Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ja sam jednom prilikom nasao jako tamnu na buvljaku i nikad vise, kad su poceli da prde o novom zakonu, nije ni na buvljaku bilo tamnije, svi su prodavali istu foliju koja je manje vise providna

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Od koliko procenata ti je bila ta sa buvljaka? da te pitam verovatno imas ovu kvalitetnu foliju na svom autu koja niej sa pijace?

ja sam mislio da stavim ovu od 30% jeste tamna spolja malo vise al se vidi iznutra...kao sto rekoh ne daju mi se jos pare za kvalitetnu dok se ne odluce jednom sta hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam radio kod profesionalaca, iskljucivo sam, ne znam koliko procenata je bila ta tamna, ali znam da se spolja nije videlo nista, a iznutra si mogao solidno da vidis sta se desava napolju.

Moj ti je savet da ako vec nemas para za profi lepljenje folija, odes do buvljaka, potrazis im da vidis sta nude, odaberes koja ti odgovara i zalepis polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa morao sam da citam nikako da odlucim a sad kad sam ih procitao jos gore ne znam :D , koja je konkretna razlika izmedju profi folja i ovih obicnih ,verovatno sto se bolje vidi iznutra i sto spolja nisu toliko tamne? ma imam kintu za profi al ne bi da ih nesto cesto skidam zbog plavaca :mellow: da bacam pare, zato cu lepo ovu obicnu za vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada zakon konačno stupi na snagu, a hoće, neće da te pandur tera da je skidaš, nego da platiš kaznu od 15 do 30 hiljada dinara, i da ti uzmu dozvolu na 6 meseci.. Ja sam platio 130e postavljanje Lumar folije, tada je zakon bio da sme 25% da se zatamni i ja sam otišao kod ljudi koji to profesionalno rade i zatamnili su mi stakla sa folijom od 25% i pre dva meseca je izrečeno u medijima da je usvojen zakon da sme 30% napred, ali su merenja pokazala da Punto ima fabrički 27% zatamnjenja i da sa tom folijom ima preko 50% zatamnjenja... Ja sam se raspitao na par mesta i kod par ljudi koji bi trebalo da postanu deo te priče i skinuo folije pošto nisam imao gde da uradim taj atest, ostavio bih bar zadnja stakla da sam imao gde...

E sad, mnogi su rekli kao ma šta ti je, kao ko to gleda, nikoga još nisu zaustavili... Tako su pričali mnogi i kada je donet zakon za dad moraš da vežeš pojas i pališ svetla, da imaš prvu pomoć i prsluk, pa kad je krenula akcija i počeli da kažnjavaju i deru kožu sa ledja, svi su počeli da se vezuju i pale svetla i svi imaju fluorescentni prsluk i prvu pomoć u kolima....

Ja sam folije skinuo teška srca i izgubio svaku volju da auto dalje sredjujem, isključivo iz razloga što sam trenutno u finansijskoj situaciji da ako bi me zaustavili i kojim slučajem kaznili, ja bih morao najverovatnije da prodam nešto da bih tu kaznu platio, a da ne pominjem onih 6 meseci bez dozvole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada zakon konačno stupi na snagu, a hoće, neće da te pandur tera da je skidaš, nego da platiš kaznu od 15 do 30 hiljada dinara, i da ti uzmu dozvolu na 6 meseci.. Ja sam platio 130e postavljanje Lumar folije, tada je zakon bio da sme 25% da se zatamni i ja sam otišao kod ljudi koji to profesionalno rade i zatamnili su mi stakla sa folijom od 25% i pre dva meseca je izrečeno u medijima da je usvojen zakon da sme 30% napred, ali su merenja pokazala da Punto ima fabrički 27% zatamnjenja i da sa tom folijom ima preko 50% zatamnjenja... Ja sam se raspitao na par mesta i kod par ljudi koji bi trebalo da postanu deo te priče i skinuo folije pošto nisam imao gde da uradim taj atest, ostavio bih bar zadnja stakla da sam imao gde...

E sad, mnogi su rekli kao ma šta ti je, kao ko to gleda, nikoga još nisu zaustavili... Tako su pričali mnogi i kada je donet zakon za dad moraš da vežeš pojas i pališ svetla, da imaš prvu pomoć i prsluk, pa kad je krenula akcija i počeli da kažnjavaju i deru kožu sa ledja, svi su počeli da se vezuju i pale svetla i svi imaju fluorescentni prsluk i prvu pomoć u kolima....

Ja sam folije skinuo teška srca i izgubio svaku volju da auto dalje sredjujem, isključivo iz razloga što sam trenutno u finansijskoj situaciji da ako bi me zaustavili i kojim slučajem kaznili, ja bih morao najverovatnije da prodam nešto da bih tu kaznu platio, a da ne pominjem onih 6 meseci bez dozvole...

Brate zao mi je to sto cujem, pogotovo od nekog ko voli automobile i sredjivanje, sad si i mene razocarao posto izgleda da posle toga sto si rekao necu ni da stavljam, polako samo nikome nije lako danas u ovoj zemlji, ako su folije zabranjene ostalo nije, a situacija nam je u zemlji takva kava je u losijoj zemlji nismo mogli da zivimo, sve se menja samo plate ne... i to sto kazes za pojaseve,pomoc itd . tu si u pravu.... inace ja sam blizu TS ne iz KV, sve najbolje ;)

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon je donet i izrečeno da atest može da se odradi u AMSS i na Mašinskim Fakultetima, bio sam i u AMSS u Trsteniku i na Mašinskom u Kragujevcu, obe ustanove nemaju aparat za merenje procenta zatamnjenosti i kažu mi da to najbliže ima u Beogradu i Nišu, a ja dok odem tamo mi treba 3.000 din i još 2.400 za atest, pa kada sam se preračunao jeftinije mi je bilo da skinem folije... U suštini sve bi drugačije bilo da ne postoji taj fabrički procenat zatamnjenja...

