Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pretpostavljam da će to biti u sklopu onog redovnog okupljanja ispred Intera u 21?

Skroz kontraproduktivno. Neko ko iz zaista opravdanih razloga stavlja foliju na stakla i po knjizi poboljšava osvetljenje na autu treba da mitinguje sa ljudima kojima su na 50% auta xenoni 12000K i koji su uglavnom izlepili folije zbog stajlinga... Još da se posle skup preseli na Knauf i eto extra medijske slike o opravdanom protestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha.Dosta bahatosti,ali cije.Onih sa ksenonima i led

,vristecim auspusima....

Sve bi ja to postrojio pred tehnicki.

Sve tastatura buntovnici.

Gorivo nije skupo.Plate su male.I kvalitet mu je dobar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da će to biti u sklopu onog redovnog okupljanja ispred Intera u 21?

Skroz kontraproduktivno. Neko ko iz zaista opravdanih razloga stavlja foliju na stakla i po knjizi poboljšava osvetljenje na autu treba da mitinguje sa ljudima kojima su na 50% auta xenoni 12000K i koji su uglavnom izlepili folije zbog stajlinga... Još da se posle skup preseli na Knauf i eto extra medijske slike o opravdanom protestu.

 

Ovo je u potpunosti tacno i ispravno. Zato se i grozim tih skupova. Sta ce oni da urade, i sta misle da mogu da urade, ako dodju drugovi u plavom ima da se razbeze za 3 minuta?!

 

Tri puta me dnevno dodaju u 5 razlicitih grupa na FB vezano za te ateste i gluposti, aman ljudi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, jedan način jeste da vaš automobil ima fabrički zatamnjena stakla. Drugi način je, kako saznajemo u AMSS-u, jeste da kupite folije koje su već sertifikovane:

 

Prema našim saznanjima, vozilo na kojem se  prilikom tehničkog pregleda ustanovi da ima sertifikovane folije, neće imati potrebe za ispitivanjem. Uvoznici  onih folija koje ispunjavaju uslove postoje u Srbiji. Ukoliko se na tehničkom pregledu ustanovi da ugrađene folije nemaju sertifikat i prateću dokumentaciju, u tom slučaju se vozilo mora uputiti na ispitivanje u CMV  laboratoriju - kažu iz Auto-moto saveza Srbije.

 

http://new.likemag.com/sr/zelite-zatamnjena-stakla-na-kolima-ali-ne-zelite-da-platite-100e-nudimo-vam-ak-dva-resenja/32875?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=Postcron.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi  ih zandari oterali kad je to samo skup,nije protest.Na fejsu lepo pise da je skup da bi se dogovorili sta pametno dalje raditi.Pozvani su  i vlasnici servisa koji ih ugradjuju.Zato nam se sve ovo i dogadja jer se uvek ide linijom manjeg otpora.Naplati atest za folije-cuti se,naplati atest i re atest za plin-cuti se,gorivo poskupi-cuti se itd da ne idem dalje u off.Ja nemam folije na kolima,planirao sam da stavim 80% propistenost svuda,ali sto je preterano za atest preterano je,jos nezna ni da lice Grand motors uopste i izdavati uverenja,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko od nas i vecine vas, nije protiv zakonskog uredjenja bilo kog segmnenta vezanog za bezbjednost u saobracaju koji je zasnovan na raznoraznim iskustvima sto vozaca, sto institucija koje se time bave, kako u svijetu tako i kod nas. Ljudi su zatamnjivali stakla iz njima poznatih razloga, bilo da su zdravstveni ili pak oni drugi tzv. tuning. Osudjivati nekoga ili pak ismejavati nekoga, zbog zbog toga sto je uradio ovo ili ono sa svojim autom je krajnje bezveze i malogradjanski. Cilj skupa nije prostest, vec dogovor oko protesta. Cilj skupa nije protest protiv zakonskog uredjenja neke oblasti vezanog za ZOBS, vec cijena toga, i doslednost u primeni istoga. U svakoj uredjenoj drzavi u trenutku donosenja-izglasavanja zakona, isti taj prijedlog zakona je "izvagan i odmjeren" vise hiljada puta, i dobro iskoordinisan sa svim pratecim institucijama potrebnim za uspijesno sprovodjenje zakona. To u Srbiji nije nikada bio slucaj, pa nije ni sada. Cilj skupa je ukazati na ne dosljednost i javasluk u donosenju i primjeni istih.

