Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

za moj mercedes w124 ni nema a koliko vidim na vozačeva stakla ni ne stavljaju zavese

ja nazad imam fabričke zavese ali bi mi trebalo nešto za bočna stakla

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Sulc said:

To ćemo videti :-D pre cu ja njima skinuti tablice

 

U jeee..... :lol:

Pazi, kad sam ja skinuo folije, a mogao sam im skinuti tablice bar sto puta. ;) Jednostavno, nisu saobraćajci koje viđamo po ulicama krivi nego njihovi šefovi/komandiri koji ih puštaju da rade kako rade pa da se narod sprda sa njima. 

6 hours ago, totti said:

Tablice koje se skinu se ne vraćaju više. Mora vađenje novih.

 

Ma neeee - skinu tablice, pa šlep, pa platiš deo kazne, pa ti vrate tablice (ali sa potvrdom od ovlašćenog servisera da su folije uklonjene), ostatak plaćaš nakon saslušanja kod sudije za prekršaje. Nisam siguran za ceo postupak, ali znam da ti vraćaju tablice i da je kazna od 100e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad šta je tačno od toga i kako ko radi iskreno nemam pojma, ali ja danas videh svojim očima kaznu od 20.000 din za folije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko vam i skinu tablice, skinete folije, odete na vanredni tehnicki pregled i sa tim papirpm se ide po tablice u policiju. Vanredni tehnicki je kod nas 1000din, kakvih crnih 100e.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazna je od 6k-20k za tehnicki neispravno vozilo, totijevu drugaricu opleli maksimalno, svakako ako skinu tablice ide kazna, ili bi makar trebala da ide, kod nas je sve moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cekamo sledecu, kad zatreba... Ja bogami vise nisam imao nameru da razmisljam i bakcem se sa tupavom papirologijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam se kazna kreće od oko 100 evra. Dakle, kazna može da iznosi i više od 100 evra, kao što je slučaj sa Tottijevom drugaricom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13.1.2018. at 2:43 PM, YUgisa said:

Naravno da moze, a dok cekas skini folije jer i kad je dobijes moraces nove folije da zalepis :lol:

Zasto si tako siguran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je verovati internetu, novi atesti zahtevaju lepljenje neke nalepnice izmedju folije i stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo redom:

Imao si folije pa si hteo da ih atestiras? Od kada ih imas?

Gde si, predpostavljam u Novom Sadu, kupio folije i jesi li od njih dobio sertifikat o folijama?

Gde si uradio lepljenje folije i jesu li ti oni dali izjavu?

Kojoj grupaciji pripadas, FIAT, predpostavljam...kako si dosao do saglasnosti predstavnika proizvodjaca i koliko si cekao...

 

 

I bre, napisi sve, nemoj da skrtaris...Ovde slobodno napisi i prodavnicu i servis jer je dozvoljeno...

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide nalepnica između stakla i folije, e sad postoji neka fora da se zadnja folija ne skida već da ti ubace nekako nalepnicu između

ja se sve raspitao i odlučio da poskidam sve jer neću da plaćam a i ružno bi mi bilo na autu da je zadnnja strana skroz crna a napred ne (jer 30% uopšte nije nikakvo zatamnjivanje tako da nikakav efekat ne bi imao)

oko 9 soma koštaju sve dažbine za atest

 

što se ptvrde tiče za fiat je valjda 3 soma, kod škode je za dž a bmw i mečka ne izdaju potvrde tako da nisu potrebne

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procedura za dobijanje atesta:

Za saglasnost proizvođača potrebno je poslati mail na  fas.prodaja.potvrde@fcagroup.com

U tekstu maila navesti za čega je potrebna saglasnost,  poslati skeniranu iščitanu saobraćajnu dozvolu i ličnu kartu vlasnika. Kao odgovor stiže vam profaktura. Nakon uplate, u roku od dva, tri dana DHL-m na kućnu adresu stiže saglasnost.

Prilikom lepljenja folija, pre folija na staklo se lepi nalepnica ABS M...

Od servis gde je lepljena folija  dobija se izjava. Sa tom izjavom i saglasnošću proizvođača radi se atest u AMSS, potrebno je prethodno zakazati termin. Nakon odrađenog pregleda vozila u AMSS, odlazi se na tehnički pregled vozila, sa papirima sa tehničkog ponovo se ide u AMSS gde se ostavljaju papiri i za četiri do pet dana stize uverenje iz Agencije za bezbednost saobraćaja.

 

Cene:

Saglasnost proizvođača - 30€

AMMS - 2400 din

Republička admn. taksa - 310 din

Agencija za bezbednost saobraćaja - 3000 din

Tehnički pregled

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.A ako imas folije.A nisu atestirane? Kako da nalepim tu nalepnicu ili ide sve iz pocetka,skidanje postojecih i lepljenje novih?I jel ta nalepnica ide na svako staklo gde je folija?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Jesha said:

 

Cene:

Saglasnost proizvođača - 30€

AMMS - 2400 din

Republička admn. taksa - 310 din

Agencija za bezbednost saobraćaja - 3000 din

Tehnički pregled

 

ovde ti fale takse za obradu i za izdavanje uverenja valjda to je još par hiljada

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2018 at 11:02 PM, pedjabj said:

Ok.A ako imas folije.A nisu atestirane? Kako da nalepim tu nalepnicu ili ide sve iz pocetka,skidanje postojecih i lepljenje novih?I jel ta nalepnica ide na svako staklo gde je folija?

Nalepnica se lepi na svako staklo izmedju folije i stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dj90 said:

e sad postoji neka fora da se zadnja folija ne skida već da ti ubace nekako nalepnicu između

Bas da vidim kako ce nesto da ubace izmedju i vrate foliju bez tragova odlepljivanja.

Ako je naravno sertifikacija na tom principu.

 

11 hours ago, pedjabj said:

Kako da nalepim tu nalepnicu ili ide sve iz pocetka,skidanje postojecih i lepljenje novih?I

Ja sam se zadrzao na koraku 1 :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...