Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mene su slabo kad zaustavljali u Kg - u,nikad mi ni za xenone a ni za stakla nisu pominjali nista.Ja mislim da si pogresio sto si skinuo.Jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprema drzava prepad. Oce da se prosiri prica da nikoga ne cimaju za stakla pa ajde da zatamnim i ja kad i ostali voze tako i ne drkaju ih i onda kad ih bude gomila sa tamnim staklima.....pljas!!! Ovako ako odma krenu u kontrolu imaju malo potencijalnih musterija pa se ne isplati...cekaju da se nakupi pa da deru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pricao sa covekom koji radi folije, kaze mora se po atest u AMS, ali u svakom zakonu postoji rupica pa i ovde postoji rupa, tako da mozemo opet kako nam je volja, odes zatamnis stakla kao covek, samo zadnja bocna i zadnju soferku, posle toga ides u AMS i dobijes atest, a atest se izdaje za auto, ne za staklo posebno, posle se vratis i sacekas da zatamne i prednja bocna stakla i igra moze da pocne. Atest cuvas, pa kad :police: potrazi ti mu pokazes, a on nek razmislja da li je to to, trazio je atest dobio je atest ...

Cena za punta 3v je 75e

Ako nekom treba broj i kontakt nek se javi na pp, momak je iz Beograda i video sam na njegovom autu bas su kulturno zatamnjena stakla :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli_Punto

Moras na prednja stakla staviti providnu foliju pre atesta jer ti u atestu (doduse nevazecem) pise da li su prednja stakla naknadno zatamnjena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nevazeci atest kao sto kazes, onda ja lepo kupim foliju na bubnju, povadim stakla i nalepim folije, bez atesta i bez bilo cega i dovidjenja, ja sam smatrao da covek ne laze i da radi to regularno, ali sta bude posle kad me zaustave, ne zelim da razmisljam sad o tome ... kazne i onako ne placam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti atesti sto izdaju Ams ili ti servisi ne vaze, atest vazeci moze da se dobije na masinskom fakultetu.. ;-)

Onog dana kada je objavljeno u medijima da je donet zakon o zatamnjenim staklima, rekli su da su mesta za izdavanje atesta AMSS i Mašinski Fakulteti, i ja sam proverio i u AMSS u Trsteniku i na Mašinskom fakultetu u Kragujevcu, i na oba mesta su mi rekli da nemaju uredjaj za merenje, tako da su trebali prvo da se organizuju i utvrde gde se tačno izdaje atest, pa da onda donesu zakon, a ne da ja koji sam iz Trstenika moram da bijem put od 200km u jednom pravcu do najbližeg mesta gde mogu da uradim atest i pritom rizikujem da me usput zaustave i pišu mi kaznu što nemam taj isti atest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja da moraju da postoje neka pravila i propisi, ali plate kao u kurdistanu, a standardi evropski to ne ide. Ako je tacno ovo sa slike, onda se vise isplati voziti mrtav pijan, mislim manja ce kazna da bude ... Imamo drzavu i vlast koju niko ne postuje i ne smatra za ozbiljno, a nasli su na nama da se izostravaju, pa i majmun bi progovorio da je na ovakvim mukama :realmad:

535830_10151118611384251_381911009250_13562294_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ beli_Punto

ja sam vidjao i na tarbama da pise svasta... ipak ce to u zemlji srbiji da se resava na umilniji nacin i dalje sa crvenom ili dve u saobracajnoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado bih zatamnio stakla vozač/suvozač napred al' nešto mi se ne baca lova na atest ako nije potreban a ni pandurima mi se ne daje kinta,bolje sačekati pa videti kako će se situacija razvijati :D

Edited by Yugiša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zatamnjena stakla, a blizi mi se registracija, pa me zanima gde mogu da izvadim taj atest, i koliko kosta. Da li treba da idem na masinski fakultet, ili neki AMS servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle,

mogu li ili ne da toniram folijom sve do prednjih stakala na Stilu do kraja?

i u kom procenut je najbolje da bude tonirano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec 3 jeb**a sata citam razne forume i ovu temu na ovom forumu do kraja sam procitao i glava me zabole,danas sam kupio folije tako da moze mi kako stoje stvari danas ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da pednja bocna idu 30 % , a zadnja bocna i zadnje neograniceno po najnovijem pravilniku,jeltacno?...e sad,ja nisam imao pojma za taj atest da mora da se ima (koja glupost) dok nisam se detaljno informisao i citao razne komentare po svakakvim forumima jedno 3 sata, i kako da ga nabavim kad niko nema uredjaj za ispitivanje? jel moze da prodje to bez atesta?

