Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moj auto ne moze da ide 150 ... naucno dokazano, a samo cekam dan kad ce poceti da kaznjavaju sto su nam prozori na kuci razliciti od komsijinog i nemaju atest, kao sto su vec poceli da salju ljudima racune za ekolosku taksu ... Sto znaci da sve ovo nema veze sa uredjenjem drzave nego je otimanje posteno zaradjenih para na sve moguce nacine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš da nije bila poenta u 150 na sat (uzeto je primera radi), nego u tome da sve što se naknadno stavlja mora da ispuni tehničke, bezbednosne uslove i na kraju pravilnike država. :thumbup:

Npr. kao što su države propisale da oboreno svetlo mora biti na toj i toj visini od asfalta...ili kao što su neke druge države propisale da automobili kod njih registorvani moraju da imaju i bočna svetla za označavanje putničkih automobila (Amerika...), a po Evropi to ne mora...i onda proizvođači automobila nemaju šta drugo nego da se prilagode tim pravilima, tako je i ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matooori, ti si se zesce navario i isparanojisao :D

Evo, pola Beograda samo cepa sa zatamljenim staklima, ne pada na pamet nikome da skine :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso razumem ja tebe u potpunosti, ali stvar je u tome sto njih zabole za bezbednost, njima je jedini problem kako doci do para, cim vide da fale pare oni izmisle neku dopunu zakona i zakolju me sa kaznom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale Nikada onaj koji ti lepi folije nece moci da ti izda atest. Za to postoje ovlascene ustanove. A to sto oni daju je nacin da privuku ljude da zatamnjuju stakla kod njih... Neko pribavi odredjeni papir za foliju, stavi u fotokopir masinu i stancuje. Taj papir ti znaci isto koliko i atest boce i isparivaca koji dobijes kod ugradjivaca gasnog uredjaja... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj papir ti znaci isto koliko i atest boce i isparivaca koji dobijes kod ugradjivaca gasnog uredjaja... ;)

Izvini, ali ovo nije tacno. Ubedi nas u suprotno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale Nikada onaj koji ti lepi folije nece moci da ti izda atest. Za to postoje ovlascene ustanove. A to sto oni daju je nacin da privuku ljude da zatamnjuju stakla kod njih... Neko pribavi odredjeni papir za foliju, stavi u fotokopir masinu i stancuje. Taj papir ti znaci isto koliko i atest boce i isparivaca koji dobijes kod ugradjivaca gasnog uredjaja... ;)

ustanove tako stran termin u zemlji srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal bi mogao da prodje falsifikovan atest, pošto imam čoveka koji to mnogo kvalitetno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze naravno, samo pisite slobodno po forumu o tome :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale Nikada onaj koji ti lepi folije nece moci da ti izda atest. Za to postoje ovlascene ustanove. A to sto oni daju je nacin da privuku ljude da zatamnjuju stakla kod njih... Neko pribavi odredjeni papir za foliju, stavi u fotokopir masinu i stancuje. Taj papir ti znaci isto koliko i atest boce i isparivaca koji dobijes kod ugradjivaca gasnog uredjaja... ;)

Meni i ne treba jer ne planiram da stavljam folije. ;) SikterBre je kod njih stavljao folije i zato sam mu spomenuo. Nisam ja ni ocekivao da je to validan papir ali nije iskljuceno da se sutra pojavi tamo neki Mika ili Zika koji ce imati licencu i aparaturu da izdaje ateste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dal bi mogao da prodje falsifikovan atest, pošto imam čoveka koji to mnogo kvalitetno radi
Ma moze naravno, samo pisite slobodno po forumu o tome :police:

HahAhahahahahahahahaha

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam bi U glass servisu na zvezdari da zamenim soferku i dok su majstori menjali ja sedeo napolju sa vlasnikom servisa.... i pitam da lirade zatamljivanje bla bla... keze da rade u servisu preko puta Bg arene kaze mi ako hocu da radim stakla nek prvo odem do tog servisa da izmere koliko su fabricki zatamljena stakla pa onda da vide koja folija moze na stakla da ide... i kaze da je dosao pezo 607 da vlasnik zatamni stakla i kaze da je fabricko staklo na njemu zatamljeno 25%....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svako je zatamljeno / tonirano fabricki. Otvori vrata kada je suncano, vidi se golim okom na senci od vrata da je boja drugacija u odnosu na suncevu svetlost koju vidis na okolnoj povrsini...

