Jump to content
FAS Goran
Mijailović P.

Pitanje za pravnike

Recommended Posts

Pa isao je taj iz agencije lik sa papirima sto sam mu dao, pa je zato posumnjao da ima nesto izgradjeno. Nije rekao ni ko je, ni sta je izgradilo taj objekat tamo, nego smo onda seli u kola i otisli i imali sta i da vidimo. Sacekacu sad jos leto, da ne potezem skroz u Bar zbog toga. Kad odem na letovanje, izdvojicu jedan dan i otici tamo u Bar u opstinu licno, bez posrednika i videti. Samo, pre nego sto smo mi to nasledili, nije se islo dvadesetak godina na plac... sad, ako je u tom periodu izgradjeno onda pisi propalo, mada na izgled deluje da je novije gradnje kuca, pvc prozori, lepa fasada, sta znam. Sad mi se vise ni ne javlja taj iz te agencije, ni na telefon, ni na mail ne odgovara, te cu tako najbolje, sto kazu u se i u svoje kljuse.

 

Hvala inace svima na savetima, nego, ako ima neki pravnik na forumu, voljan da preuzme moj slucaj, za procenat cemo se lako dogovoriti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jeste, nego mojima kao da nije, njima je i ono prosle godine bilo mnogo sto smo dva dana bili tamo i resavali kao, a nista nismo pametniji bili ni nakon toga... jednostavno jos kad smo saznali za tu kucu izgradjenu, to nas je skroz porazilo, vise ne vidim izlaz iz te situacije, tuzba jedino, ali to je skup proces i jos povrh svega sto je to inostranstvo, ko zna i da li bi dobili proces na kraju ili bi sami morali da platimo sudske troskove, sve je to na tasu koji je prevagnuo da se distanciramo od toga. A nije za baciti, rekli su nam da se tamo kvadrat zemlje u stotinama evra vrednuje... tako da, ja kao politicar, toliko pricam a nista nisam rekao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju odes, vidis kako on stoji sa dokumentacijom, mozda iz svega mozes da izadjes kao pobednik na kraju, bez suda, tuzakanja i slicnih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stvarno nisi jasan, pises o tom placu kao da vredi 500e pa kao, ko da se cima za sicu!? Znas li koliko vredi kuca sa placem blizu plaze ( kako ti kazes) ? Nije to Srbija, plus jos imas prednost sto je "toliko juzno".
Verovatno su kompletni papiri falsifikovani ali ti daj sve od sebe, digni malo galamu i prasinu oko toga, pa te mozda i ucutkaju nekim kesom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blizu si bio kolega, rekli su mi da je od 200 do 500e ali po kvadratu! Nista, moracu nesto ja da resim, posto su moji digli ruke od toga. Bas smo danas pricali i rekose mi da je to verovatno taj vlasnik sto je prvi put prodao, video da niko ne dolazi i opet prodao nekom drugom. Mozda taj sto je sagradio i ne zna, stvarno, da je to tudje...

 

ahahahahah, eee beli, bas mi dade sad podstrek da idem da vidim :D

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kuca nije moja, to je divlje sagradio neko, samo je plac moj, ili nas, kako god:) a inace je 500kvadrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je minimalna povrsina katastarske parcele 2 ara da bi se izgradio objekat na njoj, e sad da li je u C.G drugacije, ne znam, ali pitanje je koliko je taj postovao taj zakon kad je na tudjem placu gradio. ;)
@delakora, evo ti ovo kad budes imao vremena iscitaj da se malo upoznas sa tematikom. :)http://www.nekretnine.co.me/dok/Zakon_o_drzavnom_premjeru_i_katastru_nepokretnosti.pdf
Zakon je slican kao nas, ali eto ti crnogorski za svki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu, @Stilista, mnogo stranica ima, nema neka prepricana verzija? :D salim se, hvala ti, prelistacu ovih dana, pa cu da navalim malo na ove moje, mozda i nesto odluce da resavaju. Samo, nije da sam digao ruke od toga, ali bila je velika praznina u posecivanju placa izmedju 90-te i 2013, tako da ako je uboo taj period, onda je taj lik najsrecniji cova na svetu... Hvala svima, jos jednom, na savetima, eto upoznao sam sad i to pravo sticanja odrzajem, sto mi dva advokata nisu znala reci... hvala kolege! ;)

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odešu katastar traži uvid u zbirku isprava. Tek tu ćeš videti koji je pravni osnov uknjižbe ako je do nje došlo. Ukoliko ti ne daju fotokopiju tog ugovora obavezno prepiši broj pod kojim je overen i gde je overen. Tako ćeš imati podatke od koga da tražiš prepis ugovora.

