Jump to content
FAS Goran
bglion

Lancia Lybra 1.9 JTD - crevo turbine

Recommended Posts

Ideja i savjet godp.Damjanovića je na mjestu,ali mislim da od lepljenja nema ništa/pokušao/ali ovo sa platnenim izolir bendom je prava stvar.Super drži.Ja sam tako prešao par stotina kilometara dok nisam našao orginalno./ISKUSTVO JE ČUDO/ :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budjenje :smoke:

Da ne prepisujem sve, evo o cemu se radi: Svez problem

Dakle, vrisnulo srednje crevo, a gornje je u blago zalosnom stanju. Zvao ap sport, kit komerc, otpade, auto italia..

..i samo ovi poslednji imaju to gornje, a srednje bi napravili nekako. Pa, pitanje glasi: da li je neko od Vas vec nabavljao to crevo u auto italia-i, i da li i vama sumnjivo deluje cena od 4.000din za to gornje?

Ne bih da uzmem neki home-made-crap koji cu morati da menjam vec za nekoliko meseci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijena nije sumnjiva, vidiš u postovima da je u Hrvatskoj i BiH razlika 10E, a koliko vidim slično je i u Srbiji.

Naravoučenije: KUPI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem dan kasnije :)

Kupljeno gornje crevo, cena: 4.500.

I, kupljeno jos jedno crevo za 4.500 ciji je jedan deo odsecen i iskoriscen kao srednje crevo. I ostale su jos 2/3 tog creva za neke naknadne popravke ako zatreba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene!Puklo mi donje crevo, dakle od turbine do interkulera.Zvao bogunovica cena oko 14500 din.Zvao pomenutog Dejana, kod njega cena 2000 din.Naravno, uzeo sam kod Dejana, dao mu adresu i on mi crevo poslao brzom postom.Crevo izgleda prilicno dobro, videcemo koliko ce trajati.Crevo sam sam namestio.Skine se sus-pleh i onda je sve na izvolte!Bukvalno je istih dimenzija kao i originalno, osim sto je za nijansu, cini mi se, deblje.Leglo je bas kako treba, ucvrstio ga selnama, vratio sus-pleh i to je to.Staro crevo mi je za nekih 500-600 km, pucalo 3 puta.2 puta sam ga krpio, tj u servisu su ubacivali parce cevi na mestu gde je puklo istezali selnama, medjutim crevo je skroz dotrajalo i kada jednom pukne, najbolje je odmah menjati.Kada sam menjao crevo primetio sam da u starom crevu ima ulja, kao i u interkuleru.Ne znam da li to tako treba ili je neki problem u pitanju?!!Toliko od mene, pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko razmisljao da stavi cev umesto creva? Ja sam tako odradio na Vectri i nema nikakvih problema. Ako je cevka nekog normalnog promera to vam bilo koji bolji majstor sto pravi auspuhe moze zavrsiti. I to je trajno resenje i najjeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inter.jpg

Zavisi za šta je pričvršćen intercoooler, ako je vezan za šasiju vibracije motora i pomeranje istog u nosačima bi dovelo do pucanja ili cevke ili inter. (mada uvek puca skuplja stvar).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interkuler je na sasiji, ali ima svoj rad. Nije fixiran, jer bi ga vibracije ubile. Zasad mi je ok, doduse mozda je rano govoriti o tome, ugradio sam cevku pre 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi da nešto ne pukne, svuda su elastične veze. Ili da se izbaci parče cevi i da se tu umetne crevo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam procitao vasa iskustva da pitam jos nesto? Mora li da se skida branik kad se to radi i da likad naprsne crevo od filtera do turbine isto desava jer sam primetio da je napuklo na jednom mestu. Pozdrav .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kako se skida intercooler na Lybri? Moze li kroz blatobran ako se skine ona plastika ispod tocka,  ili mora branik da se skida i sta vec ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se vidi sa skinutim branikom, mada pretpostavljam da može i sa donje strane.

Lybra_3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf , cini mi se da mora, bar sam ja skidao ;)

 

Kad izvadis farove vide se unutra po dva srafa  po strani. Ostali su svi na ruku.

 

A i usisnik je zakacen za branik pa mislim da neces imati prostora da  vuces nazad

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg. Bas sam se ponadao da mogu da ga dignem bez cinculiranja branika. Trebao bih da ga operem, sav se jadnik zapusio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mozes i sa zemlje . Napred 3 vijka ispod 3 ako imas suspleh i po dva sa strane spoljne i unutrasnje (4 po strani).

Ajde, ajde nije to grejac od bojlera pa da imas muku s njim , kao neki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko treba da menja creva gornje gumeno od intercoolera kod Milancheta u Bogunoviću košta 3070 din sa klupskim popustom (mislim da je dosta jeftinije nego što je bilo ranije). U originalnom pakovanju, piše da je italijansko.

Posle sam video kod servisera domaću proizvodnju, ali mnogo kvalitetnije urađeno od Dejanovog, i trajnije, čak mi deluje kvalitetnije od originala. Slikaću pa ću da postavim. Cena je skoro ista 3100 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otislo gornje crevo...kum mi nadje kod lika crevo malo duze na krajevima i kolko se meni cini duplo deblje, u preseku crna guma iste debljine kao orig a sa unutrasnje strane dodata plava guma iste debljine kao crna... 3000din i garancija 1god
Treba da prckam za vikend nesto oko kol pa cu vam slikati ;)

Vlada
Tršćanska 17a, zemun
064/639 58 72

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno isto, sad dal je original Lancia (made in bana repub) ili je domace...Okreni obrni isti je to djavo bitno da ima garan ;) htedoh ja tu da budzim metalnu cevku al sam odustao na kraju....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja firma pravi ta bolja? I pretpostavljam da ima i za druge marke vozila? Jel moze neki info o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...