Jump to content
FAS Goran
sinisa7

Fiat Punto mk.1 & mk.2 1.2 8v / 1.2 16v / 1.4 16v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Znam ima dosta slicnih tema, citao sam, al nista ne nadjo, kako je ko rijesio problem...

Znaci, ujtru prvo paljenje ko na 3 klipa, i onda prokine...kabl baca iskru dobro, ali jednostavno nije to to...auto i dalje nastavi radit dok ne prokine..

Svjecice su nove stavljene prije par hiljada, Beru-ove, cak sam tu koja zajebava stavio opet novu, reko da nije ona u prekidu, ali ista stvar...

Ima li iko ikakvo rjesenje da mu je pomoglo?

I da, je li se kome desavalo da mu gubi vodu/antifriz, a da se ne vidi lokva ispod, izgleda samo u voznji, i naravno ubacuje zrak, da auto nakon nekog vremena krene preko polovine da se grije...ali nikad ne ide u crveno polje...ventilator se pali, ali nije to to, uvijek fali vode...

Ima li neka boljka na njima, da curi negdje konkretno...

Radi se o motoru 1.2 8v

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Belaj je sto auto ne mijesa vodu i ulje, ne trosi ulje, ne dimi plavo iza...bukvalno motor radi ko sat, bez ikakvih problema...

Antifriz gubi negdje, pa cu prvo probat ubacit onaj prah...pa cemo vidjet hocel rijesit problem gubljenja antifriza...ako bude glava, ide popravka i prodaja...odma uzet sta drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo off ali vezano za antifriz. Kako vi vidite koliko u onoj posudi ima vode? Kod mene je od neke debele plastike i sa strane gotovo da je nemoguće vidjeti nivo tečnosti u posudi. Baš, baš kad ga jako sunčevo svjetlo obasjava ili kad odvrnem čep pa nešto i vidim utaman.

Baš su nesrećno to odradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja pogledam nekim svjetlom, osvijetlim je sa strane...a i kad je na maksimumu, trebas odozgo da vidis antifriz...ako ga ne vidis, na minimumu je, ili ispod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije obavezno da ce mesti vodu i ulje, kod mene nije mesao a trosio je vodu! Sto bi ga prodavao, ako se dobro uradi moze da predje jos gomilu kilometara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kolko znam ne moze trositi vodu, a da je negdje ne pomijesa s necim...da nivo ulja raste, ok, reko bih mijesa vodu u ulje, ali posto je s autom sve ok, ne gubi na performansama i slicno, ne vjerujem da je dihtung...mislim, to mi vec duze vremena gubi, nevezano s ovim sto prokrklja ujtru na 3 klipa... :)

Jutros je recimo normalno upalio, bez krkljanja...dakle, mislim da je ipak problem elektronicke prirode, tj. vlaga na kontaktu dizne, ili u samom kablu, ili bobini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze da trosi vodu a da se to nigde nevidi i da je nemesa sa uljem. Dihtung probije samo izmedju vodenog kanala i cilindra sto je i najcesci slucaj na tim motorima al ajde. Proveri svu struju i idi u neki bolji servis neka ti izmere koncentraciju izduvnih gasova u boci za vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si ti, moze on da potrosi vodu tako, ali to su minimalne kolicine, a ne za par dana litar vode...u tome je fol :)

