Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ko moze da mi kaze gde imaju jeftine foolije da se kupe???

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja neke folije stoje mi bzvz skoro 2 cela pakovanja,kupio sam ih jer sam mislio da cu uspeti sam da zatamnim ali sam brzo odustao,jedno pakovanje neotpakovano a od drugog fali za velicinu zadnjeg prozora na puntu,platio sam ih nesto oko 1000 din,ali dao bih sve za 500din ako ti odgovara javi.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam na tv-u gledao neku emisiju (Galileo valjda - Prva tv) i bas su se mlatili folijama i zatamnjivanjem stakala. Sve je to lepo ali kad je doslo vreme za teh. pregled njih kao vracaju jer nemaju atest za folije na staklima. Nema veze sto je zakonom dozvoljeno,mora da se atestira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok bre, ja sam isto gledao tu emisiju. Pa sta mislis, da snime emisiju u fazonu "ko sisa tehnicki"!!! Naravno da ce da pmenu atest kao obavezan. Ja se licno i ne secam kada sam zadnji put izasao na teh. pregled, pa nikada nisam imao problem oko toga.

Sto kaze Kolega Jankovic to nije nikakav problem.

imam ja neke folije stoje mi bzvz skoro 2 cela pakovanja,kupio sam ih jer sam mislio da cu uspeti sam da zatamnim ali sam brzo odustao,jedno pakovanje neotpakovano a od drugog fali za velicinu zadnjeg prozora na puntu,platio sam ih nesto oko 1000 din,ali dao bih sve za 500din ako ti odgovara javi.pozz

Hvala puno, ali sam se vec snasao i kupio. Ako nekom koga znam bude trebalo, seticu te se... One More time, TNX

Edited by Marikoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba tehnicki kad neka glupost moze da vrisne i nakon islaska iz istog...

Tako daje to cisto procedura da ne bude bas da ni 1 sijalica na kolima ne radi ili svasta nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja planiram ovih dana da zatamnim stakla,koliko sam cuo ovde kod nas u Novom Sadu nikog jos ne diraju,valjda nece ni mene :D

 

Jesi uspio da stavis folije? Jel imas preporuku gdje da odem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da ne lutash puno :) https://www.facebook.com/TCFfolijaCentar

 

Nisam bio zadovoljna, jelte posto sam imao specifican slucaj sa presvlacenjem krova, ali prozori su odradjeni korektno kao sto i znash jer si i imao priliku da vozash isti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da ne lutash puno :) https://www.facebook.com/TCFfolijaCentar

 

Nisam bio zadovoljna, jelte posto sam imao specifican slucaj sa presvlacenjem krova, ali prozori su odradjeni korektno kao sto i znash jer si i imao priliku da vozash isti :D

 

Fala Ivek :-)

A i pitanje sam postavio prije nego si me reko voditi tamo :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija sa sa evropskim zemljama što se zatamnjivanja tiče? Da li je tamo dozvoljeno, zabranjeno, do kog procenta? Ima li neko takvu informaciju. Konkretno me interesuje grcka i makedonija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno imam folijom zatamnjena stakla i bas planiram na leto da idem preko Makedonije do Grcke, ali malo i po Makedoniji.

Koliko sam se ja raspitivao, za ovakve stvari vazi pravilo da za tebe vazi zakon tvoje zemlje tj osiguranja koje placas.

Tako je i u Bosni-kod njih nije dozvoljena zadnja soferka da se dira, ali ti kao drzavljanin r.Srbije u kojoj ti je registrovan auto i placeno osiguranje (+ti oni traze i zeleni karton) imas pravo da udjes u zemlju i vozis se i sa crnim zadnjim staklom.

U Nemackoj je obavezno da se svaka prepravka upise u saobracajnu i sad zamisli kad bi taj zakon vazio za strance-Edo ne bi nikad iz Bosne izasao! :lol:

Makedonci hoce da zezaju, cimaju i sl za sve i svasta, vrlo rado hvataju na radar, pune linije i slicno ali se prodaju za 5-10€, tako da to nije problem.

