Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nama su jednom pri rutinskoj kontroli posumnjali na kocioni sistem na sluzbenom kombiju. Na licu mesta su nam skinuli tablice i otpratili nas do Autokomande na vanredni tehnicki dok je to tamo jos radilo. Kocnice su bile ok, ali zadnji tockovi nisu kocili ravnomerno. Sve smo platili preko racuna. Ne secam se iznosa.

Tako da znate, policajac moze da vam skine tablice ako posumnja na ispravnost ili sta vec drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa izgleda da vas je policajac zahebao! Na osnovu SUMNJE ne moze da skine tablice jer sumnja nije dokaz! Tek na osnovu dokaza moze da skine tablice, tj. nakon izvrsenog tehnickog pregleda na kom je UTVRDJENA neispravnost. :harhar:

Niko nije kriv dok se ne DOKAZE! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sa ovim izgleda nema sale moj drug je bmw zatamnio 50 posto zadnja i gde su vozac i suvozac po 25 jedva ga preko veze pustili na tehnickom po novom izgleda nesmes nista zatamljeno da imas ni jedno staklo rekli mu na tehnickom ako te zaustave panduri reci da si zatamnio posle tehnickog, inace izgleda su svi poceli da rade te ateste rekli su mu mozemo odma da te prijavimo za atest ako zelis cena je negde oko 10 000.

Tako da po novom ne moze tehnicki da se prodje ako su zatamljena stakla samim tim ne mozes biti u saobracaju i policija ti moze skinuti tablice iz ciste pakosti po meni je ovo uvedeno samo da se uzmu pare ovom napacenom narodu kazu zatamljeno nije dozvoljeno jer je smetalo policiji zbog njihove bezbednosti a kad platis 10 000 vise im nesmeta mislim smesno puno pozdrava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

10000 !!! Pa oni nisu normalni.

Sinoc me zausstavi patrola da me upozori da skinem folije da ne bih ostao bez tablica.

Sreca pa su bili fini cim sam prosao samo sa upozorenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.tamnastakla.com/zakon.html

bacite pogled :)

U periodu od 28.02.2011. do 13.03.2011. vršiće se kontrola vozila sa dodatno zatamnjenim staklima i ostalim prepravkama. Ukoliko vozilo na prednjim staklima ima tamniju foliju nego što je dozvoljeno Zakonom preporučujemo da se folija sa prednjih stakala zameni svetlijom, u suprotnom MUP ima pravo da skine tablice sa vozila

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam video da je drugar pisao da su ga zaustavili i da je morao da skine folije.

Skinuta folija sa stakla na licu mesta... 2 pandurska auta i gomila gledaoca xD mesto dogadjaja - Grosnica/ Stanovo xD...

Da znas da jesam... kako sam mogao :D i to me zaustavio zamenik komandira, nista lepse :S...

Da taj, pa je zvao kolege da dodju, a oni kad su stigli videli su da sam skinuo pa su se onda uhvatili za auspuh i izjava je bila "preradjen auspuh" i " imas dva auspuha" -to je pandurka tacno komentarisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugarici su vratili tablice, skinula foliju, otisla tamo po tablice, pandur izsao da ustanovi dal je stvarno skinula foliju i vratili joj tablice. A na dosta auta u Sapcu su skinute ili folije ili tablice. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u petak skinuli tablice zbog folije.Posto sam se zainatio i hteo da izvrsim atest otisao sam na masinski fakultet gde daju ateste i tamo dobio objasnjenje.

Atest za zatamnjena stakla daje samo VINCA jer jedino oni imaju uredjaje za to ispitivanje, ali za folije se atesti NE IZDAJU jer nije po homologaciji vozila tako da je trud uzaludan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Srbijo zemljo obecana! :thumbsup:

Ja imam prednja 25,zadnja 50,zadnju soferku 100,tako da sam ga ugasiooooo :wallbash:

Ne znam sta zapravo raditi,ali najbolje ne dirati nista dok ne narede.heheheh :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakva je norma za automoto savez , mislim koliko oni uvazavaju zatamnjenje na prednjim bocnim a koliko na staklima iza stuba da bi se mogao dobiti atest ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zvao institut vincu za atest za folije i receno mi je da nema sanse da se dobije atest jer svaka folija koja se stavi ima vecu propustljivost od dozvoljenih 25% kao sto je po zakonu.Ali jbg janisam hteo d a skidam pa cu ici sutra u auto moto savez da se raspitam, pa javljam.

Inace do sada nisam imao nikakvih problema sa pandurima oko r\toga,mada me nisu ni zaustavljali nesto.Zato normalna voznja i nece te pandur zaustaviti :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bacajte pare za ateste...

Fabrički tonirano staklo (a ima ga 90% automobila) ima svetlosnu propustljivost ~ 80%...

Stavljanjem najsvetlije folije koja se kod nas prodaje (50%) dobijate svetlosnu propustljivost od ~40%, dakle ~60% zatamnjenja i to izgleda ovako

cu1.jpg

i ne dobijate atest ni u snu... Ovo ne pričam napamet već zato što sam merio...

Jedina nada za one koji imaju ovako blago zatamnjen auto jeste da policajac verovatno neće ni posumnjati da je auto zatamnjen...

