Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ni ja se ne bih igrao. Kod mene je takodje fabricko zatamnjenje, ali bas dobrano crno. Sigurno nije ispod 85%, ne vidi se nista pozadi. U kombinaciji sa fabrickim vizirom napred i crnim, spustenim autom - cesce su me zaustavljali na putu, u poredjenju sa prethodnim autom.

Iako naglasim da je zatamnjenje fabricko - i pored slova V, obavezno traze da spustim zadnja stakla i krecu da grebuckaju noktima. Posto (ne :D) cuju da je benzinac, cesto pitaju i da li imam plin. Mozda im ne bi toliko upadalo u oko da je zatamnjenje standardnih 65%, ne znam. Srecom su popustili te kontrole u odnosu na ranije kada su "istrebljivali" folije. Nemam naravno nista da krijem, nego me je smaralo sto sam pre 3 godine vec unapred znao da je svaka patrola 90% "moja" :lol: i da moram da stajem.

Na tehnickom naravno da detaljno kontrolisu i proveravaju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedavno sam registrovao grande punta,zatamnio sam stakla,folije imaju zig i dobio sam papir od firme koja je stavljala folije.nazvao ovlascenog uvoznika za fiat za saglasnost,poslase mi predracun da platim 4700din,za pisljivu saglasnost.koji lopovluk.zanima me da li ima gde u Srbiji da se izvadi ta potvrda a da nisu pohlepni ko ovi.ovde sam bio popunjavao formular i sve https://www.fiatsrbija.rs/potvrde-proizvodjaca/

 

IMG_20210705_011942.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@komar911

 

Montaza i tehnicki pregled za folije se uglavnom odradi pred produzenje registracije, pa se ne placa dupli tehnicki.

U ovoj temi dalje imas i detaljne troskove i kompletan opis procedure, takodje nedavno odradjene:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zatamnio stakla odma posle registracije,ako ukinu saglasnost proizvodjaca odradicu atest a ako ne skinem lepo folije pred registraciju za godinu dana.ne pada mi na pamet tim lopovima da placam skoro 5k da mi daju taj jedan pisljivi papir o saglasnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/14/2020 at 11:51 AM, Ivan said:

Sto se folija tice - smanjeno za jedan papir saglasnosti proizvodjaca, koji su neki ranije davali i besplatno (konkretno Fiat je svojevremeno naplacivao 30 EUR). Sva ostala smaracina i klepanje taksama ostaje isto. Doduse uz jos jedan ranije izbacen papir, to je sada oko 50 EUR manje u odnosu na start pre par godina. A po meni i dalje nenormalno da papirologija kosta vise nego ugradnja dobrih folija iza B stuba.

kako ne treba saglasnost kad sam ja zvao amss u Novom Sadu i kazu da treba saglasnost,zatim kod njih testiraju stakla,onda vandredni tehnicki i tek onda se dobija atest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post je od pre godinu i kusur, a znas da su menjali papirologiju svaki cas :) . Bila je i ona jedna pomenuta naknada, koju su u medjuvremenu ukinuli. Ostavio sam ti svez link gde je covek to radio pre par meseci, imas sve od A-S po trenutnoj proceduri.

Apsolutno se svi slazemo da je papirologija preskupa i da su (kao i za druge stvari) svi nasli da se ugrade preko ledja vozaca. Umesto da se ispostuju propisi (oko zatamnjenja napred i nazad) i to bude simbolicno, doslo se u situaciju da su papiri skuplji nego ugradnja kvalitetnih folija. Caskali smo vec X puta. Tako da ko hoce da ulazi u tu pricu - proguta i tera, tako nam je trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam gore da si naveo oko zatamnjivanja stakala da je izmereno pre ugradnje 20%. Da li je tako pisalo i na staklima, tj propustljivost svetla 80%, ili ti je pisalo kao meni na f30 70%?

 


 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne silazim sad do auta, ne pise bas procenat, vec ima neka as2 oznaka koja oznacava da staklo ima minimalnu propustljivost svetla od 70%.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako pise i meni, 70%.

Sutra imam atest, stavio sam u blackglassu, pozadi 80, napred one najmanje sto imaju (23% ako se ne varam). Kazu jedino one prolaze atest, ali opet, kako god sracunam, prebacice 30% zatamnjenja sa sve fabrikom default_D.gif

 

A sa druge strane, znam nekoliko slucajeva koji su prosli sa tim folijama, a isto im fabricki bilo tonirano, pa mi tek nista nije jasno.

 

Videcemo sutra

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2021 at 11:46 AM, PremieRacing said:

Samo se seti sutra da javiš kako si prošao...    :clover:

Proslo sve bez vecih problema. Bukvlano je mogla biti i duplo tamnija folija napred, nista mi nije jasno kako oni to mere.
Propustljivost svetla sa folijom je 87%, znaci zatamnjenje je 13%. A folija je 23% + fabrika...

