za kratka i duga a H3 za maglenke. Mogu vam reći da sasvim fino osvetljavaju kao i na bilo kom drugom sutu koji sam do sada vozio.

E u čemu je onda bio problem kod starih farova, sem što su bili zamagljeni?

Pa prethodni vlasnik je stavio prve sijalice na koje je naleteo ni ne znam koje su ali nisu ni nalik ovim H7. Nisu bacale dalje od dva tri metra i to neko bolesno žuto svetlo. H7 sada daju belo svetlo i ja sam prezadovoljan učinkom. Tako da eto, možda preporuka, savet, za one koji su tek uzeli polovnjak a nisu zadovoljni farovima, proverite šta je prethodni vlasnik ugurao u njih. U radnji gde sam uzeo farove sa maglenkama su mi po katalogu da liH7-H3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su "depo" farovi u pitanju?

Imas li problema sa pozicijima?Cini mi se da je Oktopod pisao da su mu pozicije spalile ono malo providno plasticno kuciste,ako se gurnu skroz do kraja.Jer onda dodiruju providnu plastiku i malko nagoreva.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu Depo al pravo da Vam kažem nisam ni obratio pažnju koji su :book: Jedini problem koji sam imao je taj što sam žičane osigurače za plastične poklopce od pozadi morao kleštima da formiram jer ih je pravio neki teletabis tako da nikako nisu mogli da se zaključaju kada se stavi poklopac.

Problema sa pozicijama nemam za sada, zapravo sam lampice prebacio sa starih jer sam zaboravio u radnji da uzmem sijalice i za njih :wallbash: . Jesu neka indija ili kina ali da sijaju stvarno sijaju. Nisam očekivao ovakav boljitak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ako ti nije tesko pogledaj ko je proizvodjac? Depo su tajvanski farovi.

I koliko kosta to zadovoljstvo bolje svetlosti? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratite pažnju da vam sijalica za poziciju ne udara u providno kućište od plastike, jer će da ga nagrdi i da pregori, a i da se zalepi pa je treba izvaditi...ceo taj stubić na kojem je ima luft tj može da se mrda a i da se previše ubaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ja sam to providno kuciste skinuo :harhar::harhar: netreba mi to,a najbolje za far je da se izmatira sa vodenom smirglom i  kad se sapere i ocisti da se naprska sa fluroscentnim sprejom,vec je pisano u dosta tema,a ja cu to uraditi,kad otopli 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam igrom slucaja morao da promenim far (malo cukanje i menjao sam ga) stavio sam novi,nisam procitao jos koji je,i sad mi jako strci,odskace ovaj novi far,ne znam dal da menjam i taj drugi,a sto se tice jacine-PRIMETI se jako,ovaj novi far ima jos neke snopove svetlosti pored,koji osvetljavaju jos neke uglove,dok ovaj far i ako je ne matiran,i u solidnom je stanju ne svetli kao nov.Provericu sutra proizvodjaca,ali nije Valeo sigurno za 55 evrica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Nov sam na forumu i vidim da dosta njim imaju problema sa svetlima,pa i ja takodje.nocu dok se vozim oborena svetla su mi jako slaba kao da se ni ne vide kupovao sam vise vrsta silajica ali sve isto.pa sam bio na izlet u svedskoj i doneo H7 55w sijalice koje su malo boljeg kvaliteta i vidi se razlika,ali sam primetio da mi je prljav far,plastika, a mozda i sociva pa kada bude bilo lepse vreme probacu da ih odradim pa vam javljam da li sam uspeo ili ne.

Djomla85, vidim na tvojoj slici da imas problem kao i ja..zuta sijalica na sredini pored svetala sa znakom uzvika.. nemam pojma sta je to citao sam na netu ali ne razumem,a knjiga od mojih kola je na slovenskom tako da ne razumem ;) ako znas molio bih te za pomoc , hvala svakom ako zna unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da vas pitam da li je ovo izvor mojih problema sa kratkim svetlima. Znam da puntici imaju losa kratka svetla, ali sinoc sam se bas prblizio faru da vidim i kontam da li je moguce da se socivo zaprlja ili je ovo mozda nesto drugo na njemu?

