Jump to content
FAS Goran
Boki_16v

Fiat Punto mk.2 1.2 / 1.9 D - ABS se konstantno pali / pri malim brzinama se pali ABS

Recommended Posts

Pozdrav...Na Punto-u Mk2 1.2 16v...prilikom pritiska kocnice pocne sa zujanjem ABS-a.

Bio sam kod par majstora i svaki mi daje drugacije rijesenje,pa da provjerim sa Vama da li se neko susretao sa tim..

1.Majstor kaze da treba da provjerim zadnje lezajeve jer se na njima nalaze senzori za ABS koji su "otisli" i onda mi se aktivira ABS.

2.Drugi majstor kaze da mi jedan od senzora nije u redu i da zato salje pogresan signal tog senzora koji "vara" i da se zato aktivira ABS

 

Pozdrav

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da nijedan od njih dvoje nema dijagnostiku nego tako nagadaju :wallbash:

Prvo odradi negde dijagnostiku,bez toga tesko da cete naci problem :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem ti je u zadnjim glavcinama ako ti nisu dobro nastelovani zadnji paknovi ili su pojedeni poluga koju vuce sajla rucne udari u magnet preko koga senzor cita broj okretaja tocka i obrije ga i nebude dobar zazor izmedju senzora i magneta i pali ti se abs ako ti treba pomoc u vezi popravke javi se 0655242124

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce mi se javio identican problem, menjao sam paknove i dobose u petak i kolko mi se cini sve je ok namesteno ali sinoc je poceo stalno da se pali ABS, posle par minuta upalila se lampica ABS-a i od tada ABS neradi. Jel postoji mogucnost da se taj senzor pomerio ili zaprljao iz nekog razloga i jel mogu sam nekako da resetujem tu gresku ili ce morati na dijagnostiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisao sam ovo u drugom postu o ABS-u ali i ovo je manje vise isto. elem, imao sam problem sa ABS-om, lampica na tabli mi je svetlela i na dijagnostici majstor kaze nije u redu zadnji desni tocak. rece da novi senzor kosta negde oko 11000rsd ako je on u pitanju, a meni se zavrtelo u glavi. a i paknove je trebalo menjati. kupim paknove, posto znam sam da ih promenim i kuci skinem stare i na glavcini-lezaju vidim da se pojeo citac senzora ABS-a ili kako se vec zove. nadjem u gradu(NS) u Partiznskoj ulici obe glavcine za 5500rsd, na drugom mestu su 8000rsd. inace nisu bilo koje nego SKF. drugar koji je majstor ih je video i kaze da su original.

kada je sve bilo gotovo, dao sam kontakt, lampica je i dalje svetlela. medjutim kada sam upalio auto i presao par metara lampica se ugasila i sad sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....vaki put kada pritisnem kocnicu aktivira se ABS. Brzina kojom se krecem nije bitna, 20,40 km/h pa cak i kada idem u rikverc konstantno dok je noga na pedali udara ABS kao lud. Jedino kada idem preko 60,70 km/h onda nista ne treska kada stisnem pedalu.

Bio kod jednog majstora, prikopcao dijagnostiku nema nikakvog kvara, sa kompom se provozali i svi tockovi podjednako koce i sve pokazuje da je O.K. :blink:

Otisao kod drugog majstora i on prikopcao komp isto tako.....uzeo neki sprej, ocictio dobose pozadi, malo napred procackao isprobali auto kad ono isto.

Dijagnoza majstora: "kupi ABS pumpu pa da zamenimo, postala je preosetljiva" :clap:

Kako moze ABS pumpa da postane preosetljiva? Ja mislim da moze ili da radi ili da ne radi :question:

Da ne davim mnogo, jel imao neko slican problem ili zna o cemu je rec?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj tom majstoru da kazes da ti ocisti senzore na tockovima...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezaj zadnjeg tocka na sebi ima magnetnu traku, tj gumena traka sa magnetima u sebi i uglavnom se ona osteti vremenom i citac dobija pogresan podatak. Ako nema greske 99% je to u pitanju. Idi kod nekog ko zaista zna da odrzava fiata. Oba puta kad sam imao problem sa ABS-om bio je zadnji lezaj i kod Gorana na Altini sam sredio u roku od pola sata, cifra oko 4-5000rsd :)

Ako ti smeta u voznji a smeta ti sigurno slobodno izvadi osigurac ABS-a ispod haube, veliki crveni od 50A videces tacno na semi koji je ;)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar, vlasnik sam MK2 ,2002,god 1,2 16v ABS.Od pre par dana imam problem sa kocnicama, odnosno aktivacijom ABS pri malim brzinama (zaustavljanju).Mislio sam da su plocice pa sam ih danas promenio, ali je problem ostao, tako da se pri kocenju ukljucuje  ABS i pedala kocnice skakuce...Diskovi su na pogled jednako istroseni, nema riseva ...

