Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

evo sveža današnja info iz Ljermontove od čika saobraćajca : tačno je da ne sme više od 25% ali samo za vetrobran & prednja stakla, dok zadnja bočna mogu ... (nije precizirao koliko) :whistle:

naravno odmah sam ga pitao za moja VAN-ovska fabrički zatamnjena zadnja bočna stakla - na šta je on rekao nema frke :thumbsup::unworthy:

ako je on lagao mene -lažem i ja vas :harhar: tako da nam ostaje da vidimo kako će ići primena u BG :smoke: mada ja jedino mogu da im skinem cela bočna Stakla jer nema šta da odlepim :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu sudeci folije odlaze na djubriste istorije :rant: :rant: ali za puntice postoji resenje za stakla iza vozaca i suvozaca, montiranje leptira od punta van poso su ta stakla fabricki zatamnjena :whistle: valjda zbog toga nece biti izdrkavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel se nekad proizvodio stilo van (sa 3 vrata) da mozemo i mi da stavimo fabricki zatamnjena :question:

Moze ovako nesto:

stilo van

Edited by Steelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu sudeci folije odlaze na djubriste istorije :rant: :rant: ali za puntice postoji resenje za stakla iza vozaca i suvozaca, montiranje leptira od punta van poso su ta stakla fabricki zatamnjena :whistle: valjda zbog toga nece biti izdrkavanja

Pa to nece moci da se nabavi stakala ,kolika ce biti potraznja,a i suludasto je to raditi po meni.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo suludo ili ne ja cu ih naci i namontirati pa da vidim posle "kerove i keruse" imaju li zamerke na stakla ;)

Samo ne xnam sta cu sa zadnjom sofwekom :rant: :rant: ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto kako vidim nikom nije izdat atest, šta bi bilo kad bi fore radi odštampao neki izmišljeni tekst sa naslovom Atest, i zloupotrebio pečat nekog servisa? Kako će pandur da reaguje kad nikad nije video atest i ne zna gde se to može raditi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to bi sigurno zavrsio u zatvoru, pa ti vidi da li bi rizikovao... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nasao leptire od punta van :thumbsup: :thumbsup: pa da vidim pandure kada ih namontiram, ko zna mozda ce i to zabraniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav je pravilnik za strane drzavljane! Ja bih trebao za Bg pred kraj mjeseca,a sva su mi stakla ne stilu zatamnjena! Ovde me niko do sad nije ni pitao za folije jer nije toliko tamno,nadam se da me nece peglati! :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte jos da zurite sa skidanjem folija. Alvirko je danas u emisiji rekao da u ministarstvu infrastrukture pripremaju novu izmenu Pravilnika kojom ce pozadi ipak biti dozvoljeno naknadno zatamnjenje bez ogranicenja, dok ce na prednjim bocnim staklima ostati 25% :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^pa kad ljudi trce pred rudu... :devil:

vozis preko ogranicenja dok te ne u'vate, platis kaznu, smiris se, vozis sporije... je l' tako? :lol:

vozis pripit dok te ne u'vate, platis kaznu, smiris se, vodis racuna kad "zasedes" u kafani s jaranima, manje pijes, vozis slabije pripit... je l' tako? :lol:

pricas na mobilni u toku voznje dok te ne u'vate, platis kaznu, kupus "bubicu", koristis je 2 dana i onda je negde zagubis, onda nastavis sa mobilnim u ruci i vodis racuna da te ne u'vate.. je 'l tako? :lol:

ko im je kriv kad zure... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video bi tebe koliko NE BI zurio kada ti skinu tablice!

Ja nisam budala da dam 120 eura pa da ih posle bacam zato sto zurim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi nasi nisu politicari normalni, svi bi trebali da svrate do Nisa tamo ima jedna ustanova za nase politicare (TOPONICA), pa ni oni sami ne znaju sta hoce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Dusm4n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte jos da zurite sa skidanjem folija. Alvirko je danas u emisiji rekao da u ministarstvu infrastrukture pripremaju novu izmenu Pravilnika kojom ce pozadi ipak biti dozvoljeno naknadno zatamnjenje bez ogranicenja, dok ce na prednjim bocnim staklima ostati 25% :thumbsup:

Tako je,ko je gleda danas SAT ,cuo je i video ovo sto je rekao Steelo! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ostaje pitanje ATESTA i cene istog.dry.gif Neko mora na kraju da ti uzme meru i kaze da su zatamnjenja OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju, krajnje je drsko i bezobrazno da koriste priliku kad je neki status-kvo da maltretiraju ljude. Ako putari, da prostite, zaseru negde nešto, loše obeleže ili nelogično obeleže drum, u roku od odmah će da se stvori patrola da napravi redaljku, pa da posle pola sata može da ode da ždere i ladi jaja.