Kontam da ih otvorim i ocistim ako je samo prljavo i da kupim neke bolje sijalice.

Pozz

Dragan

 

wqwqs395.jpgwqwqs396.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je far u slicnom stanju al mislim da nije bas moguce u kucnoj radinosti otvoriti far cuo sam da mora da se stavlja u pec da se odlepi taj silikon sto vezuje plastiku sa farom ne bi ja to diro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i kod mene je u jednom tako, kao neki balončići, al mislim da slaba svetla nisu zbog toga. Drugi far mi je normalan(tj. nema te balončiće)i isto svetli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje vise, njega nije tesko otvoriti, koliko sam video na nekim slikama. Zatvoris silikonom i to je to...e sad kontam da to uradim cisto da vidim od cega se to uhvatilo za sociva jer kontam da sociva nisu mogla da se izgrebu ili da popucaju unutra, jer to mora da je od vlage na koja se kasnije nahvatala prasina i tako stvorila te baloncice koje se vide sa druge strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l' je na puntu 2 mana osvetlenje, tj meni su oborena i duga svetla mnogo slaba, sta-vise meni su duga svetla slabija nego oborena na puntu trojci,da ne pricam kada je kisa,magla i sl... Farovi sasvim cisti,nisu zamagljenji i slicno... Sta ciniti? Poz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sada marku,mogu pogledati sutra... Svi me salju u amss na merenje svetlosnog snopa tako nesto,drugi pricaju: ma to samo podesis da bacaju skroz gore,NE razumeju da jednostavno nije to to, seo sam u YUGA i yugo je sunce za ovog punta... Kazu da ne bi trebalo da stavljam neke jace sijalice zbog instalacije.... Jednostavno ne vidim resenje... Reci mi prijatelju koliko se krece cena ugradnja xenona? Koliki im je takoreci zivotni vek? Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ti je far unutra u losem stanju. Prvo proveri da li su farovi originalni fiat by valeo ako nisu ne vredi ih reparirati. Imaju ovde ljudi na forumu koji rade reparaciju bas dobro. Vidi u clanskim pogodnostima.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mene sad zanima nešto, kupio sam dva nova fara, levi i desni, valeo by fiat, znači novi su, sve u redu unutra, nisu zamagljeni bukvalno čisti skroz, a tako lošu svetlost imam? 

Mislim vidi se to ali ništa posebno, što kaže Šone yugu su jača svetla? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi prijatelju koliko se krece cena ugradnja xenona? Koliki im je takoreci zivotni vek? Poz

Ja sam svoje dobio na poklon i sam sam ih ugrađivao. Oko 40-60 € su po kvalitetu solidni AC balasti i sijalice Ima i skuplje i bolje varijante naravno.

Za dugotrajnost ne znam. Vrijeme će pokazati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi su slabi kad izgori soljica fara, odnosno projektora, a to se ne vidi dok se ne upale svetla. Reparacija tecnim srebrom je bila 30e po soljici, ne znam sada koja je cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa levi mi je malo zamagljen tek,tek sa ivica,posto mi je receno da je udaran u tu stranu u skarabudzili neki znj far, al desni kao nov novcat...  Dal je komplikovano sam odraditi xenone? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini sto pisem ovde ali ovo je najbliza tema tome. Da li neko ima stari polomljeni ili osteceni far od punta mk2a, treba mi ona plasticna cevcica sto drzi sijalicu pozicije, pukla je ona kopca i sad sijalica skace po faru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drustvo,imam problem sa svetlima znaci uzasna su.Imam xenone marke borsee farovi su mi cisti nisu matirali nimalo.Sta mi moze pomoci da ih poboljsam (kolko toloko) neke sijalice,neki drugi balast ili nesto drugo?Hvala unapred... :smoke:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...