Jump to content
FAS Goran
bglion

Lancia Lybra 1.9 JTD - crevo turbine

Recommended Posts

Ja sa uzeo od Dejana i gornje . 1000 din. 

Nisam video druga creva ali ce ovo zavrsiti posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo upravo se vratih kuci...kada sam krenuo put zemuna, ucini mi se da nesto nije kako treba pri onome kada dodajes gas, a auto te zalepi...ma rekoh tripujem...

vracam se ispred mene auto i motor, rekoh lep pravac daj da ih obidjem, auto ide, dosao sam do 130, ali nekako sporo i u tom mometnu mi se upali lampica...
 

10505969_897514840264350_1317821817_o.jp

 

stanem, okrenem majstora, kaze proveri ispod haube, sve tecnosti, creva..(posto sam skoro menjao diskove i kociono ulje) otvorim haubu i krenem prvo na kociono ulje i u tom momentu osetim da mi nesto duva u ruku, kad pogledam i imam sta da vidim...

10499797_897523460263488_17038951_o.jpg

10499797_897523460263488_17038951_o.jpg

ujutru kod drugara po crevo, sreca ostalo mu od predjasnje lybre...pa na dijagnostiku i zamenu...

i da jos nesto sto me cudi, a mozda tako i netreba...sija samo ta lampica, ali neispisuje chek...jer se chek ugasilo cim sam zatvorio vrata, a slikao sam dok su vrata bila otvorena... :whistle: :whistle: :whistle:

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

jutros uradjeno sve...stavljeno drugo crevo...i ponistena greska...suma sumare 3000 dindzi...

10484024_897866006895900_1815947606_o.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

cika_kole imam pitanje za tebe - meni se desava ista stvar ali tek oko 130-140km/h i tada mi se upali lampica kao kod tebe ali do tada auto ide sasvim normalno i ne pali se nista osim pri toj brzini. i da napomenem da preko 140km/h ne moze. valjda iz tog razloga. pa me zanima jel tebi lampica ostala upaljena nakon sto si jednom pojavila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, lampica se ugasila posto je auto prenocio sama od sebe, ali je greska bila ostala i ponistena je na dijagnostici...

idi negde na dijagnostiku da utvrde sta je...mozda je i tebi puklo crevo negde, mala rupica, mozda je donje crevo...moze svasta da bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cika_kole imam pitanje za tebe - meni se desava ista stvar ali tek oko 130-140km/h i tada mi se upali lampica kao kod tebe ali do tada auto ide sasvim normalno i ne pali se nista osim pri toj brzini. i da napomenem da preko 140km/h ne moze. valjda iz tog razloga. pa me zanima jel tebi lampica ostala upaljena nakon sto si jednom pojavila?

Proveri na diagn.map senzor na usisnoj grani, kada crkne nemoze preko 3000 obr/min.Pozd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam dosao do 130-140...dalje nije hteo, ali map senzor je ziv i zdrav bio i ostao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslao sam ti pp...

inace je crevo ojacano, malo je duze, ali se skrate krivine za po 2cm tako sam ja uradio....da se ne bih vracao kod njih u firmu da mi oni skracuju...

ne znam da li moze da se reklamira posto je to privatna firma, ako moderatori kazu da moze, okacicu ovde da svi vide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam poručio donje crevo sa interkulera kod Vlada, jutros je stiglo. 

 

Sve pohvale za ekspeditivnost. Deluje veoma sposobno za 3000.00 dinara.

 

Godinu dana garancije. Sutra ga ugrađujem, pa ćemo videti.

 

 2m7dwl0.jpg 2m2uijq.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto takvo ......sljaka vec duze vreme sa pojacanim pritiskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta se desava ako crevo pukne u voznji? Da li moze tako da se vozi i ako moze koliko dugo? Znate ono podjes na odmor i ono baksuz pukne crevo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dimi na auspuhu. Pogotovo kada se dodaje gas.Ubrzanje od 80-120 lenjo i sporo :whip: . A jos pride trosi gorivo kao šleper. Auto putem ako vozis brže od 80km/h konstantno dimi .  :scooter: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crevo izmedju turbine i filtera vazduha mi ima ozbiljnu pukotinu na fleksibilnim rebrima, i tu vuce fals vazduh i pravi mi problem. Probao sam da zakrpim ali nisam uspeo, uvek puca, tako da pretpostavljam da je vreme da se zameni.