Jedina fora koja može da se izvede je da se zatamni nazad koliko hoćeš, napred da se stavi providna folija koja štiti od zračenja (i koja je jedina dozvoljena i može da prođe atest) i odeš u ustanovu koja može da ti izda atest, oni napišu tamo da su sva stakla osim šoferke naknadno zatamnjena i ti odeš kući i skineš te providne folije sa prednjih stakala i staviš recimo foliju sa 25% zatamnjenja i kada te zaustave, ti regularno imaš atest, pokažeš mu i prijatno i doviđenja, osim ako im ne padne na pamet da te pošalju na vanredni tehnički, a iskreno u celoj centralnoj Srbiji nemaju gde to da izmere, tako da možeš da se cimaš jedino ako odeš negde dalje...

Ovo će da bude tek početak, u Hrvatskoj ti u saobraćajnoj piše dimenzija točkova, za veće felne ti treba atest, onda u Mađarskoj ne smeš da imaš ksenone ako nemaš prskalice na farovima i autonivelaciju, što reče Neša, izmisliće oni ateste i za spojlere i za sve što nakačimo na auto a nije fabrički...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da li su bre oni normalni? znaju li oni koliko ima onih koji voze modifikovane automobile zato sto vole da im auto bude lepsi, znaci nisu mogli da nadju bolji nacin nego da zaradjuju na nama koji modifikujemo automobile odatle da pune buzdet,sve sami lopovi, e pa mene nece da zaustave s tim glupostima sutra kupujem alu felne sam nasao od 17 inca i stavio sam KYB amortizere a oni nek se JE*U malo...

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio gde imnace radim teh pregled i svratio da pitam u vezi zatamnjivanja stakala, rekli su mi da je mala sansa da prodjem teh sa njima, i da sacekam dok se zakon ne regulise kako treba, i da su ovi koji imaju zatamnjena stakla u frci da ih stalno cimaju panduri, i da na teh nisu mogli da prodju,tako da nista za sad.... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boli tebe uvo tebi super :lol: ...mogao bih al je malo dalje...ne znam kakvi su tamo predstavnici zakona po tom pitanju, ali ovde nikom ne mozes da pogodis narav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahha a gde ti to ides na tehnicki, dodji u smederevo i niko nece ni primetiti da imas folije :D

bas to!! na mazdi kad sam radio tehnicki nisu ni primetili da imam folije a sva stakla su mi zatamnjena, a i skoro me panduri zaustavljali i nisu me cimali samo redovna kontrola.. :)

Edited by ivansd

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li to znaci da i za zadnja stakla treba atest ili samo za prednja i soferku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, kakve veze to ima kada atest ko atest (ovaj koji sada izdaju) ne vredi ništa? :whistle:

On jednako ne vredi ništa i za sva stakla grupno, i za svako staklo pojedinačno, i samo za zadnja, i samo prednja, i za samo gorni levi ćošak zadnjeg desnog stakla... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako vi radite sta vam je volja, ja danas izlepio folije na prednjim staklima i zalepio vizir ... Ne radi mi stampac pa ce atest malo da priceka, pandurima ako se ne svidja nemoj ni da me zaustavljaju ... :D

Neka mi se javi neko kome su trazili atest ... sta sad treba pored vozacke, saobracajne, evropskog izvestaja, polise osiguranja i ko zna cega jos, da nosim i raznorazne ateste

Ljudi vi stvarno niste svesni gde mi zivimo ... Volim ovu zemlju ali mrzim ovu drzavu ... pa ne mora sve sto oni napisu da se plati ... to ne stoji nigde u zakonu da MORAM da platim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi vi stvarno niste svesni gde mi zivimo ... Volim ovu zemlju ali mrzim ovu drzavu ... pa ne mora sve sto oni napisu da se plati ... to ne stoji nigde u zakonu da MORAM da platim

Lepo receno... :D ... nego jel bi mogao meni da pribavis taj atest da istampam iako ne vredi nista :D

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odštampaću ti ja jedan hahaha :D Ima odma da te uhapse :D Šalim se i ja ću da tamnim vozač suvozač 30% pa šta bude biće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja nisu mnogo tamna, ne znam da li pise na pakovanju koji je procenat propustljivosti, uglavnom sad sam se provozao i ok se vidi iznutra ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ... dal stvarno verujes da cu da stampam atest :rofl:

Brate vidis da sam stavio smajli ,nisi se valdja primio :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja nisu mnogo tamna, ne znam da li pise na pakovanju koji je procenat propustljivosti, uglavnom sad sam se provozao i ok se vidi iznutra ... :D

Jel si zatamnio sve ili samo zadnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zatamnio sva stakla sa 50% LLumar ATR. Neka ide život. Folije dosta znače, a u autu se sve vidi, neko bi možda pomislio i da su fabrički malo više zatamnjena od standarda. Platio 80e, i ako me za ovo budu drkali, ne znam šta će onda oni što imaju 70-80% zatamnjenja. Inače iz auta se sve vidi napolju kao bez folija, a sunce više ne peče i klima ne mora da se muči :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...