Jump to content
FAS Goran
nenadantonovic@yahoo.com

Fiat Punto mk.2a - slaba oborena svetla / problem sa svetlima

Recommended Posts

Nocu kada vozim sa oborenim svetlima imam utisak da slabije osvetljavaju put,fabricka su svetla nista nisam menjao,da li je neko imao ovakav slucaj i kako ga resiti.Punto mk2 1,2 16v je auto.Iz kabine preko prekidaca za podesavanje pozicije farova sam pokusavao ali mi se cini da nisam nasao najbolji polozaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokušaj sa osram night breaker sijalicama,ogromno poboljšanje...Sada se prodaju već u novoj verziji PLUS,čime je produžen vek trajanja istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema pomoći, Punto mk.2a ima slabe farove. Lepe, ali slabe. :thumbup: Možeš malo poboljšati situaciju sa drugim sijalicama.

Ako si pak zadovoljan jačinom, ali ne sa pravcem svetlosnog snopa, onda pogledaj ovo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38928

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46115&view=findpost&p=739437

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi na Puntu 2a su ocajni (oborena svetla), plus ako su ti matirali, onda kao i da ih nemas.

Xenoni su jedina realna pomoc. Nightbreaker pomognu, ali zanemarljivo malo i relativno brzo crkavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su ti matirali, onda kao i da ih nemas.

Pridruzujem se ovoj konstataciji... Poliranje farova u ogromnoj meri poboljsava osvetljavanje puta,sto sam i sam iskusio. Dok to nisam odradio,morao sam maglenke da palim (zajedno sa oborenim svetlima) da bih koliko-toliko video put. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ksenon!!! Ja se mucim tako vec par godina, i kad god odlucim da stavim kesnone nesto mi drugo crkne na kolima i onda po ko zna koji put moram da se pomirim sa cinjenicom da nemam svetla! :wallbash:

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanjce,levi far na puntu jel treba da ima onu narandzastu liniju kad su ukljucena oborena svetla a na desnom faru je nema.mislim da je od od zmigavca ali eto da pitam jel tako treba da bude:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto problem sa svetlima, kupio sam druge sijalice i nista ne pomažu. Otac ima isto punta i svetla su mu ok iako mu farovi pustaju vodu. Šta sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore glavu, nemoj da se nerviras, cisto informativno koliko su xenoni?

Mk2a ima sociva i xendze ce lepo leci :thumbup: Ima sada xenona i za za 40-45eur sa garancijom pa malo prelistajte oglase, limundo, kupindo...itd...

Ako volite rizik :) mozete i da ih porucite preko ebay za 30-35eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se lagano dopunjavam, jbg. kvacilo mi je istrebilo dzeb totalno, inace do sad bih progledao sigurno! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi i ja mučim muku sa svetlima....kada je suvo i vidi se nešto ( bez dugih) a ako padne kiša..onda `ladno mogu da parkiram auto pored i da čekam da svane...ili da u`fatim nekog da ide ispred mene i da ga pratim ali onda ispraznim bocu sa vodom za par kilometara pa još gora situacija. :veryangry: vozio sam u jednoj firmi punto 1.2 16v svetla ima ludilo, još kada se uključe maglenke i dugo vidi se bolje nego po danu.... pa sam hteo da pitam za savet, razmišljao sam da umesto mojih stavim farove sa maglenkama. :question: ili.... da uzmem angels eyes, znam da dobijam na estetici ali koliko na efikasnosti? ima li neko iskustva sa njima? pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice maglenki trebalo bi da ih vec imas u samom faru! Tako je bar kod mene, ali iskreno nisam siguran koliko bi i maglenke popravile situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maglenke i duga svetla na mk2 su sasvim korektni, oborena svetla su problem. Nemaju svi puntici maglenke.

Angel eyes ti nece pomoci, posto se oni koriste umesto pozicija i nemaju veze sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

operu se dobro i ispoliraju farovi stavi se bilo koja sijalica i sasvim je osvetljenje na nivou !

ako slabo svetle prvo problem treba potraziti u necemu drugom a na u jacanju sijalica, nastelovanos, zaprljanost SOCIVA a ne samog fara, matirana plastika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze... samo moras skinuti farove. Mogu se izvaditi i sociva od kratkih svetala i od maglenki. Jednostavno je, videces cim skines farove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec duze vreme me muci levi far(vozacev),cudno svetli a danas sam video cak i dim unutra,ona plastika u kojoj su zice koje se kace na sijalicu oborenog svetla su isptopljene,tako je bilo kad sam ga kupio,ona zica sto drzi sijalicu je labava i svetlo vibrira.kad upalim svetla cujem neko zujanje kao onaj motoric za stelovanje,to traje sekund i prestane.slikao sam telefonom mada se ne vidi bas najbolje...sijalice su h7 55w,nisam nista budzao,jedino ako nije neko pre mene.da li bi trebalo malo da spustim svetla,na tabli pise da je na nuli...

 

wqwqs390.jpgwqwqs391.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da javim,posto su mi far polupali stavio sam drugi i nastelovao danas i sada svetli valjda kako treba i vise se ne cuje zujanje i nema dima...morao sam dzek da ocistim sa contact cleaner-om i sada vise ne brlja,mada je ona zica sto drzi taj dzek labava i klimava i imam osecaj da nista ne drzi ali za sada nema problema a za dalje cemo da vidimo...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...