Grci imaju zdravu ekonomsku politiku-turiste ne diraju osim u slucajevima velikih prekrsaja gde jednostavno moraju. Znaci vozi se opusteno preko ogranicenja, parkiranje skoro da moze svuda, nema rutinske kontrole-niko ti ne trazi dozvole, ovlascenja, izvode, i ostale kupusarije, opreme, prve pomoci, sijalice i sl. Nikad me niko tamo nista nije pitao, jedini kontakt sa grckim sluzbenicima je na granici gde ti pozele ugodan boravak kad ulazis i srecan put kad izlazis iz zemlje :D

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi ugostitelji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako + tome dodaj da to u Crnoj Gori baš i nisu, da iz Smedereva imam ~450km do jadranskog mora a ~600 do egejskog, ali zato i tamo i ovamo imam istih ~7sati vožnje, čak do CG i više. O kvalitetu puteva, gužvi, nervozi, riziku......da ne pričam.

Verujem da bi u CG zezali sa SRB tablicama a tamna stakla, nije sad bas da sam ubedjen , ali me ne bi zacudilo da se natrči na nekog pajsera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozao dva puta svoj do grcke na more i nikakvih problema nisam imao sto se tice stakala. Doduse nisam ni bliskih kontakata sa gospodom u plavom imao :) Ali sto se tice Grka mislim da je kod njih politika tokom turisticke sezone ne pravi **anja i nemash problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ I ja imam ovakva iskustva. U Grčkoj te niko ne dira. Vozi normalno (čak i normalno brzo) i niko te ne dira.  A i zašto bi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde mogu da se kupe kvalitetnije folije za stakla tipa LLumar, 3M, Sun-gard, Profilon, Global i slične, ali na količine za jedan automobil, a ne velike rolne po 10 metara. Firme koje uvoze LLumar prodaju samo minimalne dužine po 10 metara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte neku preporuku za Beograd, jos bolje, Novi beograd ili Zemun,  gde mogu da stavim na Cromi lumar folije, za sada ocu samo na zadnjim staklima..dok se ne iskristalise situacija sa prednjim :)

 

A otici cu ovih dana  u AMSS u goce delceva, na 100 metrami je od stana, da probam da dobijem informaciju iz prve ruke, pa cu napisati komentare..

 

Zanimljiv link koji mnogo objasnjava :

http://www.propisi.com/zatamnjena-stakla-na-vozilu-moze-ne-moze-pitanje-je-sad.html

Edited by djuzoran

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisao sam vec, imas na nbg kod starog mosta black glass. momci rade profi, jako kvalitetno i jako brzo. imas dva tipa llumar folija kod njih i naravno dve cene. na licu mesta dobijas i atest!

zakon kaze da pozadi radis sta hoces a napred do 30%. uzmi u obzir da su tvoja stakla vec 10-20%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas licnog iskustva sa njima? Isto Lumar folija? Atest koji se dobija, vazi pred zakonom ili ne, ocu reci atest ti treba za staklo a ne za foliju, jer ako je kaosto se prica staklo sa vec nekim stepenom zatamnjeno...atest za foliju ti nista ne znaci?

imas dva tipa llumar folija kod njih i naravno dve cene. n

Kakva dva tipa, jel nije prodaja magle :) Neki detalj jos...

Edited by djuzoran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao pre par minuta black glass pa evo info (cene su za celu Cromu):

120 eura za luminar najnovije generacije

100 eura za luminar prethdne generacije

45 mnuta stavljanje

5 godina garancije

Folije napred su sa 8% zatamnjenja, pa nisu ni uoclujive ali imaju valjda tu toplotnu i Uv zastitu

A one iza imaju razne pa moze koje oces da se stave..

 

@kolega.jankovic

Napred si stavljao te a 8% ? kako ti se cini jel leti osetno bolje sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...