Jump to content
FAS Goran
sinisa7

Fiat Punto mk.1 & mk.2 1.2 8v / 1.2 16v / 1.4 16v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav narode prvi put sam na forumu pa se nadam da cu saznati mnogo korisnih stvari..

 

No naime uzeo sam Fiat Punta 1.2 8v 2002 god , i odmah nakon jednog dana voznje i predjenih 170 km javio mi se problem.

Kada sam auto dovezao kuci posle predjenog puta od 170 km auto sam ugasio, posle 20 minuta auto nije hteo da upali i simptomi su bili kao da nema akumulatora. nakon dva tri pokusaja auto je upalio normalno. Posle toga nakon 20 min auto opet nece da upali stim sto je tada samo verglao i posle 10-tak minuta mucenja i verglanja se upalio. Sledeca dva dana se isto desava. znaci auto nece da upali kada je zagrejan i cim se malo ohladi pali na prvu.

 Auto ide bez problema prima gas ko lud , sve dok se ne zagreje i ugasi posle nastaje problem sve dok se neohladi i tako non stop.. kada nece da upali sija famozna lampica zuta check engine i cim se motor startuje ona se ugasi.

 

Unapred hvala i nadam se da ce mi neko pomoci nekim odgovorom.. :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike 2267,80 dinara,barem tako piše na sajtu Autoricambi,a ne znam koliko će uzeti majstor...Možda možeš i sam zameniti,nije ništa komplikovano

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drustvo javljam rezultate kada majstor zavrsi... valjda je to problem koji me zeza..... :smoke:

 

ako jos neko ima neku pretpostavku sta moze biti uzrok neka napise.. :D

Edited by Boban r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene napokon da javim rezultate :D Bili ste u pravu riknuo mi senzor radilice to je zamenjeno i sada sljaka ko sat..   :smoke:  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor je narucen iz NS i cena mu je 2000 RSD sa pdv... Ruke 1000 RSD, stim sto mi je majstor zamenio i svecice i kacio auto na diagnostiku.. tako da po meni je to ok i korektna cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim svoja iskustva:

 

10-ak meseci nakon ugradnje uređaja za vožnju na TNG su se pojavili problemi.

Prvo je počeo teže da pali kada je potpuno hladan. Upali ali u prvih 5-6 sekundi nakon toga broj obrtaja je varirao-padao sa 1300 na 400/500 ili se gasio. Posle toga bi se stabilizovao na normalnom broju.

Kada se zagreje na radnu temperaturu, u leru je ,,prduckao'' (samo na plinu). Istovremeno je počeo da uključuje ,,check engine'' lampicu.

Nakon nekog vremena je počeo lošije da vuče na plinu. Nakon nekoliko dana vožnje na benzinu, lampica,, check en.'' se ugasila. Ponovnim prelaskom na plin se ponovo upalila uz jako trzanje tokom vožnje i veliki pad snage.

 

U servisu koji je ugradio plin je utvrđeno da su ugrađenje dizne za koje se ispostavilo da imaju fabričku grešku (cela serija). Pošto je uređaj u garantnom roku, zamenili su sve 4 dizne i sada auto ide kao san !

Svi navedeni simptomi su nestali !

 

Zaključak koji sam izvukao je da dizne mogu praviti problem i kada se isključivo vozi na benzin tj da simptomi mogu ukazivati na neki drugi problem (senzori, bobine, sauh,...).

 

Nadam se da će moje iskustvo nekome biti od koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto star skoro 3 godine(kupljen nov). Veceras se odvezem do sajma, zadrzim se pola sata, vratim se do kola, dam kontakt ono lampice pobrljavile, resetovao se sat itd, da zaverglam - ono nista! Probam jos dva-tri puta - nista, ne vergla uopste. Probam da ukljucim pa iskljucim alarm, zvuk onog 'bip' na alarmu slab, skoro se i ne cuje, nece da zakljuca, kad sam uspeo da zakljucam posle nece da otkljuca .. pomislim - prazan akumulator.