Oni kojima je auto zatamnjen više od ovoga bolje da se strpe narednih dana i ne voze auto ako neće da skidaju foliju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilnik je definitivno izmenjen! Od pocetnih 100% na zadnjim staklima dosli smo do toga da je na SVIM staklima sada dozvoljeno 25% zatamnjenja (osim naravno vetrobrana koji se ne sme dodatno zatamnjivati).

Sto ce reci da mogu da nas zajebavaju kako god hoce. Jedino resenje je skidanje folija, pa eventualno zatamnjenje do zakonski dozvoljenog maximuma.

Ono sto pise na sajtu black glass-a vise ne vazi.

Ovo se odnosi samo na naknadno zatamnjivanje stakala, a ne na fabricku zatamnjenost. I da ne bude zabune, razlika izmedju folije i fabrickog zatamnjenja je jako lako vidljiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

exxexe atest komsija i ja terali citroena iz vana u putnicko na atest izadje covek slika spolja auto jednom i vrati se nije ni pogledo unutra axxaxaxaxaxa sve ce to moci samo pare :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre desetak minuta sam zvao auto moto savez da pitam za atest za folije i rekli su mi da ni jedne folije ne prolaze i da nema sanse da se dobije atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze jel to u kg-u bilo...reci mi gde te zaustavili sta rekli?

Nisu mi rekli nista samo su mi skinuli tablice i onda sam morao da skinem sa prednjih stakla foliju da bi mi ih vratili.Inace nema veze gde si cim te vide odma skidaju tablice jer je to glavna akcija za ovaj mesec.

Jedina dobra stvar je to sto nema kazne ovog meseca dok je akcija ali zato posle!!!

Mnogi moji drugari policajci ih skidaju.

pre desetak minuta sam zvao auto moto savez da pitam za atest za folije i rekli su mi da ni jedne folije ne prolaze i da nema sanse da se dobije atest.

Lepo sam ja rekao za folije uceni ljudi mi rekli.Goveda jedna :rant::rant::rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre desetak minuta sam zvao auto moto savez da pitam za atest za folije i rekli su mi da ni jedne folije ne prolaze i da nema sanse da se dobije atest.

Za sva stakla ili samo za prednja bocna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije samo jasna jedna stvar , odakle oni kopiraju te zakne i pokusavaju da ih sprovode ?!

Pa postoje ovlascene radnje za tamnjenje stakala , znaci radnje koje drzavli placaju ko zna koliki porez za to sto rade , e onda mi obicni gradjani platimo tu uslugu , i regularno drzavi platimo porez za to sto smo uradili , i onda kad izadjemo na ulicu - skidaj folije i tablice c c c a ko ce nama da vrati pare ?! :wallbash:

To isto kada bi legalno otvorili prodavnice nauruzanja i narkotika i uredno placali porez . . . i onda kad neko nesto kupi u toj radnji - policija ga iza coska iscina i uhapsi zbog posedovanja c c c :realmad:

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema zezanja, moraju da se skidaju i kraj price. Ocekujem neku slicnu akciju i za xenone uskoro :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije samo jasna jedna stvar , odakle oni kopiraju te zakne i pokusavaju da ih sprovode ?!

Pa postoje ovlascene radnje za tamnjenje stakala , znaci radnje koje drzavli placaju ko zna koliki porez za to sto rade , e onda mi obicni gradjani platimo tu uslugu , i regularno drzavi platimo porez za to sto smo uradili , i onda kad izadjemo na ulicu - skidaj folije i tablice c c c a ko ce nama da vrati pare ?! :wallbash:

To isto kada bi legalno otvorili prodavnice nauruzanja i narkotika i uredno placali porez . . . i onda kad neko nesto kupi u toj radnji - policija ga iza coska iscina i uhapsi zbog posedovanja c c c :realmad:

Nije ti bas najbolje poredjenje, Te folije ne moraju da se lijepe samo na aute - mogu i na prozore stanova i kuca, sto je legalno. Ili na autobuse, na staklima gdje sjede putnici. Moze i na kamperima i kamp prikolicama, ...

Ali slazem se sa tobom da bi prodavci trebali da te upozore unapred da krsis zakon ako ti montiraju tako nesto. Ili ako smatraju da ne krse zakon da ti garantuju odbranu legalnim metodama od drzavnih organa koji, po njima, pogresno provode zakon. (u jednoj drugoj temi firma je reklamirala modul koji su nazvali procesor policijskih svjetala, sa sve snimkom crveno-plavih svjetala na auto i izjavom da jos nemaju zvucne efekte. Kada sam ih pitao zar to nije regulisano zakonom, zabranjeno i kaznjivo, odgovor je bio da su naziv da lisimbolicno, da oni ne prodaju led trake i da ti to mozes da okacis i na jelku i da su oni to napravili na zahtjev kupaca).

Zato i cekam odgovor u temi Black Glass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve detaljne informacije mozete dobiti u amss-u na br. telefona 333-1290

zatmnjenje je dozvoljeljeno 25% propustljivost 75% informacija koju sam dobio od njih je da nijedna folija za sada nije prosla atest odnodno nijedna folija kod nas ne zadovoljava te kritrijume,tako da dzaba smo krecili!

taj atest odnosno potvrda se izdaje i kosta 2400 dinara,ali dzabe to sve kad ne moze niko da prodje!

po novom zakonu ne sme ni na jednom staklu biti folije!

eto pozdrav,pa ako ima jos neko neku informaciju nek javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...