Jedini problem je bio zadnje staklo, folija prekriva trece stop svetlo, a kaze jutros im je stiglo da to mora da bude odrezano da se vidi stop svetlo :D Juce su pustali vozila i tako, ali danas vise ne moze.
Pa sam morao da jurim nekog da to lepo odsece.

8100 ukupno. Dobijete dva izvestaja koja ce da popune na tehnickom, jedan vracate njima jedan ostaje vama.
Meni do tehnickog ima jos 11 meseci, pa se jos lomim da li da cekam ili da radim i to pa da budem miran.
Realno, svaki razuman policajac kad vidi nalepnice na staklima, plus ovaj izvestaj (sto znaci da ste prosli atest, da je sve u redu), morao bi da ima razumevanja za ovaj period do registracije. To je bar moje misljenje. Jer nista bitno oni na tehnickom ne odrade. Auto je prosao tehnicki pre 20 dana.

EDIT:
Da izvine vlasnik ove teme na spamu, nema bas veze sa njegovim autom :) Nece se valjda ljutiti

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno, drago mi je da si resio.

 

Sto se tice vanrednog tehnickog meni su izasli u susret i dali neki popust, jer kao nije kompletan tehnicki vec vanredni, a na sledecem redovnom tehnickom pregledu mi nisu ni trazili atest za folije, valjda su uneli negde u sistem.

 

A u vezi % zatamnjenja, to se ne sabira tek tako, recimo 20% zatamnjeno staklo i 20% zatamnjena folija nece biti 40% ukupnog zatamnjenja, vec bi teoretski i idealno ukupno zatamnjenje ostalo na 20%, kao da je staklo deblje recimo, ali u praksi uvek bude malo vise.

 

Tako i debljina stakla ima uticaj, npr. ko ima tzv. akusticna stakla itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je da se ne sabira. Moja neka teorija je bila, da ako je npr zatamnjeno 20%, folija za 20% zatamni preostalih 80% propustljivosti. pa je to u stvari 36% zatamnjenje
Ali nije dobra ta matematika :D

U blackglass-u je od skoro moguce zavrsiti i atest, ali samo radnim danima. Ja posto nisam iz BG-a, radio sam u subotu tamnjenje pa nisam mogao kod njih da zavrsim i atest. 
Inace ko ide radnim danom, nema potrebu da se brine oko toga. Budite sigurni da ce da prodje to sto stave :)

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, majkicbane said:

Da izvine vlasnik ove teme na spamu, nema bas veze sa njegovim autom :) Nece se valjda ljutiti

Hvala tebi za preneto iskustvo, a prebacicemo celu pricu u temu o pravnom aspektu zatamnjivanja stakala: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46923-zatamnjena-stakla

PS: Jesi li zadovoljan rezultatom, nadam se da ti nisu ispleli "milje" na fiksnim staklima?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija sa folijama (atestom) i inostranstvom? Jel imao neko nekih neprijatnosti sa inostranom policijom zbog folija? Jel traze uopste atest i znaci li on van granica nase zemlje?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
nedavno sam registrovao grande punta,zatamnio sam stakla,folije imaju zig i dobio sam papir od firme koja je stavljala folije.nazvao ovlascenog uvoznika za fiat za saglasnost,poslase mi predracun da platim 4700din,za pisljivu saglasnost.koji lopovluk.zanima me da li ima gde u Srbiji da se izvadi ta potvrda a da nisu pohlepni ko ovi.ovde sam bio popunjavao formular i sve https://www.fiatsrbija.rs/potvrde-proizvodjaca/
 
IMG_20210705_011942.thumb.jpg.b44edd8a643e996d672f7bddc9086a77.jpg
Da li Fiat i dalje naplacuje ovu saglasnost ili je (napokon) ukinuta?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video pogledati od 9-30 tad kreće priča o folijama.Izgleda da su i saobraćajci dobili uredjaje za merenje zatamljenosti stakala. Tako da sada nema potrebe da auto ide na tehnički pregled radi provere,već sve mogu na ulici da urade i na licu mesta skinu tablice

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam gledao quartz-ov video i voleo bih da cujem vase misljenje o onome sto je prikazano.

Zaustavili ga i kao sto d@ca kaze imali su uredjaj za proveru. Umesto da ga iskljuce iz saobracaja on je na licu mesta skinuo folije, dobio prekrsajnu i nastavio dalje. Jel to vama ok?

Nemam nista protiv Ace nego me zanima za koga vazi zakon, a za koga ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se slazem.

 

Inace dete bogatih roditelja. Bavi se uvozom fitnes prozvoda. Nesto kao guarana sa aminokiselinama i proteinske cokoladice. Generalno nije los lik, ali jeste sto kazu klinci "u gasu".

 

Da preformulisem pitanje: da su mene zaustavili da li bih i ja mogao da skinem folije ili jok? Da li je cusnuo neki evric.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...