Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Saglasnost proizvodjaca auta kia  3000 dinara

U black glasu radjeno zatamnijvanje i od njih sam dobio sertifikat za folije.2 papira.Tj specifikacije folija.

Atest cini mi se 6600(uplatnice su mi u autu) + usluga ams cmv na koju sam dobio popust zbog...

Sve zajedno,recimo ispod 12000.(saglasnost proizvodjaca+atest i usluga ams cmv)

 

Iskreno,imam fobiju od organa u plavom jer mi je cale nekad bio saobracajac i zato sve ide po slovu zakona kod mene.

Psiha je cudo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da zamoliš tamo gde si radio da ti daju.

 

Mnogo para izađe u pm. 100e ili ti više od samih folija. Kapiram ja da je to "dugoročno" ulaganje ali opet mi se čini kao preskupo za nešto što realno predstavlja samo slovo na papiru, odnosno da niko nije nikakav rad uložio osim kucanja nekog papira i brojanja para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupili merni instrument, kupili gomilu A4 papira, tinta, obuka radnika, šef, direktor, čistačica i mali akcionari i da ne nabrajam.

Realno treba sertifikovati foliju i radnike koji rade na lepljenju folije i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saglasnost proizvodjaca auta kia  3000 dinara

U black glasu radjeno zatamnijvanje i od njih sam dobio sertifikat za folije.2 papira.Tj specifikacije folija.

Atest cini mi se 6600(uplatnice su mi u autu) + usluga ams cmv na koju sam dobio popust zbog...

Sve zajedno,recimo ispod 12000.(saglasnost proizvodjaca+atest i usluga ams cmv)

 

Iskreno,imam fobiju od organa u plavom jer mi je cale nekad bio saobracajac i zato sve ide po slovu zakona kod mene.

Psiha je cudo...

 

A koliki % zatamnjenja? Napred i pozadi? S obzirom da su fabricki vec zatamnjena nekih 15% sigurno. Pa me zanima koliko si napred stavio i da li si uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napred nista tamnio.

Nisam dobio odgovor da li bi prosao atest.U sustini od par auta koje su tamnili tada,samo sam ja trazio papire za atest.Bilo im cudno,pa sam i pecat cekao da donesu,jer se papiri moraju pecatirati.

Kazu da lacika iz kamenice ima aparat za merenje i da stavlja i napred lumar koji prolazi atest.Verovatno samo termoreflektujuci.Treba nazvati,koga zanima.

 

Fabricka stakla na ceed-u imaju oznaku as2,sto znaci da je procenat zatamnjenja izmedju 20-30% ili obrnuto minimum 70% svetlosne propustljivosti.

 

Folije su lumar atr 35(65% zatamnjenja).

Okacicu vecaras atest sa podacima i procentima.

 

Inace ne stavljaju nikakvu oznaku,stiker na stakla na pregledu,tako da ako se folije ostete,stavim opet iste i sve po zakonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A isto tako mozes i napred da dotamnis stakla kad vec imas atest i mirna backa. Posto kazes da na foliji nema nikakvog "pecata" "ziga" i tome slicno.

Drug u Nisu koji radi sa Llumar folijom mi je rekao da moze i da mi izda papir za dalji atest ali isto tako mi je rekao da se folija obelezava necim, nekim brojevima, zigom ili cime vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam obecao.Atest ili uverenje.

A folije,kad je oblacan dan dosta tamne,kad je suncan dan kao juce dosta providne.Razlicita  providnost iz razicitih uglova.Kao i sa staklima.Sve zavisi kako pada svetlost.

Uglavnom zadovoljan ugradnjom.

Lumar Atr 35

 

Scan0012.jpg

 

WP_20160528_004.jpgWP_20160528_003.jpgWP_20160528_005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kao da iz AMSS rece da njima nekih 2500 za merenje a agenciji oko 3300? plus 30e potvrda od fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce,Posle je ukinuta jedna taksa od 3000 dinara.Cini mi se.

Ja sam uhvatio neki vakum izmedju odluke o ukidanju i primene...Pravili se oni ludi,ja cutao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

olaksavajuca okolnost je sto nema reatesta, jednom atestiras i miran si

Ali svako "druzenje" sa drzavom kosta 100 keka, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvesce oni reatest na pet godina nemoj da se sekiras, kao sto je bilo i sa plinom izdavali na 10 god na skapirali da mogu da uzimaju pare na 5 god pa svima skratili vazenje atesta... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, sta rade cekaju da se omasovi koriscenje istog(plin, zatamnjena stakla) da se svi dovedu u red da su po zakonu, onda kad sve to ispune i zakonsku normu i kvantitet onda ide hebanje, skracuje se vazenje istih propisa i uvodi se reatest i uzima se mnogooooo para.