Pri vecoj brzini 60-120 km ova manifestacija se ne javlja do trenutka pred zaustavljanje ?????

Ako neko ima ideju za resenje problema unapred mu se zahvaljujem.

Pozdrav svim clanovima iz Zajecara

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu biti senzori ili u mom slučaju ležaj zadnjeg desnog točka. Da li ti pali lampicu ABS-a?

Sent from my LT30p

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pali lampicu za ABS, i to struganje se cuje u prednjim tockovima, sumnjam da je neki disk mozda malo kriv, obzirom da se kao sto sam napomenuo pri kocenju na vecoj brzini problem ne javlja.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je kriv disk ceo auto bi se tresao prilikom kočenja na većim brzinama - moj slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, ali ludim.........sumnjam ipak na diskove, obzrom da mi papucica pri laganom kocenju poigrava, ili je refleksija od ABS...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

probalismo danas drug i ja da skinemo i ocistimo senzore na tockovima.Nemoguca misija posto je plastika oklopa senzora malte ne zatopljena u glavcinama.Majstor mi je rekao da je verovatnoca da se izvade senzori 50/50 %, pa me je bilo stah kockati se.Zna li neko boli nacin, da lise mora otvarati homo zglob.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja epopeja sa ABS-om traje vec pola godine. Sto je fora do sada sam vec dao 100 evra, a da ni milimetar nisam blize resenju.

 

Sve je pocelo letos, upalila se lampica za ABS, ja odem na dijagnostiku, kaze majstor ne radi senzor za ABS, za prednji desni tocak. Ok. Kako nov originalni kosta 12-16.000, a zamenskog novog nema nigde u celoj zemlji!!! ja krenem da trazim polovan. Nadjem na nekom autotpadu za 15 evra i kupim.

Majstor montira, krenemo da provozamo, lampica vise ne svetli ali se pali abs pri svakom dodiru kocnice, znaci i najmanje kocenje i zaustavljanje izaziva paljenje abs sistema.

Skinemo mi opet sve, kad ono kabal od senzora ostecen, ladno ga nije lepo namestio i negde je upao izmedju tocka i od trenja delimicno ostecen. Uzme on zalemi kabal prespoji lepo, opet montiramo, i opet isto. Onda odem ja na dijagnostiku u ovlasceni servis, uzmu oni da testiraju sva 4 senzora i jasno se vidi da sa prednjim desnim nesto nije kako treba. Da li je zbog ostecenja i prespajanja ili jednostavno senzor nije ispravan ne znamo. Uglavnom ostane na tome, da senzor nije ispravan i da opet trazim ponovo senzor.

 

Posle 2 meseca nadjem ja opet polovan senzor. Posalje mi lik postom, isto 15 evra. Odem u taj ovlasceni servis, ispostavi se da konektor na senzoru nije isti kao na mom autu!!! Zovem ovog na otpadu, on nema senzor sa konektorom koji je kao moj i majstor kaze ajde da pokusam, da prespojim konektor sa starog ABS-a, ali ne garantuje nista pa da vidimo. Bolja situacija nego sa predhodnim senzorom ali ne i ispravno skroz. Na velikim brzinama ne pali ABS, ali ponekad prilikom zaustavljanja skroz bespotrebno se pali abs. Lampica se ne pali, to je sve ok, nema vise prikazivanja greske, ali prilikom zaustavljanja bruji u papuci tj radi ABS, a ne bi trebalo. Desava se nekada i da bude sve ok, da ne upali bespotrebno ABS! Znaci li to da je senzor ispravan, a da je nesto drugo problem?!?!?!

 

Meni je sada najveca enigma da li je do senzora ili ne. Da li senzor radi/ne radi, da li ne radi zbog tog prespajanja ili jednostavno nije ispravan?

Da nisu mozda plocice skroz potrosene?

Da nije ta glavcina sa ABS citacem. I kako ja majko moja da to ustanovim. Da puknem jedno 300 evra menjajuci sve? Znaci glupa situacija skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se proveriti kad iskonektujes senzor i unimerom pipas kontakte senzora kad se zavrti tocak,ako imalo mrdne na unimeru senzor je ispravan.Mozda ti nevaljaju glavcine,ili neka od njih,a hoce i centrala abs-a-elektronski deo da pravi problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu to mada verujem da ce mrdnuti na unimeru sigurno... senzor definitivno radi, cim pali abs samo je pitanje zasto ne radi kako treba. Da li je do njega ili je nesto drugo problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj si stanje senzora na glavčinama kotača. Ja sam imao problem sa paljenjem ABS-a početkom godine, samo što meni kontrolka nije svjetilila. Problem je bio u zadnjem lijevom kotaču gdje je opruga koja ide oko sajle ručne strugala po senzoru na ležaju i tako ga uništila. Zamjenio sam čitavu glavčinu i tako riješio problem bez ijednog posjeta mehaničaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...