 

Zovnem matorog da dodje, nakacimo mu kablove, dam kontakt - lampice lepo zasvetle, pogase se kako treba medjutim kad zaverglam samo nesto zazuji (zvuk kao kad neki gumeni kajs prokliza) i kad zavrsi to zujanje od dve sekunde cuje se 'taktaktaktak' sve dok ne prestanem da verglam. I tako nekoliko puta.

 

Odslepamo ga do majstora da ga pogledaju ujutru.

 

Do sada nikada nisam imao nikakav problem ni u naznaci osim sto mi je prosle zime, na -10 dva puta resetovao sat i te stvari kad mu dam kontakt ali je normalno palio.

Imate neku ideju sta moze da bude problem? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su lampice pobrljavile i resetovala se kilometraza kad sam prvi put zaverglao ali nisam 100% siguran. Jel ima neke razlike ako je pri kontaktu ili pri verglanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je pri verglanju verovatno ti je anlanser zaglavio, da li biksne ili automat (nisam siguran kako tacno izgleda) ali ako se culo caktanje i zujanje iz njega je definitivno . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U majku mu nije valjda to.. koje su otprilike cifre sredjivanja anlasera, ukoliko je to u pitanju, imas ideju?

 

Ali pazi ovo, pre nego sto sam nakacio kablove za paljenje - nije imao snage ni da zavergla. Kad sam ih nakacio, uredno je popalio lampice ali ni tad nije hteo...mislim kolika je verovatnoca da istovremeno stradaju i aku i anlaser... 

 

Jel' fabricki aku za punta  45Ah i 250A? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti stradao aku nego ga je on preopteretio. Ako su samo biksne oko 3000rsd sa skidanjem a za ostalo ne znam. 45 je za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da nije akumulator nego da smo probali pomocu kablova i nisam uspeo ni da zaverglam. U servisu nam covek (caletov prijatelj) rekao da su kablovi slabi.

 

Kako smo se uverili da su losi: majstor je doneo neki veliki aku, povezao ga na moj stari i upalio bez problema.

Kad je premerio moj stari, kaze 'uuuu, pa ovaj mrtav skroz..'

 

Naravoucenije: dzaba mi nekvalitetni  kablovi u gepeku koji pritom nicemu ne sluze! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za kablove je sasvim normalno, nemojte da bacate pare i kupujete kablove iz metroa i slicno, na jednom verglanju oni se uzare, kupite sto deblji kabal u elektro sopovima i kvalitetne stipaljke i napravite sebi vecne kvalitetne kablove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za kablove je sasvim normalno, nemojte da bacate pare i kupujete kablove iz metroa i slicno, na jednom verglanju oni se uzare, kupite sto deblji kabal u elektro sopovima i kvalitetne stipaljke i napravite sebi vecne kvalitetne kablove.

 

Za kablove je jasno kakve treba kupiti, ali nam treba uputstvo za kvalitetne štipaljke - kako ih prepoznati ? (ili bolje-gde ih kupiti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nesto interesantno: bio danas do ljudi koji su mi ugradjivali alarm, elektronicari, super ekipa. Otisao do njih da mi lepo premere vrednosti punjenja itd..

Punjenje: 13.92 sa upaljenim svetlima, 13.96 sa ugasenim svetlima - kazu to je ok.

 

Ugasen auto, sve pogaseno: 0.2Ah ??

 

Prilazi treci od njih i kaze da potpuno skinemo plocicu sa radija, i tek tad je vrednost pala na 0.04Ah.

 

Eto, nisam imao pojma da plocica na ugasenom radiju moze za 4-5 dana da mi istrosi akumulator..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima!

Imam pitanje: Koji su znaci da je pumpa za gorivo pri kraju i da treba da se menja?

Ujutru dam kontakt, cujem ono zujanje pumpe, sacekam proveru, pogase se lampice, upalim auto normalno, iz prve (akumulator je nov, kupljen letos).

E sad, stalno se cuje to neko jako zujanje pumpe, u kabini ga ne cujem, ali od napolje...Da li je to normalno ili nije? Probacu da snimim sutra da cu da okacim...

Hvala Vam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...