Da li neko zna gde moze da se kupi to crevo, ili ako znate nekoga ko ima polovno..?

Za sad sam nasao samo novo originalno, kao sa trece slike u kompletu sa tom plasticnom U cevkom, ali cena nije ni malo lepa..

MANUALE_D_OFFICINA_Lybra-747.jpg

MANUALE_D_OFFICINA_Lybra-750.jpg

media-share-0-02-05-572051058384eff898e8e87e17d588c5d86d9fbb9c7d71e896f2d746967a8401-03bf3e0b-26a9-4cd1-8b8c-7d64c61e678a.jpg

media-share-0-02-05-991b9a7ae77b593af6313977dbc601dd8a3bcf30a81a49c361614e666222a331-9649b362-5c14-49ce-83ad-573d17560223.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao neke očigledne probleme, samo sam osetio miris goriva ili gasova u kabini. Tražim gde mi curka gorivo i nađem pukotinu na gornjem crevu interkulera. Na slici se vidi prema motoru, duva tačno na akumulator i malo mi podmazuje kontakte :D.

Odradio sam brzo krpljenje: skinuo crevo, očistio alkoholom od masnoće, malo namazao silikonom, pa kad se prosušilo posle par sati namotam okolo srebrnu jaku traku (duct traku). Ne znam koliko će ovo rešenje da traje ali plan mi je bio samo dok ne kupim crevo. Koliko vidim sva dostupna creva su iz Inđije, sa cenama od 2500 din pa naviše, tako da nije neki izbor.

Motor je 1.9 JTD (Lybra) i nisam imao nikakve simptome tipa paljenja lampica i slično. Posle krpljenja rupe sam primetio da motor radi malo tiše i da ima nešto više snage na malom broju obrtaja.

Na osnovu ovoga preporučujem svima koji osećaju bar i mali gubitak snage da očiste ili blokiraju EGR (uradio letos blokadu) i ispipaju creva i provere da li ima neka pukotina.

IMG_20161116_150838.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jednog iskustva:

 

Simptomi, onako, slabije vuče na višim obrtajima, ali ne drastično slabije. Neko ko ne poznaje auto možda ne bi ni primetio.

Ali zvuk ! Šššššššššššššššššššššššššššššššššššššš čim ode preko 2.500 obrtaja

Nije se palila Engine lampica.

 

Kapiram da nema šta da bude nego crevo. Pogledam gornje -  OK. Najteže mi palo što moram da skidam šus pleh, da pogledam donje crevo, ali moralo se.

I - rezultat očekivan. Pukotina, da provučeš prst.

 

Pozvao sam Dejana, čoveka čiji je telefon i adresa na prvoj stranici dsikusije. Ima crevo, cena 1.800 din. Sednem u kola, provozam se do Kneževca i pazarim.

Kući, u kanalu skinem staro, stavim novo. Čiča miča i gotova priča.

 

Jedino sam ljut na sebe što nisam imao nove šelne odgovarajućih dimenzija, a crevo već skinuo. Sad ću dakupim desetak šelni različitih dimenzija. Uvek to valja imati u rezervi.

 

 

 

 

 

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li razlike između crijeva turbine (sa slike) na automobilu Lancia Lybra 2.4JTD 103kW i 110kW ili je isto crijevo u pitanju?

 

 

 

0-02-05-3185db0e07f8b373e2fde7a43c96f591f18850266a8c1d4729e098b9e9ed0c2c_full.jpg

0-02-05-22fa15cc67e6fa6a9ba3809958463a05ac1fce2c4388105880f1ce5a8d1a3023_full.jpg

Edited by Logitech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav nisam stigao da se predstavim u pitanju je oceva lybra 1.9 problem sa crevom turbine. Cemu sluzi oznaceni nastavak i gde moze da se nadje

 

tmp_14560-DSC_1164-498053506.JPG

 

Ovaj donji otvor?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije označeno ništa ali ako misliš na otvor koji se nalazi na sred krivine da se tako izrazim on se povezuje na cev koja vodi dalje do interkulera koji ti se nalazi u levom krilu, iza/ispod fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...