Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cak imam i sertifikat agencije  za bezbednost saobracaja da je vozilo ispunilo bezbednosne uslove zakona o saobracaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, igor0511 said:

+1 :)

 

Mene nisu ni zaustavljali. Sumnjam da znaju bas da FR ima fabricki zatamnjena stakla. Verovatno jos nisam naleteo.

Inace, ima blaga razlika u vidljivosti izmedju 100% providnog i zatamnjenog stakla. Nije to nista drasticno, ali uredno se iznutra vidi koje je koje. Na folijom zatamnjenjm staklima  jos lakse.

 

20170708_145423.jpg

 

Ako cemo tehnicki biti precizni, ne postoji 100% providno staklo :D To sto je nama 100% providno je najcesce 15-25% zatamnjeno odnosno nepropusno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored pomenutog, fabricka stakla mogu da imaju oznaku tipa "TRANSP 70% min", odnosno da je maksimalno zatamnjenje 30%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i je zakonski napred i "dozvoljeno" 30%, jer je to standardno najveci procenat dozvoljen proizvodjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6af68c47bf97afe87688e7d6fed53cba.jpg

 

Bio sam preko Bogoslovije uz upozorenje da skinem prednja. Isti pandur me je smarao i za Hondu i tek treci put je hteo da mi skine tablice prosli put, ne snam da li ima fotografsko pamcenje ali je bio u fazonu “opet ti”

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam grejao folije sa elektricarskim fenom i opet je ostao lepak a ovo sa vodenom parom je isti djavo jer se radi o temperaturi a ne pari.

Verovatno su folije bile jako dugo na autu a i dosao je auto iz Italije gde su gorele fino na suncu pa tako su se i tesko skinule.

Raspadala se na povlacenje  i ovo na videu je  pesma kako ih lik skida.

Verujte da moze  mnogo mnogo gore da izgleda skidanje a mene je zalomilo to lose skidanje na poslednja dva auta jer morao sam da ih skinem da bi dobio homologaciju od Agencije za saobracaj koji su pravi balvanjerosi  jer zahtevaju da se skida nesto sto je preko dozvoljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo svoje folije, a lepak se najbolje skinuo sa Nitro razređivačem. Pokusao sam i sa uljanim, medicinskim benzinom, obicnim benzinom, sve skida po malo, ali Nitro razbija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze nitrom ali je nitro agresivan i zna da skine onaj sloj na  grejacima zadnjeg stakla.

Meni je zato benzin bolji a skida isto kao i razredjivac s tim sto ne ostecuje sloj grejaca a jedina mana je sto posle ruke  smrde citav dan.^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operi ruke majstore :D

Ja sam lepak posle skidanja folija skidao onom tecnoscu za prozore i krpom, kakvi benzini, kakav nitro :mellow:

 

37 minutes ago, n3nE said:

Ja sam skinuo svoje folije, a lepak se najbolje skinuo sa Nitro razređivačem. Pokusao sam i sa uljanim, medicinskim benzinom, obicnim benzinom, sve skida po malo, ali Nitro razbija :D

Akrilni si trebao jos da probas :D

 

Jel a3 u pitanju ili nesto drugo vozis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nabavio sa otpada zadnja fabricki zatamnjena, prednja cu odlepiti.

 

Valjda nece sad da me smaraju.

 

a2171ffb001eeb8d466a98ae7d4daa83.jpg11c035e66736a0cd19db6fa2815a7bb1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 Zadnje nisam pokusavao, poprilicno se dobro skinuo lepak sa folijom :D

 

@beli_Punto Oooo beli punto druže stari :)

Zavisi kakve su folije, koliko dugo su stajale itd. To je prvo s čime sam pokušao, trljao pola sata i ni trunka se nije skinula :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sava said:
Ja nabavio sa otpada zadnja fabricki zatamnjena, prednja cu odlepiti.
 
Valjda nece sad da me smaraju.
 
a2171ffb001eeb8d466a98ae7d4daa83.thumb.jpg.0a02ef2f96e875d9d05b2799ad6ab2d1.jpg11c035e66736a0cd19db6fa2815a7bb1.thumb.jpg.d5bd69dac0705a5148ba6dbe46888067.jpg


Gde si nasao stakla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Ace iz Sapca, ona Ti karavanka sto je bila je imala fabricka zatamnjena stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostaje mi problem za zadnju soferku, em mi se ne skida da ne bi prekinuo grejace, em se tu staklo malo teze menja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ista zadnja soferka, samo sa zadnjih vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Sava said:

Kod Ace iz Sapca, ona Ti karavanka sto je bila je imala fabricka zatamnjena stakla.

To ona crna karavanka, sto je udarena od pozadi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...