Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Polako strpite se malo da vidimo sta ce biti,nece oni odma navaliti i krenuti da oduzimaju dozvole i naplacuju kazne...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bre nije normalno, pocece ljudi da ugradjuju roletne i zavese u kola :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oce malo da napune budzet,nego me zivo zanima ko jos ima folije koje mogu da prodju kod njih,juce kada sam video koja je dozvoljena po novom pravilniku nije mi bilo dobro,providna skroz drugim recima bacanje para staviti je

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, realno sve ispod 50-60% je bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja bocna mogu biti zatamljena i nece ti niko praviti problem oko toga.

Situacija je sledeca, hteo bih da zatamnim zadnja 2 stakla sa strane

U ovom tekstu iz Blica dole se ne pominje osim da nema limit o zatamnjenju(znaci mogu da zatamnim koliko hocu to je ok. ALI mene interesuje refleksija koja ne sme da prelazi 15% da li moram da imam atest za to za zadnja bocna stakla)

Bočna stakla za vozača i suvozača moći će da budu zatamnjena do 30 odsto, ali moraju da imaju odgovarajuće ateste, što podrazumeva i da stepen refleksije stakala na vozilu ne sme da prelazi 15 odsto kako ne bi zaslepljivala druge vozače. Ostala stakla nemaju limit kada je reč o zatamnjenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je i da li AMSS uopste ima uredjaj za merenje refleksije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim rezultate danasnjeg malog testa...

Na fabricki tonirana stakla Zastave 10 smo zalepili 3 folije - jednu "Clear" (SunControl) ili providnu koja ima cilj da ne propusti UV zrake, drugu tzv. 70icu (Global) i trecu tzv. 50icu (Global)...

Rezultati su sledeci:

- fabricki tonirano staklo na Zastavi 10 ima 27% zatamnjenja

- sa "Clear" (providnom) folijom ukupno zatamnjenje je 30%

- sa 70icom ukupno zatamnjenje je 45%

- sa 50icom ukupno zatamnjenje je 55%

001.jpg002.jpg

Takodje je izmerena svetlosna propustljivost na Subaru Foresteru sa tzv. 75 icom (Llumar) i izmereno je zatamnjenje od 38%...

003.jpg

Zakljucak je sledeci - na fabricki toniranom prednjem bocnom staklu, koje imaju uglavnom sva vozila, u obzir dolazi (sto se zakona tice) samo "Clear" (providna) folija koja ima funkciju da zadrzi UV zrake...

Na automobilima koji imaju netonirana stakla verovatno bi prosla i LLumarova 75ica, ali i to cemo ispitati ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se spremam da odem do mašinskog fakulteta da se raspitam šta i kako i da vidim da što pre to regulišem, pošto sam konstantno u saobraćaju... Čim se vratim prenosim utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako znas koju foliju imas sve mozes da vidis gore u mom postu... Ako golim okom vidis da ima razlike u odnosu na fabricki tonirano staklo nemoj da se setas i maltretiras bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da oni to ne rade i da nemaju uredjaj, pa sam pozvao dedu da mi se raspita u AMSS u Trsteniku da li rade oni to, mada i to čisto sumnjam...

Koliko sam skontao tvoj post iznad, poenta je da skinem foliju sa prednjih stakala? A za zadnje treba atest ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao lika koji mi je radio stakla, kaže da i on mora da skine sa njegovog Stila folije koje su iste kao moje, tako da sam zakazao skidanje folije sa prednjih stakala i skenjao se baš žestoko... Od danas definitivno na svom autu ne pipam ništa, možda čak i felne skinem i prodam sa sve gumama i vratim auto koliko može u fabričko stanje :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha sta vam je bre sto ste se toliko uzbudili vec skidate folije,da li ste culi da je neko imao problem?opusteno

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek mi reče da mu je na merenju ta Llumar folija od 25% pokazala preko 60% zatamnjenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki je juce zacrneo sva stakla na kolima :D

Ako on ne nahebe, nece niko. Mozda chelic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je potpuno isto ovo kao easy to see

Zvao malopre drugara koji je pandur, ujutru će da pita šefa šta i kako oko prednjih pa čim dobijem odgovor, iznosim ga ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim i nadam se da je ovo po principu koga navataju ovih dana, a posle nikom nista.

Danas sam bar nekoliko puta prosao pored plavaca, cak na jednom semaforu bio pored njih, ni pogledali me nisu.

Na relacija NBG-TEMPO-BATAJA ih ima na vise mesta, i samo pucaju radarom.

Neko je prosli put predlozio, da se malo primirimo... :smoke:

I meni je potpuno isto ovo kao easy to see

Zvao malopre drugara koji je pandur, ujutru će da pita šefa šta i kako oko prednjih pa čim dobijem odgovor, iznosim ga ovde

Joooj nemoj da pita, ko zna mozda jos ne znaju, nemoj da im daje ideje :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morate da atestirate stakla posle zatamnjivanja... Pa cak i ako samo zadnja uradite... Jer mozda je dozvoljeno koliko hocete da zatamnite, ali morate imati dokaz da stepen refleksije ne prelazi zakonsko ogranicenje... Takodje, juce, dan posle izbora sam video pandure na mestu gde nisu bili jedno 2-3 meseca (a pre toga su tamo bili skoro svakodnevno), tako da moze da se ocekuje sigurno neka akcija uskoro, verovatno posle drugog kruga izbora... A to sto niste do sad kaznjeni ne znaci da necete biti... Samo je vasa sreca u pitanju i sigurno niste prosli pored neke Suboticke patrole...

PS: Imacete svakako septembarsku akciju kada klinci krenu u skolu i Bozicnu kada ce te tesko dokazati da vam folije trebaju jer pici sunce a bice pogotovo razocarani ako niste pijani a imate i zimske gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merenje refleksije na staklima trenutno ne radi ni jedna ustanova koja se bavi atestiranjem u Srbiji, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...