Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za zaslepljivanje od pozadi sam na prethodnom autu imao samozatamnjujuci retrovizor to je super stvar, sad nemam ali kliknem retrovizor i resim problem ali na bocim retrovizorima mi uglavnom smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo oživimo temu, planiram ovu "službenu" Oktaviju da tamnim, prva opcija je naravno Black Glass, cene ne daj bože, ali bar završe i atest na licu mesta i realno najmanje cimanja. Međutim čuo sam par loših iskustava, ostaju mehurići, zbrzaju, loše urade, štancaju kao na traci, njih 5 radi istovremeno, bude za sat vremena gotovo ali kao nogama urađeno. Video sam kod kolege na Mondeu malopre kako su mu uradili, bočna stakla korektno, ali zato na zadnjem ostalo vazduha i dan danas, pogotovo uz ivice.

 

Postoji li neka alternativa, vidim da se spominje neki SunControl kao dobra varijanta? Ima li iko u BG da zapravo radi kršteno, pedantno i precizno? Nije mi zaista toliko ni do cene koliko ne želim da se cimam kasnije i da se vraćam 5 puta da čupaju i stavljaju ponovo zbog 3-4 mehurića.  Takođe želim kvalitetne folije, kod Black Glassa sam mislio da idem na onu Nano 6* varijantu, 240e + atest + tehnički... Al' kao ajde, bar znam da štite najbolje, međutim i dalje mi je upitan kvalitet rada i zaista bih da izbegnem nerviranje i reklamacije.

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2023 at 3:03 PM, Vule said:
Da malo oživimo temu, planiram ovu "službenu" Oktaviju da tamnim, prva opcija je naravno Black Glass, cene ne daj bože, ali bar završe i atest na licu mesta i realno najmanje cimanja. Međutim čuo sam par loših iskustava, ostaju mehurići, zbrzaju, loše urade, štancaju kao na traci, njih 5 radi istovremeno, bude za sat vremena gotovo ali kao nogama urađeno. Video sam kod kolege na Mondeu malopre kako su mu uradili, bočna stakla korektno, ali zato na zadnjem ostalo vazduha i dan danas, pogotovo uz ivice.
 
Postoji li neka alternativa, vidim da se spominje neki SunControl kao dobra varijanta? Ima li iko u BG da zapravo radi kršteno, pedantno i precizno? Nije mi zaista toliko ni do cene koliko ne želim da se cimam kasnije i da se vraćam 5 puta da čupaju i stavljaju ponovo zbog 3-4 mehurića.  Takođe želim kvalitetne folije, kod Black Glassa sam mislio da idem na onu Nano 6* varijantu, 240e + atest + tehnički... Al' kao ajde, bar znam da štite najbolje, međutim i dalje mi je upitan kvalitet rada i zaista bih da izbegnem nerviranje i reklamacije.

I ja sam kod njih radio, isto bilo gotovo za sat vremena, ali nemam zamerki.
Ako se ne varam, daju i garanciju na rad, tako da verujem da na pojavu mehurica, ako ih bude, mogu da izadju u susret.

Ja sam iz Nisa isao kod njih u BG jer tada bar u Nisu nigde nisi mogao da stavis llumar folije, vec je bilo preko telefona "ma kakav llumar brate, to je isfurano, ja stavljam jos bolje folije" :D
Uglavnom, ja sam zadovoljan, i vizuelno kako izgleda a i funkcionalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato neko iz blek glasa po Bg vozi Lambo suv... Male marze. Sumanute pare se daju za te folije danas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2023 at 3:28 PM, MiloshBg said:
Zato neko iz blek glasa po Bg vozi Lambo suv... Male marze. Sumanute pare se daju za te folije danas. 

Ja ne znam koliko su sada, ali ja sam pre 2 godine za bmw f30 dao 170e, za neke nanokeramicke. Ako ih ne stavljas zbog izgleda, vec zbog onoga cemu prvenstveno sluze, realno nije neka cena.

Vecina ljudi u Srbiji fura telefone na pretplatu i placaju operaterima po 40-50e mesecno, a realno im to nije potrebno default_D.gif na cigare se trosi jos vise.

 

Ko ume, neka stavi sam, al jbg nece moci atest da dobije.

A to sto neko zna da zaradi, realno svaka mu cast. I ostali treba da se ugledaju na njega, a ne samo da sedimo po kaficima, zvacemo kasicicu od espressa i mracimo po ceo dan emoji1.png hocu reci, skupe su i druge stvari, i na druge stvari ljudi puno zaradjuju - to je valjda i poenta, radis da bi zaradio, a ne da bi preziveo.

 

Nista licno, ovo je generalno za celo nase drustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, majkicbane said:

Ako se ne varam, daju i garanciju na rad, tako da verujem da na pojavu mehurica, ako ih bude, mogu da izadju u susret.

S jedne strane da, super je što daju garanciju, ali iz ugla mušterije, ako se pojave mehurići - šta je rešenje? Reći će ti u servisu da treba da prođe neko vreme da oni nestanu, pa ako ne nestanu do tad, onda dođi da rešimo. A kad dođeš, tad se lepak već uveliko osušio, pa čupaj skidaj struži, skidaju tapacirung da sastružu ostatak lepka kako bi mogli nove da zalepe, pa sjebu neku žabicu, pa upadne dioda od alarma koju ne vrata na mesto pa krcka unutra po vratima, pa kažu e nezgnodno nam da skidamo zadnju da ti ne zeznemo grejače... U tom slučaju bolje da ne daju garanciju na rad, nego samo nek urade kako treba, da se ne bi vraćali ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trebalo bi da stupi na snagu kad novi zobs sa novim pravilnicima stupi na snagu. Nije jos ni dosao na raspravu u skupstinu. 
I ja cekam to, iako su zadnja stakla tonirana, radije bih ih 100% zatamnio zarad dece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman će da izglasaju to kad prođu vrućine pa nikom neće ni trebati folije, ne čekam ništa :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2023 at 3:48 PM, majkicbane said:

Ja ne znam koliko su sada, ali ja sam pre 2 godine za bmw f30 dao 170e, za neke nanokeramicke. Ako ih ne stavljas zbog izgleda, vec zbog onoga cemu prvenstveno sluze, realno nije neka cena.