Danas sam usuo neku tecnost njemacku za dihtovanje rashladnog sistema, pa cemo vidjet, ocel to sta rijesit...ako ne, onda ide na skidanje svega redom, dok se ne ustanovi "rupa"...zato kazem, ne moze dihtung onoliko "potrosit"...mogo je pomijesat, ali ne potrosit toliko vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, pre par dana sam uzeo punta 2, 8v, 2001. i imam problem sa jutarnjim paljenje. Auto upali ali kao da ne moze da nadje obrtaje bez da mu drukam gas. I kad upali dimi dosta belog dima i prestane posle 10ak sekundi. Radio sam mu ceo servis i promenio sam mu svecice i kablove. Sta mi je ciniti jel nesto ozboljno?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto dimi kad ga upalis i nece da radi lepo nema veze sa usisom i step motorom. Idi u servis neka pogledaju malo bolje. To sto dimi moze biti i dk viska goriva i do nekih drugih stvari . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je punto1 , onaj od 75 ks. Kupio sam black  horse  akumulator od 45 ampera i prilikom paljenja  malo je vise verglao nego pre. Medjutim, sad uopste ne vergla. Ima kontakt, lampice svetle normalno, ali kad se pogase i okrenem kljuc da upalim auto nista se ne desava. Inace, auto mi je negde vukao struju, pa sam posle svake voznje izvlacio klemu... citao sam sad da postoje problemi oko kontakta  na bravi. Al htedoh da pitam jel je taj akumulator od 45 ampera  preslab s obzirom da je u pocetku verglao vise nego obicno, kao da se mucio da upali?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, ali sam skidao klemu posle svake voznje... tako da je nemoguce da je istrosena struja na taj nacin. Kleme mi nisu bas dobro pricvrscene, klimaju...posle cu da ih zategnem i da vidim kakva je situacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,opisacu vam svoj slucaj pa ako neko zna resenje da mi kaze...

 

u pitanju je punto2 1.2 16v sporting iz 2001.god.ima plin ali to nije bitno,

auto je prvo poceo da trza i stenje u leru i u voznji,takodje slabo palio ujutru, na dijagnostici je pokazao da 4-ti cilindar ne prima pravilno struju...ok. zamenio svecice,stavio ngk,usput ocistio klapnu gasa i posle toga kao fabricki rad,smiren,ne trza u voznji osim pri naglom potapanju gasa oseca se kao da guta knedlu...sto mi toliko i ne smeta ali paljenje ujutru je haos, prvi put samo vergla,drugi put jedva upali na dva klipa i ugasi se a treci put upali kao mina i sve ok. 

Da li neko zna sta moze biti problem sa tim paljenjem?

pozdrav...

 



napomijnem da je tako stalno ujutru kada je hladan, tacno mu se zna sta radi pri svakom verglanju, kao da je tako navijen...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si zadnji put menjao pumpu goriva.Imao sam isti problem nije hteo da upali,pa upali ako odma zaverglam znaci ne cekam da odradi pumpa svoje.I tako sam se cimao skoro nedelju dana i nekako jedva oteram do Gorana u zemun i zameimo pumpu i sada sve sljaka.Istina pocelo me malo cimati nesto ali sam ga danas malo na otvorenom produvao na 5-6...obrtaja pa cu videti ujutru da liima rezultata.Cim ugrabim vremena moracu da ocistim i klapnu gasa.Dizne su ciscenje pre 4 meseca pa mislim da to ne moram opet mada kakvo je gorivo kod nas sve je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet sam bio na dijagnostici i nista ne javlja kao problem (lampica check mi je uvek upaljena zbog smese jer ima tng) opet ujutru kad se ohladi jedva upali i trokira dok iz treceg puta upali normalno. posle toga ceo dan pali normalno. sumnjali smo na senzor radilice ali ovaj kaze da je pogledao i nije to...ja opet sumnjam na dovod goriva iako majstor tvrdi da je proveravao pritisak i kaze dobar je...ali on i nema filter za gorivo..? ne znam da li kupujem novu bobinu da probam, svecice nove,kablovi dobri...

 

inace pumpu goriva nikad nisam menjao a kao sto rekoh pritisak benzina je dobar pa u pumpu ne sumnjamo...

klapnu gasa ocistio...

 

niko ne zna sta je....;)

 

najpre cu da ga parkiram na trg i zlupam celog cekicem pred svim kamerama  ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ga nisi ostavio u servis pa majstor da ga pali ujutru prvi put sa zakacenom dijagnostikom, morao bi tada da pokaze nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam upravo i uradio...bio je kod njega i ujurtu ga hladnog kacio i nista zivo ne pokazuje ali situacija je ista...

 

da li je neko ikada imao problem sa tom pumpom goriva, da to crevo nije malo naprslo sto se nalazi u rezervoaru i kakve to simptome daje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...