Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To nije nista novo, kod nas uvek olako usvajaju zakone koje je nemoguce primeniti u stvarnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Merenje refleksije na staklima trenutno ne radi ni jedna ustanova koja se bavi atestiranjem u Srbiji, tako da...

Sto dalje implicira bice akcija par dana i posle toga opet sve po starom :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naci ce drzava paraturu caskom, nemoj da brinete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lagano videcemo sta ce se sve izdesavati,mada po meni se ne treba cimati jos uvek nesto specijalno

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad se čuo sa drugarom, kaže da i za zadnja stakla treba atest i da jedino u Beogradu i u Nišu mogu da se izvade i da to košta 2.400 din, a pošto mene put i do jednog i drugog i nazad košta toliko, popodne, eventualno sutra, u zavisnosti od majstorovog vremena, idem na skidanje komplet svih folija... Nešto mi tih 15.000 i 3 meseca bez dozvole nikako ne idu u prilog, a da sam puko što moram da ih skidam, to jesam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre malo,kakav atest za zadnja stakla kada za njih nema limit po novom pravilniku

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema limit za zatamnjenje, ali i dalje stoji ograničenje refleksije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merenje refleksije na staklima trenutno ne radi ni jedna ustanova koja se bavi atestiranjem u Srbiji, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema limit, može i 100% da se zatamni, ali kao kada te zaustave traže na uvid da je atestirano to što imaš, a ja da odem u Bg i da ga još atestiram bez 50e ne mogu da prodjem, tako da mi se ne isplati nikako da mi to i dalje stoji na autu, tako da sutra kada ustanem uzimam fen i nitro razredjivač, pa ću sam natenane da odlepljujem i čistim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto si lood, sacekaj malo, sta si se usro? :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema limit, može i 100% da se zatamni, ali kao kada te zaustave traže na uvid da je atestirano to što imaš, a ja da odem u Bg i da ga još atestiram bez 50e ne mogu da prodjem, tako da mi se ne isplati nikako da mi to i dalje stoji na autu, tako da sutra kada ustanem uzimam fen i nitro razredjivač, pa ću sam natenane da odlepljujem i čistim..

ja ti opet kazem da se opustis,a ti kako hoces!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm li ga, ne bi mi bilo milo da dam letovanje za folije, a jedini razlog je što vozim sa Ts tablama u Kragujevcu, pa im bodem oči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ste me bacili u rebus :question: po zakonu mogu da zatamnim zadnja bocna stakla koliko god hocu ali stepen refleksije da ne prelazi 15% a niko u zemlji nije ovlascen da uradi atest na to??? Sacekacu dok se to ne iskristalise da me ne bi :police: ojadio pa posle mogu samo da :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas skinuo foliju sa prednjih stakala, razmišljam se da skidam i zadnja, pošto mi auto izgleda kao Van sad... Otišao sam do Kraljeva i vratio se, prešao nekih stotinak km i ruka mi se upalila :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce videh atest koji izdaje AMSS... Ovo je, blago receno, sprdnja...

atest_amss.jpg

Ljudi se pozivaju na zakon iz 1984 godine, jer nemaju uredjaj za merenje refleksije koja je definisana novim zakonom... Samim tim ovaj atest je nevazeci i sluzi samo da se narodu uzmu pare...

Ide se na to da se samo stancuju atesti, folije se ne obelezavaju. Dakle odes sa providnom folijom, uradis atest, stavis posle tamniju, i ti imas regularan atest... Na kraju ce da objave verovatno da ti atesti ne vaze, pa ce morati da se rade ponovo... Ima li kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas skinuo folije i sa zadnjih stakala, pošto to da se jurim po Bg-u da bih vadio atest za zadnja ima da me košta još 50e, a možda me do tamo i zaustave tri puta i pišu mi kaznu, tako da sam skontao da mi je u tom slučaju bolje da ih poskidam i da ne razmišljam da li će da me zaustavljaju i traže mi da li imam ili nemam atest... Duša me boli, auto mi više nije isti uopšte na oko, a i kada se vozim na suncu već osećam da mi ruka gori, ali jbg, oni će uvek da budu upravu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim razlog zasto skidate sa zadnjih stakala.niko nije zbog njih kaznjen niti cak zaustavljen .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba atest, a pošto mi je Beograd najbliži da uradim taj isti atest (čitaj 200km u jednom pravcu), onda bolje da skinem folije i uštedim 50e i bar neću da razmišljam da li će da me zaustavljaju zbog zatamnjenih stakala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno ne vozim auto, ali sredjujem mu neke sitnice polako, doci ce na red i stavljanje folije na prednja stakla, tako da me ni jedan zakon nece pokolebati da to uradim, sa ovim atestom ne mozes ni d**e da obrises jer je krut papir, dzaba seku sume i trose mastilo ... Ako ja godisnje dam 20000 dinara za registraciju i bar 500 evra za gorivo od kojih veliki procenat ide drzavi, ja sa mojim autom koji je MOJE PRIVATNO VLASNISTVO i za koji sam se posteno namucio mogu da radim sta mi je volja a oni nek pisu kazne i nek se nadaju da ce neko to da plati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je to folija, možda je ona providna?

Ja sam uglavnom skinuo sve osim sa gepeka, strah me nešto da ne oštetim grejače na zadnjem staklu, pa ako ima neko da mi kaže šta pametno na temu da li da je skinem kao i ove ostale ili da ipak malo pripazim, bio bih mu zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

budi veoma pazljiv poslovicno salbi grejaci zadnjeg stakla na fiatima

P.s. fiat nije predvidjen za guranje od zada zato su mu i slabi grejaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ako ja godisnje dam 20000 dinara za registraciju i bar 500 evra za gorivo od kojih veliki procenat ide drzavi, ja sa mojim autom koji je MOJE PRIVATNO VLASNISTVO i za koji sam se posteno namucio mogu da radim sta mi je volja...

Možeš, i da ga onda voziš na livadi gde nema nikoga oko tebe. :thumbup:

Doći će vreme kada će trebati atest jer hoćeš da staviš veće felne. Doći će vreme kada će trebati atest ako hoćeš drugačije branike...trebaće atest ako hoćeš da staviš drugačiji spojler, itd, itd...za sve ono za šta određeni automobil već nije testiran, tj. nema homologaciju koju je obezbedio uvoznik ili proizvođač.

A, kada sve to bude trebalo, onda se npr. neće dogoditi da spojleri otpadaju na autoputu pri 150 na sat i tako ugrožavaju sve ostale učesnike u saobraćaju jer ih je uradio ko zna ko, napravio od ko zna kog materijala, i testirao ih naravno nije nigde, nego će biti odgovarajućeg kvaliteta i izdrživljosti, tj. biće u skladu sa atestom. Onda će u Srbiju doći jake firme iz Evrope (što direktno, što preko zastupnika), pa ćeš lepo moći da kupiš Novitec, Rieger...a, onda će inače skup sport koji se zove sređivanje automobila postati još malo skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...