Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Lumar je zakon! Ima drug na audiju vec par godina, extra kvalitet, ne pokazuje nikakve znake istrosenosti, a iznutra se vidi sve kao da ih nema! Ja sam stavio kod mene na puntu 25%, ne zbog zakonkog ogranicenja nego iz estetskih razloga. Na % i zakon se ne obazirem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš na 25% zatamnjenja, to se skoro i ne vidi da je zatamnjeno. I ako mislite da se procenti sabiraju, to nije tačno. Ako imate već tonirana stakla, primer 25%, i stavite foliju 25%, pa mislite da će biti 50%, nije :laughing: biće dosta manje.

Ja sam imao već nekih 20%, stavio još 50%, ali unutra se providi onako fino. Da je 70%, ne bi se videlo skoro ništa :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bas zanima,kao sto migun kaze,zta ce biti sa onim sto su ima stakla 100% ili ,70,80 % zatamljena,pa ja znam 10pandura koji voze sa 70,80% zatamnljenim staklima.Ne bih voleo da me zezaju,alio mislim i da nece,ali u tom slucaju idem pravo kod nacelnika stanice,sa slikama njegovih kolega,tj.njihovih vozila i da ih pitam sta je to,ako oni mogu sto ja ne mogu....naravno ne bih voleo da toga dodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da idem u Grcku za par dana, i posto imam zatamnjena stakla (sve sem soferke, lumar 80%) da li neko zna da li je tamo to dozvoljeno i da li bi mogao da imam nekih problema..??

Share this post


Link to post
Share on other sites

neces imati problema,meni su sva stakla zatamljenja i pre dve nedelje sam bio u EU niko mi nije pravio problem a videli su folije

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oko folija je aktuelno samo kod nas i to kad im treba brzi kes, http://www.facebook.com/llumar.zatamnjivanjestakala pogledajte albume, vecina su automobili sa stranim tablicama koji dolaze da im radi ... atest im ne izdaje sigurno, a ne verujem da bi se po Svajcarskoj i Austriji kacili sa zakonom jer tamo nema trt mrt, nema odlaganja i dogovaranja. Od sutra pocinjem da radim i kad skupim pare kupicu providna zadnja stakla, imam broj od coveka iz Beograda rekao mi je da je za punta 70 evra cena za sva stakla sem soferke, poskidacu ove buvljak folije i odradicu sve u jos tamnijoj varijanti :D ... a kazne samo neka pisu. Meni je problem kad napravim problem, a kad ga oni izazovu ja tu ne mogu nista ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ovo moram da podelim sa vama, veceras odem da se provozam, i u povratku primetim sivu zastavu10 sa plavim tablicama stoji pored puta. Vozim lagano, kolega izadje i zaustavi me propisno i parkiram se i cekam. Prozor otvoren negde do pola, on prilazi i trazi dokumenta, ja mu dajem a on kaze da izadjem napolje.

Izadjem ja i krene on da zagleda i da pipka staklo. Napipao folije i pocne da smara, znas ti kolika je kazna, znas da ti sledi 3 meseca zabrane ovo ono ... i ja mu kazem kako on nema prste koji su specijalno stvoreni za otkrivanje folija. On kaze da se vidi da je staklo tamno i da se spolja ne vidi nista, na sta sam mu odgovorio da i nema potrebe da vidi sve.

Poceo je da mi mase onim dokumentima i sam sam cekao kad ce da mi lupi samar koliko se naljutio. Posle dodje drugi kolega i pocne da spusta loptu i prvi se smiri. Pita on sta da radimo, ja mu predlozim da me pusti jer nisam napravio nikakav prekrsaj, ili da odemo tamo gde on moze da dokaze da su moja stakla tamnija od dozvoljenog, jer znam da takvo mesto u Smederevu ne postoji. Pocne i on da gleda i kaze da skinem jer cu imati problema opet sa drugom patrolom i rece da ce da me pusti, ali dokumenta mi kod ovog prvog, a on otisao kod svog auta. Prilazim mu ja i trazim dokumenta, a on se izdere na mene: sad si ovako prosao sledeci put znas sta sledi. Ja uzmem dokumenta i kazem da znam i da moze da radi sta mu je volja ... :D

Sto se tice manjih mesta verujem da nigde nema tih uredjaja za merenje propustljivosti folije, a vi u Beogradu, eventualno Novom Sadu i Nisu vidite kako cete ako naletite na budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mu kazem kako on nema prste koji su specijalno stvoreni za otkrivanje folija.

