Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

juce kum skidao prednje sa X5, kaze u servisu guzva kao na pijaci, dolaze ljudi po 10 njih cekaju u redu, skidanje folija 300din po foliji, :D ahahahah , to je u Pancevu inace, i dolazi baja sa novim A8 i kaze " momak zatamni mi sva stakla koliko god imash foliju tamniju" okrene se i ode negde prica na mobilni, hahaha, zove ga mali sto radi tamo i kaze gospodine ali ovo.. "alo nisam ja gospodin i radi kako sam rekao".. mali nazove gazdu kaze sta ima da s eradi, uze folije i poce da radi... :D pa sad ko tu koga jebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da li si stvarno mislio da ce ljudi koji voze razne A8 , X6 , ML-ove , GL-ove i sl. kola da skinu folije :rolleyes: oce al' juce :whistle: jer sve njih sa besnim crnim kolima i tamnim staklima boli uvo - i oni ce furati taj fazon , a i videcmo i sami na ulicama da je tako - svaki skuplji auto ce biti klasika zatamljen (e sad dal je fabrika ili folija) a svi ostali ce biti klot - jer predstavljaju opasnos' po sluzbenike policije ccc :harhar:

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj servis ne naplaćuje skidanje prednja 2 stakla,koliko častite momke,častite. A i danas su nam dolazili ljudi hoće da stavljaju i napred tamnu,ja opomenem čoveka,on kaže samo ti radi kako sam ti rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na trofeje misle na onog lika sto ima rogove i kojekakve zaprezne zajebancije na kolima.

jel ovaj :thumbup:

photo0130v.th.jpg

e bas taj ! eno ga u zemunu stalno parkiran preko puta pinokia :) zivo me zanima gde je uradio homologaciju za rogove i tarabu :) taj da pikne pesaka nema sanse da prezivi, ako ga i odbaci , natacice ga na rogove , bez omasaja ! Idemo onda svi , kao rimske dvokolice, ima da nabudzim one seckalice sa strane taman u nivou tudjih guma pa da vidim ko ce da mi se zalepi na vrata da ne mogu da udjem u auto na parkingu. Jao sto bi ja volela jedan dan samo da imam mad Max auto :whistle::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz da okacis tanjiracu,po zakonu ti ne mogu nista kao vozis JTD....harhar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre koju frku napraviste oko folija, mene zaustavljali u toku akcije a i pre nje i nista, pitaju samo odakle vam "ovo" ja odgovorim i oni dovidjenja isto tako i interventna, pa jeb nije zakon za sve isti nikada bio i nkada nece biti.

Toliko o tome, ja furam sve sa folijama od 85% i npred i nazad i registrovao sam auto normalno, samo su rekli ako nemate neku vezu u policiji skinite zbog sebe, naravno da imam zato mi se i moze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz da okacis tanjiracu,po zakonu ti ne mogu nista kao vozis JTD....harhar.gif

da dobra ideja , a na tvom sporetu kuvamo corbicu na okupljanju :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilnik o zatamnjivanju prozora na vozilima

U pripremi pravilnik o zatamnjivanju prozora na vozilima do 25 odsto. Sada se primenjuju stara zakonska rešenja koja ne dozvoljavaju da građani ili firme zatamnjuju stakla na vozilima

A srpskih drumova prošlog meseca uklonjeno je 937 vozila koja su imala zatamnjena stakla. Skinute su im tablice, a vozači su mogli ponovo da sednu u svoje limuzine tek kada su dokazali da su ”sastrugali” tamne folije. Zbog istog prekrašaja napisano je 1.549 prijava.

Uprava saobraćajne policije MUP Srbije, međutim, priprema pravilnik, po kome će vozači, koji to žele, moći da prekriju prozore folijom.

- Sada se primenjuju stara zakonska rešenja koja, osim kada je reč o državnim organima, ne dozvoljavaju da građani ili firme zatamnjuju stakla na vozilima - kaže Dragiša Simić, načelnik Uprave saobraćajne policije. - Pravilnikom će to biti dozvoljeno, ali samo kada je reč o zadnjim bočnim prozorima. Ukupno zatamnjenje u vozilu ne sme da pređe 25 odsto.

Trenutno su od kažnjavanja jedino bezbedna vozila kojima su fabrički zatamnjena stakla. Za ostale će biti ”veliki problem” da prođu i tehnički pregled, jer će im se tražiti atest. U ovom trenutku takav papir izdaje samo Institut ”Vinča” koji ima potrebne instrumente za merenje. Praksa je pokazala da su ove svetlosne testove uspela da prođu samo vozila čija su stakla zatamnjena još na proizvodnoj traci.