Pametno i oni bar to misle ali ima neko pametniji od njih :)

Osam godina imam zatamnjena stakla i ne pada mi na pamet da im dajem pare nizasta da bi naskrabali nesto i uzmu ~100€…… ali ni to nije toliki problem nego znanje da ce da za to isto uvedu reatest i skracenje vazenja. Vec vidjeno, ja ovca nisam.

Ako vam trebaju pare dragi vlastodrzci zaradite, dignite privredu zaposljavajte, pravite nesto konkurentno i to izvozite eto priliva eto deviza.

Najlakse praviti i dizati namete gradjanima to i moja baba zna tu skola i umece nisu potrebni, ali to je ogranicenog trajanja ili dok narod ne poludi ili dok skroz ne osiromasi pa ne moze da placa iste, onda ste opet u buli ali tada nema izlaza.

Dakle sredite vi prvo drzavu pa se onda cujemo i vidimo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto, mozes tako i da protestujes na ulici, ne znam zasto je lakse na forumu ;)

 

inace, ako imas neku vezu na tehnickom, mozes tako da pricas, svi ostali ce ti proglasiti auto neispravnim!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2016 at 10:17 AM, dusman13 said:

Upravo tako, sta rade cekaju da se omasovi koriscenje istog(plin, zatamnjena stakla)

 

a sto stati na folijama??? nesto sto najmanje ima uticaja na voznu i bezbednost.

a xenoni, gume van gabarita auta, spustanje do asfalta, provera izduvnih gasova....

 

Nemoj da mesas atest plina na 5god , nesto sto stvarno utice na bezbednost i vozila i okoline, sa folijama koje samo mogu da pomognu i nema potrebe za atestom na 5god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo i ima smisla u uređenom sistemu,kod nas raspali Jugo recimo koji se jedva kotrlja o putu dobije atest za plin isto kao i recimo nov auto :rolleyes: 

 

Što se tiče folija beše im glavni argument bio bezbednost službenog lica koje te kontroliše i ne vidi dal ćeš da mu proturiš cev ili saobraćajnu kad te zaustavi :rolleyes:

 

I ono glavno svi zaboravljaju u tim agencijama uglavnom sede menadžeri za sve i svašta i tematiku poznaju kao što ja poznajme instrumentalno letenje na MIG-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da se plin atestira na 5 god, bez problema 10 godina moze da izdrzi i boca koja je atestirana na toliko godina.

Ako neko crevo treba menjati to ne mora na reatestu da se uradi to covek moze da ode do plinadzije i odradi ne treba to niko da ti kaze.

Ja ne vidim potrebu da se radi na 5 god. jer nema svrhe ako je sve atestirano da vazi 10 god.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zhorz said:

Nemoj da mesas atest plina na 5god , nesto sto stvarno utice na bezbednost i vozila i okoline, sa folijama koje samo mogu da pomognu i nema potrebe za atestom na 5god

 

Niko ne meša pojmove ali s obzirom kako nam uzimaju pare na vozilima, zvao sam da proverim jer i mene ceka atest folija

Inače, verovatno njima sa sapekta bezbednosti, folije smanjuju vidljivost .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ih staviti u crn auto i zaključati na nekom parkingu,a onda to isto uraditi sa autom koji ima folije pa da vidimo dal bi promenili mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2016 at 10:33 AM, srdjos said:
eto, mozes tako i da protestujes na ulici, ne znam zasto je lakse na forumu

 

inace, ako imas neku vezu na tehnickom, mozes tako da pricas, svi ostali ce ti proglasiti auto neispravnim!

 

Ja juce registrovao auto bez problema i bez ikakve veze a stakla su mi napred i pozadi zatamnjena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako: zelim da stavim foliju na 2 zadnja (bochna) prozora, srednjeg zatamljenja, u nekom zvanichnom auto-servisu koji ima dozvolu .

 

da li postoji mogucnost problema pri registraciji voziila?

 

hvala na odg.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta to znachi?

ovlashcenom servisu platim za montazu.

atest platim i ne prodjem .

:(

 

Da li ovlasceni servis daje garanciju da cu proci atest?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...