Jump to content
FAS Goran
Boki_16v

Fiat Punto mk.2 1.2 / 1.9 D - ABS se konstantno pali / pri malim brzinama se pali ABS

Recommended Posts

Pozdrav!

 

Dijagnostika kaze da treba da menjam levi lezaj tocka sa ABS i sam senzor...U prodavnici gde nameravam da ga kupim kazu da ne znaju da li je levi ili desni...Imam blesavo pitanje. Da li postoji neka razlika izmedju levog i desnog senzora ABS-a? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas levi i desni senzor,na njima imas oznaku L za levi i R za desni!

Bar tako pise na fabrickim senzorima marke Leoni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala...Konacno mi mehanicar zamenio lezaj tocka i senzor ABS (nasao sam polovan)...Sad sve šljaka i lampica ABS konačno više ne svetli...:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

Evo ovako, u pitanju je PUNTO 1.9D 2002 godište. Auto ima poznat problem seckanja u četvrtoj i petoj brzini na niskim obrtajima. Ali evo zašto je ovo problem koji ne mogu da objasnim.

 

Na automobilu ne radi ABS za zadnje kočnice i konstantno gori lampica za ručnu kočnicu.

To je tako zadnjih par godina i ja tako vozim jer je ovo auto za posao, razvoz robe i držimo ga ispravnim za te stvari. Retko kad idemo na neki duži put, ako se ide to je tipa NOVI SAD itd.

 

Elem, zadnjih dana se dešava da kada upalim auto ne gori lampica za ručnu kočnicu i auto ide sasvim normalno. Uopšte ne znam kakve to veze ima jedno sa drugim. E da, kada gori lampica za ručnu kilometar sat pokazuje do 60 tačno a posle toga laže nekih 50km/h ako idete 120 on pokazuje 70. Kada se upali auto bez lampice ručne, kilometraža radi normalno i auto ide normalno. Ako je iko ikada imao ovakav problem molio bih za pomoć ili savet. Ovaj auto odavno nema nikakvu ekonomsku vrednost već samo upotrebnu i ja sam baš reešen da se ovaj problem okonča pošto je definitivno sve ispravno oko pumpe i ostalih stvari ...

 

Inače auto ima oko 600-700.000 km. Motor nije otvaran nikad, troškari ulje, isključen protokomer e sad za EGR mislim da jeste. Od lampica gori ABS Check engine (lambda sonda), i ručna. 

 

Eto nadam se da sam dovoljno objasnio ...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fanbatic

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.

Videćeš tako šta rade senzori ABS-a na zadnjim točkovima, i šta još može da smeta za ručnu... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...