Da li ce policija ili bilo ko drugi rastjerati bilo koga, mislim da nije tema skupa, a ni ovoga sto sam prenio kako bih podrzao dobru ideju.

Da li neko ima ovakav ili onakav automobil, takodje nije tema skupa.

Tastatura ili ne tastatura buntovnici, takodje nije tema skupa. Dodjite ukoliko zelite, a ukoliko ne zelite  i to je vas izbor. Sjediti kod kuce i vikati cuti dobro je, bilo je i gore, nas je i dovelo do ovde gdje smo sada.

Izvinjavam se na offu i zahvaljujem na razumijevanju moderatorima sajta, kao i svima vama clanovima ovoga sajta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up:    :clap:

Inace evo kako je u regionu reseno naknadno zatamnjivanje stakala na automobilima

11254031_1799970906896358_81346929649315

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste logika. Ako si kao država nekom dao dozvolu da radi i da mu je roba u skladu sa propisima, čemu onda sve ovo? Naravno, svi znamo odgovor.

1000 puta sam rekao - neke stvari je dovoljno samo prepisati od pametnijih ljudi. Ali to sve pod uslovom da je cilj dobrobit građana, što kod nas nikako nije slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok većina priča o atestu,folijama kod registracije....nisam video verovatno mi je promaklo da li je neko do sad imao problema tj da li je nekog milicija zaustavljala i cimala zbog folija? Ja sam registrovao auto pre mesec dana lik na tehničkom mi je skrenuo pažnju na folije ali ništa više od toga.Folije koje ja imam na kolima garant ne prolaze kao sertifikovane iz tog razloga razmišljam da ih skinem sa svih stakala zato što ne želim da mi drže predavanja pri nekoj rutinskoj kontroli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko citam na fejsu po nekim grupama poceli su da cimaju.Sto kaze Vlajo93 niko nije protiv placanja,ali daj nesto simbolicno da mogu svi to da urade.Sto je najgore pricao sam sa covekom koji ugradjuje folije i kaze koliko god propustnosti stavis neces proci atest je skoro svaki noviji auto ima od 18-23% zatamljenosti.Ako na kraju ostane ovakva cena atesta i ako ne mogu da prodjem ni sa najmanjim procentom onda cu da stavim providnu radi bezbednosi i radi uv-a i to je to.

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koja simbolika kad očitavanje broja šasije i motora (još jednom) i proveru godišta u bazi podataka takođe naplate 100€

Share this post


Link to post
Share on other sites

nedavno sam skinuo folije iza B stuba i otisao danas da registrujem nisu mi hteli registrovati jer sam skroz zaboravio da i je na soferci 5ili 7 cm od vrh spustena folija.pa smo danas to strugli na tehnickom pa tek onda na valjke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jbm ti drzavu bre za ovakve stvari.
Imas folije nemas atest NEBEZBEDNO VOZILO.
Imas foline imas atest BEZBEDNO VOZILO. Samo pare da uzmu lopovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako na moj mislis tehnicki mislis u SM, ja sam jos zahvalan radniku sto mi je pomogao da je skinemo, ziletima polako, i jos mi razredjivac pozajmio da sklonim tragove lepila... jbg skinuo bi je ja nego sam skroz smetnuo suma, jer na proslom mi je fabricki tu u vrhu soferke bio toniran, a  i ova folija bila nesto slaba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ovim sto rece kolega @totti da samo treba da se prepise od pametnih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel nije bitno dal imas folije ako ides preko agencije..? Ja poslednjih par godina registrujem preko iste.. cak i burazer zna decka koji radi tamo, jel oni rizikuju nesto ako mi registruju auto?

Za ovih par godina nisu videli auto ni na slici, pa valjda nece ni sada trebati? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od toga ima li Agencija svoj tehnički, ili radi sa nekim ko drži tehnički.

Realno, sve će teže i teže biti registrovati auto da se on uopšte i ne pojavi na tehničkom. Očekivano je da će ipak morati auto da se pojavi na onom opštem slikanju da se vidi da je auto sa tablicom tom i tom bio ispred tehničkog (ako ništa drugo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel nije bitno dal imas folije ako ides preko agencije..? Ja poslednjih par godina registrujem preko iste.. cak i burazer zna decka koji radi tamo, jel oni rizikuju nesto ako mi registruju auto?

Za ovih par godina nisu videli auto ni na slici, pa valjda nece ni sada trebati? :D

 

U principu, ne bi trebalo, ako nema slike. Kako oni znaju kad si ti stavio foliju, osim ako nećeš namerno da njih uvališ u problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...