Jump to content
FAS Goran
123Pedja

Fiat Punto mk.2 - štelovanje ručne kočnice

Recommended Posts

Preprosle godine sam menjao paknove (sam) i kada sam sklopio, rucna nije uopste drzala.

Rasklopio sam i sklopio ponovo sve, stelujuci one mehanizme za samostelovanje, i rucna je drzala OK, medjutim sa predjenim kilometrima, sve slabije i slabije (kao da samoregulacija ne radi)

Prosle godine sam ponovo sve rasturio, sklopio, i podesio tako da je rucna drzala dobro, da bi s vremenom ponovo sve slabije i slabije.

Doslo vreme da to ponovo rasturam, pa me interesuje ako neko zna resenje problema.

Razmisljam da se dobosi nisu pojeli, ne bi trebalo, mada nisam merio precnik.

Pretpostavljam da mehanizam za samo stelovanje ne radi.

Ako ima ko resenje neka javi, na sta da obratim paznju ili kako da nastelujem.

HVALA :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj mehanizam nece da se steluje sam vec mora preko tockica rucno a pre svega toga moraju da se otpuste sajle,rucica rucne.mehanizme obavezno dobro ocisti i proveri da nije pukao onaj limcic sto blokira tockic,ako je puko moras zameniti mehanizam jer ce se stalno popustati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to sam i radio letos kada sam rasturao.

Otpustio sajle, oocistio mehanizam i podmazao.

Sklopio sve, kroz rupu na dobosu zategao tockic, limcic na tockicu drzi da se ne vraca.

Inace se kod mene culo samo dotezanje tog tockica, kada pritisnem kocnicu jako do kraja, culo se prebacivanje za jedan ili dva zuba.

Zatim sam dotegao sajle rucne kocnice , i bilo je manje vise ok nekih dva tri meseca, a onda sve slabije i slabije.

Moracu ponovo da rasturam.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to radim pred svaki tehnički, jer ako ne uradim pao sam provereno :)

Prosto imam utisak da otprilike dva puta godišnje treba da se doteže, da nešto ne valja pa popušta ne bi držala 6 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se zateže sajla ručne,Z-10 je u pitanju?Ukopava se tek na 7-8 zubu,pa bi malo da je dotegnem :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvore se doboši pozadi na kočnicama i onda se vidi malo čudo koje može da se vrti i odvrće a drži ga da se ne okreće jedan limčić koji prvo iscakneš...otvori videćeš

Skineš točak i samo dva šrafića ta što drže poklopac doboša, ništa više od demontaže nije potrebno :)

Onda dok je u vazduhu točak probaj vrati poklopac pa probaj ručnu a rukom okreći doboš, na prvi zub treba da se oseti, drugi malo jače, na treći već ne bi trebalo da možeš da okreneš doboš rukama...otprilike se tako šteluje.

Kad si već tu očisti doboš iznutra šmirglom i sve unutra od prašine i proveri istrošenost paknova. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da postoi nešto za štelovanje u samoj ručki,ali eto mi prilike da očistim doboše iznutra a možda ih i ofarbam!Hvala ti na objašnjenju! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji...skines kurton gumu ispod rucne i imas sraf na sajli...treba ti cevasi kljuc 10 da dotegnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treba ručna da bude podignuta kad to radim?Nadam se da desetka ima taj šaraf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mk2 se skine plastika duga iza ručne, ima šraf u piksli zadnjoj i 4 bočna, onda se vide sajle obe i neko čudo poprečno što ih drži, zavijanjem šrafa na tom čudu se ono celo pomera pa misliš dotegao si....dok ne povučeš drugi put i shvatiš da je isto.

Mora doboš da se otvori na mk2, na zastavi nisam siguran, ali mislim da mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, kad prodjem kroz neke vece bare pocne da mi se cuje sa zadnjih tockova pretprostavljam iz dobosa neko sustanje kad kocim. A konstantno se cuje svaki put kad stisnem kocnicu neko kao krckanje da liiz dobosa ili pored njih negde pa me zanima sta bi to moglo biti, inace rucna drzi perfektno a i koci ko blesav i ako neko moze da okaci neke slike kako se to i sta steluje kroz rupu na dobosu posto je to za mene novo, ja sam navikao na zastavi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sredjena rucna na zub jedan hvata majstor kaze sad pod rucnom moze da se okrece :thumbsup::thumbsup::thumbsup: Problem je u sledecem sto je vecini otislo al retko ko menja

SDC17608.jpg

SDC17609.jpg

SDC17610.jpg

SDC17612.jpg

odpadnu vremenom limcici od ovih stelovanja pa vise ne moze da se nasteluje rucna a ima efekta i na noznu pa se rasteluje u sustini ovo zamenite i mirni ste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je preko neke kompezacije sam dobio menjao graficku sa ugradnjom a covek drzi firmu pa mi kupio ovo preko racuna... :thumbsup: mislim da nije ispod 5000 hiljada

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se zove "samostelujuci mehanizam", kad sam ja 2009. radio kocnice na puntu, bilo je oko 5000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :thumbup:

Meni rucna hvata na 3-4 zuba.

Ne volim kad je bas na prvom, posto "instinktivno natezem/povlacim rucnu" zavisno gde se zaustavljam. Normalno je podignem kad je u dvoristu, ali kad sam na uzbrdici/nizbrdici, znam poprilicno da je nategnem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :thumbup:

Meni rucna hvata na 3-4 zuba.

Ne volim kad je bas na prvom, posto "instinktivno natezem/povlacim rucnu" zavisno gde se zaustavljam. Normalno je podignem kad je u dvoristu, ali kad sam na uzbrdici/nizbrdici, znam poprilicno da je nategnem. :)

I meni je tako hvatala medjutim zna da se razteluje pa da na samom vrhu hvata i kad smo danas skinuli vidimo da su limcici sto drze da se mehanizam ne odvija polomljeni a ovo sam dobio i reko skidaj obadva i menjaj posto nijedan nije bio ispravan prosli put smo ih nastelovali i posle par dotezanja su se rastelovali a blizi mi se registracija pa ne mogu da se ganjam na tehnickom dal radi il jok...tako da sad na prvu hvata :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno!

Ajde za tehnicki, nego ne daj Boze parkiras negde, i ono popusti kad ne treba .. :realmad:

Meni za sada 'vata kako treba, cak na tehnickom pise ista cifra za oba tocka, i to u predvidjenoj vrednosti [majstor na tehnickom se zacudio], tako da neka ga.

A kad budem menjao paknove, ako bude trebalo mogu i ovo da uzmem, pa sve djumle. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih menjao do sada, dok je drug skoro platio ~3800rsd ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, moguce da su mi pri kraju cim se cudno cuje kad kocim moracu da pogledam kad stignem, a sto se stelovanja tice provalicu vec nekako.

Jedna molba, ako nije problem da neko ispise postupak stelovanja rucne nakon zamene paknova kako ide postupno i na sta da obratim paznju usput.

Hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno!

Ajde za tehnicki, nego ne daj Boze parkiras negde, i ono popusti kad ne treba .. :realmad:

Meni za sada 'vata kako treba, cak na tehnickom pise ista cifra za oba tocka, i to u predvidjenoj vrednosti [majstor na tehnickom se zacudio], tako da neka ga.

A kad budem menjao paknove, ako bude trebalo mogu i ovo da uzmem, pa sve djumle. :thumbup:

ti mehanizmi su bili glavni razlog moje ideje za stavljanje diskova na zadnju osovinu na puntu... dok ga nisam prodao i kupio auto koji ima fabricki diskove pozadi, problem reshen :D

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...