 

Nego ko je vlasnik placa - baba-tetka ili neko od naslednika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Vidi od clana 63, pa nadalje..pa clan 74, pa nekoliko narednih...Uglavnom to advokati znaju, ali ti procitaj da i ti budes u toku koliko toliko da znas o cemu se radi i koja su tvoja prava. Je l imas mozda brojparcele koja je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam negde, posto je baba-tetka imala sve to sredjeno, izvod iz katastra, jos tamo iz devedestih godina sto je izvadjeno. I tada je jos bio prazan plac. Medjutim, duga prica, nismo dugo isli, do prosle godine, kada smo sve ovo i saznali. Samo me jos brine, ukoliko nista ne resimo, moze li nekad negde, vremenom, da ispliva neki porez na taj plac, pa da nam stigne neka poveca suma, tamo negde u buducnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas broj parcele, ukucaj i trebalo bi da ti izadju podaci koji ti trebaju. (vlasnik, povrsina...ili promena vlasnika, vrsta prava i slicno). Poslednji put su azurirani 7.3.2014, tako da ako je promene neke legalne bile, treba da pise.  evo linka http://www.nekretnine.co.me/me/Katastarski_podaci.asp
To oko poreza ne znam stvarno, nisam strucan za te stvari, a i bezao sam sa predavanja. :D
(izaberi katastarske evidencije-opstina Bar, pa nadji Dobre Vode) ili probaj ono drugo po nosiocu prava sa maticnin brojem, valjda ces neki da ubodes.

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nasao sam i ja taj sajt :) pogledacu sutra, naci cu taj papir, tacan broj i videti ima li sta. Nego sad dalje, ako je uknjizeno, kontam da ce tamo pisati stambeni objekat i ime na koga se vodi, ako sam dobro shvatio. Dakle, to mogu od kuce da proverim, pa onda sa cinjenicama da krenem u pohod na svoju zemlju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budes uneo broj pracele, treba da ti otvori A,B,V,G listove. Svaki list ima svoje znacenje. A list opisuje parcelu, B list vlasnika, V list objekat, i G list ako imaju neki tereti, tj ogranicenja. Kada to proveris sa tvojim papirima koje imas, i ako se podaci slazu, onda znas na cemu si. Ima neka fora sa tim vremenskim periodom, ali nisam siguran kako tacno ide, ako nadjem nesto ja cu ti javiti, a mozda i neko zna pa ce napisati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, ali nesto ne stima. Uneo sam broj parcele i broj lista nepokretnosti, ali nesto mi ne stima. Evo br.katastarske parcele je 1801/38, a posedovni list 183. Na pretrazi sa brojem parcele ne pokaze nista, samo na posedovnom listu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa brojem parcele nece, ne znam sto, ali ovo sa brojem lista hoce. Ukucaj samo broj lista, pa eeenter, i  sa leve strane ti otvori prozorcic i klikni na broj 183. I onda procitaj pa vidi. Koliko vidim ovde je neko drugi vlasnik, i povrsina je 3a53m2. Nesto se ne slaze.

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ovde moja moc prestaje. :( Najbolje bi bilo da jednom odvojis vreme i da odes dole na neki dan da vidis sta se desava, naostris se sa informacijama i zivcima i polako. Stvarno steta da propadne to. U svakom slucaju srecno!

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravnici moji, treba mi još jedan savet :D 

Šta podrazumeva porez na kapitalnu dobit? Prodali smo neku nekretninu i upozorio nas je notar na to, ali pretražujem net i ne nalazim ništa konkretnije... kažu samo da je taj porez 15%... O.o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...