Jump to content
FAS Goran
laki1987

Fiat Punto mk.1 1.1 & mk.2a 1.2 8v - diže temperaturu

Recommended Posts

Pozdrav ,

Moj problem je sledeči:

U toku vožnje padne temperatura i uključi se ventilator , temperatura se više ne diže a ventilator ostaje uključen do kraja vožnje.Šta može biti problem , termostat je zamenjen i opet isto.U pitanju je punto 1.2 8v.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vojche

 

Misliš, poraste temp. (napisao si gore ''padne''), upali se ventilator hladnjaka, ali i kada obori temp. motora ventilator nastavi da radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo pomagajte novi sam, imam punta 1.2 mk2 8 ventila... poceo je da mi kuva baca vodu na cep od boce za rashladnu tecnost luftirao sam ozrake i sve opet podize. Vodena pumpa mu je nova sa svim delovima pratecim(kais zubcasti, pk kais pumpa filteri svi... ) ata da radim neko savet

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se mozes slobodno spremit za zamjenu diftunga glave, i ravnanje glave. Ti motori su jako osjetljivi na pregrijavanje dovoljno je par puta da prokuha, izbije vodu i pocet ce puhat crijeva.Ali ako budes radio diftung obavezno kad se skine glava prešlajfaj ventile i zamjeni teflone, i bit ces zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre oko 2 meseca sam sredjivao motor, obrada glave, dihtunzi, karike, ventili, gumice, filteri, ulje, antifriz...

Vodena pumpa je zamenjena pre godinu ipo kada je radjen veliki servis.

 

Sve je ok ali mi se javio jedan problem kada sam se vracao iz Grcke pre par dana.

Posle par sati voznje autoputem (visoka temperatura napolju, natovaren auto, klima, uzbrdica)

kazaljka temperature se popela jednu crticu preko pola, znaci oko 2mm.

Tako je stajala par minuta i onda se vratila na pola.

To mi se ponavljalo jos par puta u toku te voznje.

Stao sam bio na neku pumpu, ostavio motor da radi i podigao haubu,

ventilator hladnjaka je radio velikom brzinom jos jedno 30 sekundi pa se brzina smanjila na normalnu jos jedno minut-dva

i onda se ugasio ventilator, vidim da se onda i kazaljka vratila na pola.

Creva nisu bila tvrda niti sam primetio da nesto nije u redu.

Posle toga u voznji po gradu nije bilo nikakvih problema,

proverio sam antifriz posle par dana i stoji na pola izmedju min i max kao sto i treba.

 

Da li ovde postoji neki problem ili je to neko, da kazemo normalno ponasanje

usled visoke spoljasnje temperature i veceg opterecenja motora?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas na Sanderu 1.5 dci pri 130 na autoputu kada je jako vruce i bez opterecenja sa 2jcom u kolima dize temperaturu, tako da je to normalno. Klima dodatno opterecuje auto sto toplotom sto time sto mu vuce snagu i napreze ga, a idete na uspon natovareni. Cim radi ventilator i vraca temperaturu nazad znaci da je sve ok. 

Prosto uporedjivanje - idi peske uzbrdo bez icega i natovari jedno par medjnih kamena pa probaj opet :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, isto mi je rekao i drugar, kaze daj da ti se popnem na ramena pa idi uzbrdo

da vidim da li ces da se zadises :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ok, slab je to motor pa tako odreaguje.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem sa fiat punto 1.2 8v, auto dostigne radnu temperaturu i drzi je nekih 5 minuta i onda naglo dize temperaturu do predposlednje crtice ali ne pali lampicu, zanimljivo je sto temperatura varira jako brzo, cas digne cas spusti pa sam mislio da auto nije dobro ozracen, pustio sam vazduh i dosuo dosta tecnost, medjutim opet isto i opet ima vazduha, creva su ok proverio sam, termostat otvara. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE znam stvarno do cega je problem, nigde ne curi, sipao sam antifriza i sad je na max skoro, nema majoneza na cepu od ulja, ispusta sam juce vazduh i nema ga vise, termostat otvara, da nije mozda vodena pumpa mislim da ona mozda ne gura vodu, ili je neka cev zapusena, kad ugasim auto i otvorim cep od rashladne ona pocne da izbija napolje

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...