Citiram sta sam nasao:

Prednje staklo ne sme da bude naknadno zatamnjeno, a bočna stakla će moći da budu zatamnjena u u pravcu vozača do 30 %. Takvo zatamnjenje se tretira kao izmena tehničkih karakteristika vozila koje mora da prođe atest. Automobil prolazi istu proceduru kao kada se na primer ugrađuje plinski uređaj. (sledeca recenica niej u zakonu ali sam nasao na nekom sajtu koji je objavio neki list pa me i to zanima) Kad je reč o ostalim staklima, zadnjim bočnim i zadnjem staklu, ne postoji nikakvo ograničenje, tako da svako ko želi da naknadno zatamni ta stakla može to da uradi i ne mora da ide na naknadni atest – objašnjava direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja[

Samo me zanima da li vredi da zatamnim stakla ili bolje cekati neko drugo vreme,posto predlog (zakon) izgleda kao cist debilizam....

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za atest:

Juce videh atest koji izdaje AMSS... Ovo je, blago receno, sprdnja...

atest_amss.jpg

Ljudi se pozivaju na zakon iz 1984 godine, jer nemaju uredjaj za merenje refleksije koja je definisana novim zakonom... Samim tim ovaj atest je nevazeci i sluzi samo da se narodu uzmu pare...

Ide se na to da se samo stancuju atesti, folije se ne obelezavaju. Dakle odes sa providnom folijom, uradis atest, stavis posle tamniju, i ti imas regularan atest... Na kraju ce da objave verovatno da ti atesti ne vaze, pa ce morati da se rade ponovo... Ima li kraja...

Folije:

Pozadi radi šta hoćeš, napred ne smeš toliko da zatamniš. Imaš sve u ovoj temi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ neshaoct

Procitao sam ja druze sve postove,znaci samo mi reci, pozadi mogu sta hocu da radim ne treba mi atest za zadnja bocna i zadnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ neshaoct

jos samo ovo pitanje druze, jel imas ti zatamnjena stakla,ako imas kako prolazis jel ti pravili problem,da si na mojem mestu da li bi stavio ili ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj atest je bacanje para, kod nas u drzavi nema sprava da to izmeri, i to sto imaju i nazivaju spravom za merenje nije nista, ja sam danas uradio komplet auto u 50% ibas me briga sta ce pandur da mi kaze, posto oni prvi imaju svoja licna vozila koja su zatamnjena cak i vise nego sto je to dozvoljeno po nasem zakonu, tako da kad oni budu postovali zakon i ja cu, do tad cepaj folije i nista se ne brigaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da znas da si u pravu i ja cu da stavim pa kako bude... B) ,nego sta mislis posto ako ne daj boze bude skidanje, da li moze da se na zadnjem staklu gde su grejaci da ne lepim foliju iznutra nego spolja da ne bi zeznuo njih? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni folija stoji odavno sam kupio, posto su mi zadnja stakla jos uvek od vena, trenutno cu da zalepim ovu buvljak-foliju, a kad i pozadi stavim providna stakla, onda cu da odem kod profesionalca i da zalepim da sva stakla budu ista, necu najtamnija, nesto umereno, a sto se tice atesta mogu oni da pricaju o tome koliko im volja ... ako kod nas ne postoji uredjaj za merenje propustljivosti ... mozemo da se teramo do strazbura ... pa da vidimo ko ce vise da izdrzi.

@danijel88

ako lepis spolja bice mnogo ruzno i smesno, kao da je staklo matiralo ... bolje lepi iznutra, a ako kojim slucajem budes skidao onda polako grejes fenom i skidas :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel88

ako lepis spolja bice mnogo ruzno i smesno, kao da je staklo matiralo ... bolje lepi iznutra, a ako kojim slucajem budes skidao onda polako grejes fenom i skidas :D

da znas da bi bilo ruzno :D , nego sam razmisljao da stavim ja samo na zadnja bocna 30 ili 50 % a pozadi od 30% al ovu s buvljaka jer ako daleko bilo bude skidanja ko da skida foliju od 100 i nesto evra svaki put, bolje ovu obicnu dok se to ne regulise malo zar ne? :p

e da jel m moze neko reci kako ide postupak lepljenja ili da pogledam negde na netu?

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...