Smor tema broj 1 na forumu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam cuo da su dozvolili zatamljivanje stakala, zadnja 100%, prednja malo manje, soferka nikako. Kazem - cuo sam, nije da tvrdim, pa ako neko zna nesto vise neka nas obavesti.

Navodno je bilo u SAT plus emisiji, i u nekim novinama. B)

Evo i snimak emisije :smoke:

http://www.rts.rs/pa...0%90%D0%A2.html

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOZVOLJENO NAKNADNO ZATAMLJIVANJA AUTO STAKALA.

IZASLA JE PROMENA PRAVILNIKA KOJI SMO DUGO ČEKALI.

BROJ SLUŽBENOG GLASNIKA 040/2012

Vozač suvozač do 30%

Iza vozača (iza B stuba) NEOGRANIČENO

Stepen refleksije do 15%

Član 72.

(i) Vetrobran i sva stakla na motornom ili priključnom vozilu, osim prednjeg vetrobrana na motociklu i mopedu s dva ili tri točka i bez kabine vozača, lakom četvorociklu bez kabine vozača i četvorociklu koji nemaju kabinu vozača, moraju biti homologovani i ugrađeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehničkih uslova. Vetrobrani moraju biti slojeviti – laminirani, odnosno ne smeju biti od kaljenog (sa oznakom u znaku homologacije „TOUGHENED” ili „TEMPERED”) stakla ni kada se naknadno zamenjuju, osim za vozila čija najveća brzina ne prelazi 40 km/h.

(ii) Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati. Bočna okna u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 30%. Ostala stakla na vozilu mogu biti naknadno zatamnjena bez ograničenja ukupne vrednosti prigušenja svetla pri čemu na vozilu moraju biti ugrađena dva bočna retrovizora.

(iii) Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo do zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

(iv) Odredba stava 2. ovog člana ne odnosi se na vozila državnih organa.

(v) Odredbe ovog člana ne odnose se na vozila koja su proizvedena, odnosno prvi put registrovana pre 01. aprila 1971. godine

evo da se covek ne maltretira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, ali ovo nije tacno. Ubedi nas u suprotno. ;)

Pricamo o 2 razlicita atesta... Atest uredjaja (gasni uredjaj - boca i isparivac, folija, kuka za vucu...) i atest ugradnje odredjenog uredjaja na vozilo... Nikada ti ono prvo nije dovoljno ako nemas ovo drugo... Policajac ti verovatno nikada nece traziti atest samog uredjaja, vec atest ugradnje uredjaja na (u) odredjeno vozilo... I u atestu (uverenju) ugradnje uredjaja ces uvek imati podatke o vozilu na (u) koje je nesto naknadno ugradjeno... Nadam se da je ovo dovoljno, ako nije kazi da razjasnimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta bi na kraju - tresla gora rodio se mis. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre, pola Beograda i okoline vozi zatamljeno, murija patrolira na 100 mesta u Beogradu, nikoga ne cimaju za stakla... Dokumenta na pregled i to je to...

Vozio sam se sa zetom, Megan, 100% zatamljenje, startovali nas, rutinska kontrola, niko stakla ne spominje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam, vidjam i ja dnevno po ko zna koliko auta sa zatamnjenim staklima, ali ne daj bože da počne kontrola... veruj mi da je meni i dan danas mrsko da udjem u auto od kako sam skinuo folije, prvo što mi nije više to to kada pogledam auto, drugo što kad je sunce već osećam razliku, a treće što sam puko 130e da ih zatamnim, a skinuo sam ih samo iz razloga što sad nemam tih 130e na pretek da platim ako se kojim slučajem desi da me zaustave... Čim se reguliše sve kako treba zatamnjujem ja to opet i pravim sam atest :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...