Vecina ljudi u Srbiji fura telefone na pretplatu i placaju operaterima po 40-50e mesecno, a realno im to nije potrebno default_D.gif na cigare se trosi jos vise.

 

Ko ume, neka stavi sam, al jbg nece moci atest da dobije.

A to sto neko zna da zaradi, realno svaka mu cast. I ostali treba da se ugledaju na njega, a ne samo da sedimo po kaficima, zvacemo kasicicu od espressa i mracimo po ceo dan emoji1.png hocu reci, skupe su i druge stvari, i na druge stvari ljudi puno zaradjuju - to je valjda i poenta, radis da bi zaradio, a ne da bi preziveo.

 

Nista licno, ovo je generalno za celo nase drustvo

Slazem se, imas pravo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vule preporuka za sun control, momak skroz korektan, objasni ti sve sto te interesuje, zakaze ti atest (i tehnicki ako treba), radi na kvalitet a ne na kvantitet, dobices isto sto i u Black Glassu za manje para, jedino sto imas dodatno cimanje za odlazak na atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Vule said:

ali zato na zadnjem ostalo vazduha i dan danas, pogotovo uz ivice

Na forumu, deceniju i kusur unazad, kreatura popopularna pod nazivom "milje" :D .

Obicno im ostane na fiksnim staklima, koja imaju tackice po obodu.

Proveri kako je kod tebe, ako nema tih tackica nego je ostar prelaz izmedju crnog oboda i providnog stakla - velika je verovatnoca da ce biti OK i bez mehurica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Vule said:

 

Postoji li neka alternativa, vidim da se spominje neki SunControl kao dobra varijanta?

 

Ja sam na Dačiju stavio SunControl folije, tamnio sam sve osim šoferke za 110€. Dobio garanciju godinu. Od avgusta nisu mrdnule, sve je na svom mestu. Preporučujem.

http://www.zatamnjivanjestakala.com/usluge.php

 

 

Treba još samo da atestiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, MiloshBg said:

Zato neko iz blek glasa po Bg vozi Lambo suv... Male marze. Sumanute pare se daju za te folije danas. 

Videh i ja taj njihov sluzbeni Lambo Urus, cak su mu i tablice nesto GLASS ili tako nekako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazano u SunControl za četvrtak, 120€ komplet sve, oni odrade atest, ja dođem i teram. Momak stvarno deluje profi preko telefona, videćemo kako će da ispadne :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stakla ne moraju da budu tamna da bi cuvala od vrucine dovoljno je da imaju kvalitetnu UV zastitu
Nekom prilokopm sam menjao soferku pa je nova bila bez UV zatite i bio je pakao od vrucine nazalost vecina su kineska stakal za losim karakteristikama

Postoje potpuno providne folije koje imaju vrhunsku UV zastitu i bolje rade od tamnih folija sa losom UV zastitom

Za sva lepljenja folija ja vam preporucujem mog drugara Jovana koji radi iskljucivo sa 3M folijama koje su najbolje na trzistu

takodje Jovan je jedini sertifikovani majstor za lepljenje folija od strane 3M-a na teritoriji Balkana
https://brendiranjeautomobila.com/o-nama/

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je ovo % ? Mnogo mi mračno deluje, mislim da ću ići na neku svetliju varijantu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da ima uticaja i do ugla i trenutnog svetla/vremena. 
Licno cu ici na 100% pozadi, najvise zbog dece. Kada sam gledao unutra ka spolja, nije tamno kao sto deluje spolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, sve te kvalitetnije folije imaju baš dobru vidljivost iznutra, bez obzira na % zatamnjenja, ali ipak ne bih išao na mnogo mračno nazad, deluje kao mrtvački božmeoprosti kad je tako od pola sve crno a napred ništa... Više mi je do vizuelnog momenta spolja, zato ne bih preterivao, možda 65%, videću na licu mesta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vuleja sam uradio 90% na njegovu preporuku, pokazace ti on kako izgleda 65%, bice ti previse svetlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobro je ovo ispalo, nisam ipak hteo da idem na 90% jer mi je to stvarno previše tamno, on kaže ova sledeća varijanta je 85% i to je najpribližnije fabrički zatamnjenim staklima.

 

1686250726663.thumb.jpg.ce9a708947c6fda93cb17e5ac5ea5e38.jpg 1686250726671.thumb.jpg.fc357079c3066fc73d619085d9369b13.jpg 1686250726688.thumb.jpg.fa40234653e5de467c3ab759a9be14b2.jpg 1686250726692.thumb.jpg.9d14e363ef2c8c79e6a9e77f3581a4f4.jpg 1686250726695.thumb.jpg.07f45450001b951f2a07ed546dbc156a.jpg 1686250726705.thumb.jpg.e130d0bcd7722ff3fe21d98d5fdb9feb.jpg

 

Stvarno je momak super, lepo se ispričali, odradio vrhunski posao, nijedna jedina tačkica nigde nije ostala, bukvalno nemam reči koliko je sve fino i precizno završeno. Teram mu od sad svaki auto definitivno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se ne žuri uvek se lepo odradi plus čovek je pedantan. To do 85% pozadi je najbolje zato što se noću ne gubi ništa na vidljivosti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...