Jump to content
FAS Euroauto Goran

Recommended Posts

Sto se folija tice - smanjeno za jedan papir saglasnosti proizvodjaca, koji su neki ranije davali i besplatno (konkretno Fiat je svojevremeno naplacivao 30 EUR). Sva ostala smaracina i klepanje taksama ostaje isto. Doduse uz jos jedan ranije izbacen papir, to je sada oko 50 EUR manje u odnosu na start pre par godina. A po meni i dalje nenormalno da papirologija kosta vise nego ugradnja dobrih folija iza B stuba.

Da li je neko radio foliju na prednjoj šoferci,mislim na ovu koja nije tonirana.Zanima me kako je što se tiče vožnje,noću ili po kiši 

Koliko ja znam soferke vec imaju folije u sebi (barem noviji automobili) i one same imaju UV zastitu tako da nema puno smisla stavljati foliju preko.

Fabricka stakla imaju odredjeno zatamnjenje, UV zastitu vec kako koje.

@dach@

Ne znam koliko je pametno igrati se sa tim, posto su nelegalne folije odavno proterane sa nasih puteva. Na vetrobran ne sme da se stavlja bilo kakva folija, a na bocna stakla ispred B stuba bilo je dozvoljeno do ukupno 30% zatamnjenja i 15% refleksije.

A bilo kakva folija na fiksnim staklima se primecuje iz aviona (bar je ja uocim). Fiksna stakla (soferka, zadnje staklo, stakla iza B stuba na 3v modelima) obicno imaju one tackice po obodu. Tu se folija tesko priljubljuje uz staklo i ostaje onaj lepi :) , beli "milje" od vazduha po celom obodu. Obicno se i ovi po servisima nesto ne trude da to eliminisu kod lepljenja, na prste jedne ruke mogu da nabrojim radove gde su uspeli da to eliminisu.

Bilo kakvo zaustavljanje i kontrola ako se uoci folija na prednjoj soferci ili kada bude opet neka akcija provere istih - racunaj na grebanje i skidanje folije na licu mesta ili slanje pravo na KTP. Takodje problem i na redovnom tehnickom pregledu, ako se uoci.

Pre 10-15 dana bio sa drugarom u Blackglasu i tada vidim da čovek radi tu foliju na šoferci. Kratko smo bili da bi malo bolje zagledao,ali kažu da često sada to postavljaju.Samo idu neke skuplje folije ne one osnovne.Nije problem ni ona nalepnica.Što se tiče UV zaštite možda baš skuplja vozila i imaju dodatnu zaštitu jeftinija neverujem.Prošlo leto snimao nešto u 500l-u i kad sam pogledao snimak lepo se vidi kroz šoferku kako prolaze ti snopovi UV zraka preko onog sjajnog dela na tabli.To se vidi samo na snimku ovako oko to neregistruje.Mislio sam da je  neko na forumu to već radio pa reko da pitam.

Burazer rešio da zatamni stakla,danas podneo zahtev. Fiat sada naplaćuje 4700 dinara za saglasnost. Sada nemože preko auto-kuća već samo preko njihovog sajta. Ide brzo samo traže da se očita saobraćajna i lična karta i da se to slika i pošalje.Treba i broj šasije da se uslika.

Screenshot_20210223-132846.png

Edited by dach@

Preterase ga, brate mili. S obzirom da su neki premium proizvodjaci davali dzabe.

Kada sam se interesovao za Stila, secam se da je ta saglasnost bila 3000 din.

Slazem se da je ranije stanje sa zatamnjivanjem moralo da se regulise. Ali je nebulozno da papirologija ispadne skuplja nego ugradnja top folija iza B stuba. Zato sam ih svojevremeno skinuo sa Stildze, a ovaj auto mi stize sa fabrickim tamnim staklima, pa nisam ni pratio desavanja. Za ovo bas preterase.

1 hour ago, Ivan said:

Preterase ga, brate mili. S obzirom da su neki premium proizvodjaci davali dzabe.

Kada sam se interesovao za Stila, secam se da je ta saglasnost bila 3000 din.

Slazem se da je ranije stanje sa zatamnjivanjem moralo da se regulise. Ali je nebulozno da papirologija ispadne skuplja nego ugradnja top folija iza B stuba. Zato sam ih svojevremeno skinuo sa Stildze, a ovaj auto mi stize sa fabrickim tamnim staklima, pa nisam ni pratio desavanja. Za ovo bas preterase.

Bas tako, preterali. Ne znaju vise kako bi uzimali pare. Strasno.

Kod mene fabricki tamna,  plus mrezice fabricke, jedini problem je sto me skoro svaki put zaustave da pitaju da li imam atest.

Edited by DraganUS

Ajde  pa napiši koliko je sve izašlo.