:laughing: :laughing: :laughing: hahahahha voleo bi da sam mu video facu kada si mu to rekao :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve dok ne naletis opet na njega pa te posalje na vanredni tehnicki pregled... :turned:

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas taman uhvatio da telefoniram kad spazim pandura i ispustim tel na brzinu vidi on nesto se tu mutno desava i zaustavi me kaze dobar dan rutinska kontrola kazna 3000hilj reko za sta? kaze niste upalili svetla a meni upaljena pozicija (inace bio sam mazdom na kojoj imam diode u poziciji koje osvetljavaju pola fara i nema potrebe za kratkim svetlima) i krene rasprava sta su dnevna svetla i sta moze a sta ne moze posto je video da to ne prolazi uhvati se za napurslu soferku (a zatamnjena stakla ne primecuje), kaze za to 5000hilj i nakon duze rasprave rastasmo se uz reci da ce da PAZI NA MENE i ako me uhvati sa istim prekrsajima pisace mi... ja lepo krenem pa ga malo okadim izduvnim gasovima cisto za srecu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako ne kažnjavaju one indijance sa kockicama ili prvom serijom petica koji misle da voze vrhunske limuzine pa pošto su još i strašni kriminalci svi zatamne stakla maskimalno da se ni sa 30cm kad gledam na semaforu ne vidi ništa unutura. Da ćelavi glavonja ne spusti prozor posle jednog takvog virenja, ne bih ni znao da li muškarac ili žena voze :rofl: A ti famozni 2.0 benzinci dime više nego Vuletov jtd na Mišeluku :evil: Bar da idu nešto nego mi ljudi uleću a sporije idu od mene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zasto uopste i kaznjavaju !!! Svako vozi ono sto moze i mora. Sto npr ne kazne ove sto voze preko 100 tamo gde je ogranicenje 50. Oni su opasni po zivot, a ne mi koji smo stavili folije ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

veceras oko 19:30h

ja skrecem desno bez migavca i nisam vezan pandur iza coska mase palicom ja stanem

on:Dobro vece dokumenta

ja: izvolite, i ocekujem zasta ce da me smori

on:folije na prednjim staklima skinite ili pribavite atest,folije su vam tamnije od propisanih...

ja:hocu :)

znaci uskoro mozemo ocekivati AKCIJU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači sad kad napravimo neki prekršaj samo treba da govorimo kako imamo folije :rofl: Moraću do neke knjižare po kolaž papir ako se ovo još nekom desi.

Boki da li planiraš da skidaš sad folije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto bi ih skidao,meni ne smetaju... :)

akcija ko akcija 2-3 nedelje i sve po starom tako da necu,jedino ako stvarno nesto krenu da smaraju onda cu skinuti ali samo sa prednjeg stakla i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti boki skini sam vozaceve ili suvozave strane,nemoj oba :) ja necu ,to znam,kada je bio onaj haos,pre cini mi se god dana,moj komsija sa golfa 3 skine folije koje su bile profi,auto izgledao mnogo dobro,nikad ga nisu zaustavili,sada se kaje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da se ne kajem, duša me boli, 130e sam dao za lumar folije, a sad sam ih skinuo... mada doći će opet, samo da sačekam da vidim šta će da bude sa tim zakonom

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda nije mesto na kojem da postavim pitanje.. ali ajde :) da li neko zna gde mogu da se kupe Llumar folije za stakla, posto znam da tamnim stakla, aa kineskih mi je vise preko glave...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Igor0511

Ja bih odmah krknuo diskretne Llumar, ko bi pravio problem???

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...