Protiv takve 'primene' zakona se najviše treba boriti, zapravo, to je najveći problem u saobraćaju u Srbiji, koji za sobom vuče sve druge probleme. Policija nije tamo gde treba, nego tamo gde je laka lova, što je sasvim apsurdno. Nije za iznenađenje što je, nakon kratkog poboljšanja usled primene novog zakona, sve ponovo u istim problemima, a u najavi još većim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^

Sasvim tako, ali da li je srpska policija ikad radila drugačije !? Primera ima bezbroj, a evo nekih kojih sam se na brzinu setio, iz ličnog iskustva.

1. Ne radi semafor na extra prometnoj raskrsnici kod pijace u 44. bloku. Saobraćajac, umesto da stane na sredinu i reguliše saobraćaj, zavukao se sa strane i kažnjava vozače koji su u totalnom haosu uspeli da se izvuku, ali pri tom napravili neki minoran prekršaj.

2. Jedini parking kod bivše fabrike Beko, umesto da bude dostpan javnosti, pretvoran je u parking za odnesena vozila. A vozila se odnose iz neposredne blizine, jer nigde u blizini nema parkinga !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

MUP Srbije - Iz saobraćaja isključeno 937 vozila zbog zatamnjenih stakala

folija%20zatamljivanje%20stakla.jpg

Saobraćajna policija je za vreme pojačane kontrole vozila sa zatamnjenim staklima, od 28. februara do 13. marta, podnela 1.549 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka, dok je 937 vozila isključila iz saobraćaja, rekao je danas načelnik Uprave saobraćajne policije Dragiša Simić.

Pravilnik o tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju precizno naglašava da se vetrobrani ne smeju zatamnjivati, a ostala stakla mogu biti naknadno modifikovana tako da ukupna vrednost prigušenja svetlosti ne prelazi 25 odsto, kazao je Simić Tanjugu.

On je dodao da stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15 odsto kako ne bi došlo do zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

Vlasnici vozila, kod kojih su lepljenjem folija, nalepnica ili stavljanjem premaza napravljene prepravke na vetrobranu i spoljnim prozorima dužni su da u ovlašćenoj ustanovi ispitaju svetlosnu propustljivost kako bi dobili odgovarajuće uverenje", objasnio je Simić.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je gospodin Simić objasnio kojoj ustanovi da se obrate isključeni iz saobraćaja?

Ja nemam zatamnjena stakla, jer mi je bitnije kako auto izgleda od iznutra ka spolja, nego obrnuto, ali ovo što rade u poslednjih godinu dana sa tim pravilnicima i prepravkama, tovareći nas vozače, je stvarno bezobrazno. Gde su da kažnjavaju one koji voze žutom trakom, ili kazne vozačima Tuarega, A5 ili Karere 4 bivaju pocepane automatski još dok su u MUPu? Danas preko Brankovog mosta samo piče skupi automobili žutom trakom, masovno, a mi obični plebsovi, ko vas J, poeni i kazne su rezervisane samo za vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem jednu stvar: procena saobraćajca je dovoljna da ti odmah skine tablice? Šta ako njegova procena nije tačna? Valjda bi trebalo da može da zatraži tehničku ispravnost vozila od najbliže službe. I šta ako mu doneseš dokaz od te neke službe da si ispravno zatamnjen a on ti je skinuo tablice i u tom danu ti upropastio posao ili ličnu potrebu, odlazak do bolnice ili šta već? Postoji li obeštećenje za njegovu lošu procenu? U stvari više stvari mi nije jasno, neko je ovde pijan, pošto ja nisam biće da su pijani saobraćajci i tvorac zakona (da li sam vam rekao da sam upoznao jednog od tvoraca novog zakona, moderator je automobilističkog dela jednog čuvenog foruma, vozi golf tdi, bavi se čip tuningom, nekad davno najuren sa fakulteta zbog korupcije i pravi je antipatični gad od čoveka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATESTI NE POSTOJE JOŠ UVEK! to što izdaje ams je potvrda neka i tako i piše na istoj.a vinča nema aparaturu za merenje,ima samo ams.oni tamo samo uzimaju pare i ništa više.sa time možda možete da se izvučete par puta kod nekoliko pandura,ali ne kod svih,jer svi znamo kakvi su naši panduri,svako shvata zakon kako njemu odgovara.npr,i ako je akcija tablica završena,oni to i dalje rade bez i jednog osnova,a u zakonu takođe piše da je to nedozvoljeno,dakle nemaju pravo da vam skinu tablice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinca ima "aparaturu" za merenje i to mnogo savremeniju od one koju koristi AMSS, koju su sami sklepali da bi uzeli sto vise para na merenje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce skinuh i ja na prednjim bocnim staklima folije.

Skinuo sam za 3min po prozoru, kupio ovaj nitro razredjivac koji bukvalno jede lepak kao nenormalan.

nitro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...