- Uprava saobraćajne policije mora da skloni takva vozila sa drumova, jer ugrožavaju bezbednost građana i samih policajaca - objašnjava Simić. - Ne vidi se koliko je ljudi unutra, da li su naoružani... Dešavalo se da počinioci krivičnih dela ”jure” drumovima, a da je pitanje da li da ih zaustavljamo ili ne, jer ne znamo da li su naoružani i koliko ih je.

Folije, koje su na svoja vozila nalepili mnogi vozači, nemaju nikakve šanse da ”prođu” testove. Dokazano je da one ”propuštaju” samo 0,5 odsto svetlosti, dok je zakonski minimum 75 procenata. Oni kojima je u saobraćajnoj dozvoli naznačeno da su stakla fabrički tamnija, ne moraju da vade atest.

preuzeto sa:

novosti.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz da okacis tanjiracu,po zakonu ti ne mogu nista kao vozis JTD....harhar.gif

da dobra ideja , a na tvom sporetu kuvamo corbicu na okupljanju :harhar:

Dok se vi bavite zemljoradnjom,mi kuvamo rucak...harhar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeta li vama taj naziv AKCIJA, ili je do mene? Sta im to uopste znaci? Mozda imaju zalihu prijava zbog zatamnjenih stakala pa akcija traje dok traju zalihe?!

Sledecih dvadeset dana "Akcija hapsenja dzeparosa".

Kakva drzava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti je to cudno, kod nas ti je oduvek bilo tako.Po cemu su fabricki zatamnjena stakla dozvoljena a samolepljenje ne ??!! Pitam se samo sta li planiraju za naredne akicje, mozda dozvoljen spektar boja da im prija ocima kada te zasutavljaju.Mene su licno iz kolone izvukli i rekli mi da su morali da me zaustave jer "strcim" zbog boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre koju frku napraviste oko folija, mene zaustavljali u toku akcije a i pre nje i nista, pitaju samo odakle vam "ovo" ja odgovorim i oni dovidjenja isto tako i interventna, pa jeb nije zakon za sve isti nikada bio i nkada nece biti.

Toliko o tome, ja furam sve sa folijama od 85% i npred i nazad i registrovao sam auto normalno, samo su rekli ako nemate neku vezu u policiji skinite zbog sebe, naravno da imam zato mi se i moze ;)

Jbt... treci put citam ovo i sav drhtim od uzbudjenja, k'o siparica pred prvi izlazak. Jel' smem da te dodirnem kada te sledeci put budem video?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili samo polako :(

stariji si covek :o

riknuce ti cuka :vava:

od tolikog uzbudjenja :rofl: :rofl: :rofl:

ali ko bi ostao ravnodusan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam odlucio za koga glasam na sledecim izborima....thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga intresuje moja kappa ima fabricka stakla8plavkasta) zatamnjena 23%. Neki standard na novijim vozilima je oko 17%.Neki dan su mi merili onako drugarski ljudi iz AMSS i rekli da je za sve vreme akcije uspelo samo 2 automobila da dobiju atest za bilo koje folije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga ne mrzi.....Stavi neke svetle folije i dobije atest,a onda ode i stavi sta mu se svidja.Ima papir,a ko na ulici moze da kaze da to nije to.....?rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, stavis prozirnu foliju, odes na atest, prodjes, skines i stavis 85%. E sad neka se ker cese kako si ti to dobio :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, hocu da zatamnim stakla... Zadnja dva stakla sa strane cu da zatamnim na jedno 90%... Zadnje staklo, jel ono mozhe da se zatamni koliko hocu ili... ? I da, jel ima nekih novosti u vezi sa prednjim staklima,tj do koliko % smem da zatamnim ? Hvala!

@Vili: Kad ga budesh dodirnuo, javi da znamo kakav je osecaj! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, stavis prozirnu foliju, odes na atest, prodjes, skines i stavis 85%. E sad neka se ker cese kako si ti to dobio :thumbsup:

Tu ima problem. Auto se prilikom atesta fotografise sa svih strana. Sve se to cuva u dokumentaciji i MUP ima pravo da zatrazi dokumentaciju na uvid ukoliko se kosi sa zakonskim odredbama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...